Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι πράγμα είναι το καλό σεξ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 6 Ιουλίου 2007.

  1. Eri

    Eri

    Μα κ γω για απλο κ ενωδυνο σεξ μιλαω με τη διαφορα οτι η γυναικα προτεινει να φερουν τριτο στην παρεα....Εκει κολωνουν οι πιο πολλοι...Και ξαναλεω μιλαω για σχεση.....Γιατι σε αλλη περιπτωση κανεις δεν προτεινει τπτ σε κανεναν...Απλα συμβαινει......
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε μη βάζεις στοίχημα λέμε....
     
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εγω παντως ειμαι μονοφαγας!δεν μου αρεσει να παιζουν αλλοι με τα παιχνιδια μου 
     
  4. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι πράγμα είναι το καλό σεξ;

    Εμενα παντως μ'αρεσει να παιζω -εκτος απο τα παιχνιδια μου- και με τα παιχνιδια των αλλων..  
     
  5. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Re: Τι πράγμα είναι το καλό σεξ;

    Να βρε πως φαινονται οι καλοι και γενναιοδωροι ανθρωποι....οχι σαν μερικους μερικους....   
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    xmm δηλαδη Ερι αν δεν χορτασω με το φαι μου και φαω και το δικο σου ειμαι γεναιοδωρος?ε ναι τοτε ειμαι και εγω!!!!!!!χεχεχεχεχε
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Συμβουλές για καλό σεξ..

    1. Βεβαιωθείτε ότι βρίσκεστε σε μία σχέση που εμπιστεύεται ο ένας τον άλλο.
    Για να υπάρξει καλό σεξ, πρέπει να είστε ήσυχοι ότι δεν κινδυνεύετε από διάφορα νοσήματα, ή ότι την επόμενη μέρα θα είστε πρωτοσέλιδο στα ταμπλόιντς. Για να φτάσετε στο επιθυμητό αποτέλεσμα, πρέπει να υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη και ασφάλεια. (αν και μερικές φορές, μερικοί θα έλεγαν, ότι χρειάζεται ακριβώς το αντίθετο, βλ. one night stands)

    2. Φροντίστε για τη σωστή επικοινωνία.
    Για σεξ με επιδόσεις, μην περιμένετε να μαντέψει ο άλλος τι είναι αυτό που σας εξιτάρει περισσότερο! Πείτε του τι σας αρέσει και τι δεν σας αρέσει τόσο, έτσι ώστε να παίρνετε πάντα αυτό που θέλετε!

    3. Φροντίστε τη φυσική σας κατάσταση
    Πέρα από το ότι όποιος γυμνάζεται απολαμβάνει περισσότερο το σεξ (λόγω αντοχής), εμείς μπορούμε να σκεφτούμε κι άλλους λόγους: αυξάνεται η ευλιγισία, αλλά και η δύναμη. Φυσικά, η γυμναστική, πέρα από τη φυσική κατάσταση, βελτιώνει και την εικόνα μας, γιαυτό και οι γυναίκες που αισθάνονται καλύτερα με τον εαυτό τους, περνάνε και καλύτερα στο κρεβάτι.

    4. Φορέστε το αγαπημένο του εσώρουχο.
    Βάλτε το σετ που σας έκανε δώρο στην πρώτη σας επέτειο, ή το αγαπημένο του φόρεμα. Φορέστε αυτό που σας κάνει πιο γοητευτική

    5. Ξεχάστε τις ντροπές!
    Εάν αισθάνεστε άβολα, τότε ξεχάστε το καλό σεξ. Ο σύντροφός σας θα νιώσει ότι η συμπεριφορά σας είναι μαζεμένη, και δεν θα μπορέσει να αποδόσει, γιατί ενδεχομένως να νιώσει ότι αυτός φταίει. Αφεθείτε στα χέρια του συντρόφου σας, και μην σκέφτεστε τις ατέλειές σας. Αφού είναι μαζί σας, για αυτόν οι ατέλειές σας είναι οι γοητεία σας.

    6. Περιποιηθείτε τον εαυτό σας.
    Μία σωστή αποτρίχωση επιβάλλεται. Και όταν λέμε σωστή, φυσικά εννοούμε αυτή που δεν γίνεται τελευταία στιγμή, και έχει ως αποτέλεσμα δέρμα ερεθισμένο σε επίπεδο ίσως αντιαισθητικό. Επενδύστε σε λάδι σώματος. Το άρωμά του θα μείνει για πολλή ώρα!

    7. Αλλάξτε ρεπερτόριο
    Σκεφτείτε τι κάνετε συνήθως και αλλάξτε το. Στείλτε του ερωτικά μηνύματα κατά τη διάρκεια της ημέρας (αν συνήθως παίρνει εκείνος την πρωτοβουλία για σεξ), κάντε σεξ σε διαφορετικό δωμάτιο από την κρεβατοκάμαρα… Έτσι, το ερωτικό παιχνίδι θα γίνει πάλι μέρος της καθημερινότητας - και μάλιστα πιο ευχάριστο.




     


    Πηγή
     
  8. mprou

    mprou Regular Member

    Re: Συμβουλές για καλό σεξ..

    Αυτά τα τρία ειδικά, σώζουν!!! 

    Για μένα το σεξ είναι η επαφή με το αρχέγονο σαρκικό ωμό λαγνικό ζωόδες ένστικτο μας. Όσο πιο κοντά ερχόμαστε με αυτο τόσο περισσότερο κάνουμε καλο σεξ. Οι παραπάνω συμβουλές που ανέφερε η Lady_Dementia βοηθάνε σε αυτο αλλά επίσης πιστεύω οτι όσο λιγότερο μας νοιάζουν αυτές, τότε τοσο περισσότερο είμαστε ήδη σε επαφή με αυτό
     
  9. ΩΣ γυναικα θα μιλησω για τη δικη μου πλευρα. η γυναικα να εχει αυτοπεποιθηση, να κατανοει την αντρικη σεξουαλικοτητα να ειναι εκφραστικη στο σεξ! να δινει οπτικα ερεθισματα στον αντρα γιατι οι αντρεs εχουν οπτικη σεξουαλικοτητα. να εχει τον τροπο να ενεργοποιει το ''πρωτο εγκεφαλικο συστημα' του ερωτα την λαγνεια και το ''hard sex'', να ειναι ηδονηστρια να τηs αρεσει το σεξ! εκτοs απο το ''hard sex'' να ειναι τρυφερα ερωτικη ''επαναφορα συναισθηματοs' ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ! ΤΟ ΣΕΞ ειναι κυριωs στο χερι τηs! να του δινει την ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ να τηs κανει ΚΑΛΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ! σημαντικο να προσφερει σε εναν αντρα συναισθηματικη πληροτητα και ηδονη- ποιοτικο σεξ! οι αντρεs εχουν αισθητηριακη διεγερση αμεση με στυτικη ανταποκριση ακομη και με τη σκεψη περνωνταs αμεσωs απο την επιθυμια στη διεγερση! ολα αυτα ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ενα καλο σεξ!....... 
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Καλό πράγμα... oh wait.
     
  11. ειναι δυσκολο να βρεθει το καλο σεξ
     
  12. Καλό είναι εκείνο που σε γεμίζει, που σε κάνει ευτυχισμένο, που σε ικανοποιεί.