Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μπορεί να σας απελευθερώσει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 31 Οκτωβρίου 2007.

  1. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Αυτός που θα με κάνει να ξεφύγω από την κατάσταση που ζω...που θα με κάνει να ξεχάσω... Που θα μου δώσει την τρυφερότητα που έχω ανάγκη...
     
  2. μια λεξη μας απελευθερωνει απο τον πονο της ζωης και τα προβληματα.................η αγαπη.....τοσα εκατομμυρια ανθρωποι στον κοσμο.........και ομως καπου θα θα πεις......τελικα βρεικαμε ο ενας τον αλλον..........
     
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σωστά... Ελπίζω να το ζήσω λοιπόν!
     
  4. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου. Η εξέγερση αν είναι να γίνει σε άλλο σχετικό νήμα που κυκλοφορεί αναμεσά μας
     
  5. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Δέχομαι προτάσεις    
     
  6. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Ναι στην βότκα (οκ, την πολύ βότκα), το blindfold και γενικά στα παιχνίδια. Ναι στην απελευθέρωση  
     
  7. Η απελευθέρωση δεν έρχεται έξωθεν, αλλά από μέσα μας.

    Τι με απελευθερώνει?
    Το να κατακτήσω αυτά που θαυμάζω σε εκείνη.
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    τι είναι απελευθέρωση;
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor


    Την απελευθέρωση στην σεξουαλική έκφραση εγώ τουλάχιστον την αντιλαμβάνομαι σαν πλήρες ξετύλιγμα του όποιου "δυναμικού" μου.
    Δυο πράγματα μπορούν να μ' "απελευθερώσουν" και τα οποία θα βρίσκονταν στους αντίποδες.
    Το πρώτο, η παντελής έλλειψη ενδιαφέροντος για την όποια άλλη ( την απλή έλξη/καύλα δεν την τοποθετώ στο πλαίσιο του ενδιαφέροντος ).
    Το δεύτερο, το βαθύ συναισθηματικό δέσιμο καθώς και η αρκετά δυνατό εγκεφαλικό αλισβερίσι με την όποια άλλη.
    Που να με ωθούσε, να θέλω να της δείξω όσο γίνεται περισσότερες "ψηφίδες" μου ( πάντα ερωτικά/σεξουαλικά μιλώντας ).
    Και στις δυο περιπτώσεις, η "απελευθέρωση" για μένα είναι από αρκετά έως τελείως αυτοαναφορικό ζήτημα.
    Ως προς τις ντροπές, τις πιθανές ενοχές, τα "σκαλώματα" σχετικά με το πως θα μ' "έβλεπε" η όποια παρτενέρ μου, αν τις αποκάλυπτα κάποια χούγια μου.
    Έχω ξεχάσει πότε μου είχαν κάνει επίσκεψη την τελευταία φορά. Μάλλον επειδή έχω ξεχάσει, τι θα πει προσκόλληση.
    Κι επιπλέον στην "εικόνα" μου σε κάποιους τομείς, δεν δίνω καμία απολύτως σημασία.

    Ως προς το δεύτερο ζητούμενο, αν κάποιος/α δεν θ' ανήκε στον "χώρο", δεν βλέπω πως θα έβρισκε την σεξουαλική του/της "απελευθέρωση" δια μέσω πρακτικών του "χώρου".
    Αφού απ' την μια ίσως και τον "χώρο" και τις πρακτικές του, να μην τις γνώριζε καν.
    Κι απ' την άλλη, ίσως τον "χώρο" και τις πρακτικές του να τις γνώριζε, αλλά να μην του/της έλεγαν τίποτε. Να μην ενδιαφερόταν καν, να τις δοκιμάσει.

    Υ.Γ. Τ' ότι σε κάποιους/ες θ' άρεσαν κάποια διαφορετικά πραγματάκια και θα ένιωθαν "απελευθερωμένοι/ες", να τα ζητήσουν μόνο υπό τον μανδύα του "χώρου".
    Δεν σημαίνει ότι θα ίσχυε για όλους/ες. Ούτε πως όλοι/ες θα κόμπαζαν, να τα ζητήσουν απ' τον/την σύντροφο τους δίχως ανάγκη δικαιολογιών κάποιου είδους.
    Άλλη μια φορά περί ορέξεως...Όπως και κουβέντα να κάνουμε...Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω... 
     
    Last edited: 29 Φεβρουαρίου 2016
  10. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    απογύμνωση ψυχής και των θέλω . ειναι μια μαγική συνταγή που με κάνει να απελευθερώνομαι και να ζω και τα θέλω μου και στα όρια μου .
    ναι μερικές φορές ειναι δύσκολο γιατι υπάρχουν τα πρέπει και τα μη που τοσο κομμάτι γίναν της ζωης μας.
    αλλα ο καθρέφτης που έχω απέναντι μου φωνάζει και δεικτικά απευθυνόμενος μου λέει " περνάει ο καιρός..."
    και με εφαλτήρια δύναμη αυτό , λίγο stoly λεμονάδα και καλή παρέα βγαίνω για το μονοπάτι !!
    σταμάτησα να δίνω σημασία σε λόγια πίσω απο την πλάτη μου.. αν θέλουν να τα πούν και να έχει ουσία ας τα πούν μπροστα μου.!!
    στο φινάλε εγω είμαι λεύτερος και ζω !!
     
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Με απελευθερώνει ο ίδιος τρόπος σκέψης που μπορεί να εχω με καποιον.. Να μου λέει κάτι το οποίο ηδη εχω σκεφτει και 'γω εκεινη τη στιγμή.. Να υπάρχει αυτή η πνευματική σύνδεση.. Να λεω λίγα και να καταλαβαίνει πολλα..