Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι πραγματικά αναζητάμε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 18 Δεκεμβρίου 2008.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    Μπααα, δε νομίζω ότι καταλαβαίνεις 
     
    Last edited: 19 Δεκεμβρίου 2008
  2. Her0ica

    Her0ica Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    ΟΚ εσυ ξερεις.... 
     
  3. Eri

    Eri


    Επιτελους.......Αμαν με αυτα τα αντιπαθητικα μισα......
     
  4. livia

    livia New Member

    Ζηταμε να ειμαστε παροντες στη ζωη μας
    Να μην περνα και χανεται σαν ονειρο
    Ενας δεν μπορει μονος
    Χρειαζονται και μαρτυρες
    Τι καλυτερο απο τα ματια του αλλου;
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ο John Donne τον 17ο αιώνα έγραψε το

    "No man is an island, entire of itself
    every man is a piece of the continent, a part of the main
    if a clod be washed away by the sea,
    Europe is the less, as well as if a promontory were,
    as well as if a manor of thy friends or of thine own were
    any man's death diminishes me, because I am involved in mankind
    and therefore never send to know for whom the bell tolls
    it tolls for thee. "

    «Κανένας άνθρωπος δεν είναι νησί ολότελα ξέχωρο. Κάθε άνθρωπος είναι ένα κομμάτι της ηπείρου, ένα κομμάτι της στεριάς. Αν η θάλασσα πάρει ένα σβόλο χώμα, η Ευρώπη γίνεται πιο μικρή και είναι σαν να πήρε ένα ακρωτήριο ή ένα πύργο φίλων σου ή δικό σου. Ο θάνατος ενός ανθρώπου λιγοστεύει εμένα, γιατί ανήκω στην ανθρωπότητα και έτσι ποτέ σου μη στέλνεις να ρωτήσεις για ποιον χτυπά η καμπάνα, χτυπά για σένα».

    Το οποίο δανείστηκε ο Ηemingway στο "Για ποιον χτυπά η καμπάνα".

    Τα μισά μπορούν να αποτελούν από μόνα τους ολόκληρα, όταν ψάχνω το άλλο μου μισό, σίγουρα δεν μπορεί να ψάχνω κάποιο κακόμοιρο κατακρεουργημένο εγώ, ψάχνω εκείνο το ολόκληρο που είναι το αλλο μισό του δικού μου ολοκληρου. Γιατί μόνο δύο ολόκληρα μπορούν να δημιουργήσουν το ΕΝΑ.

    Αυτό έψαχνα, χωρίς Αυτόν νιώθω μισή όχι γιατί δεν επιβιώνω από μόνη μου, όχι γιατί δεν είμαι αξιόλογη ή ενδιαφέρουσα ή ολοκληρωμένη προσωπικότητα, αλλά γιατί μαζί Του το ΕΝΑ το ΟΛΟΚΛΗΡΟ παίρνει άλλη διάσταση, μια διάσταση που κανένας ποτέ από μόνος του όσο ολόκληρος κι αν είναι (ή νομίζει πως είναι) δεν μπορεί να αγγίξει κατ' εμέ. Γιατί κανένας άνθρωπος δεν είναι από μόνος του νησί...

    Πιστεύω σε αδελφές ψυχές λοιπόν,
    πιστεύω σε αιώνιες αγάπες,
    πιστεύω σε απόλυτες σχέσεις.
    Και ζητάω τα πάντα, απολαμβάνοντας το κάθετι μην θέτοντας όριο απόλαυσης ούτε καν αυτά τα πάντα.
    Είμαι ρεαλίστρια, βλέπω τι συμβαίνει γύρω μου, αλλά η πλειοψηφία και τα καμώματα της ποτέ δεν ήταν το μέτρο βάση του οποίου ζυγιάζω ή επιλέγω για οτιδήποτε.

    Απολαμβάνω το ταξίδι μου.

     
  6. Re: Απάντηση: Re: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    Ό,τι σε κάνει να νιώθεις ισορροπημένος ως άνθρωπος, ανάλογα με τη φάση στην οποία βρίσκεσαι.
     
  7. mastertoni

    mastertoni Regular Member

    αναζητω την εγκεφαλικη επικοινωνια πρωτα και επειτα τη σαρκικη και την ιποτακτικη
     
  8. anonymos hellinas

    anonymos hellinas New Member

    Απάντηση: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    ο καθε συμβιβασμος ειναι μαχαιρια,η θα πρεπει να τις αντεχουμε,η θα πρεπει να μαθουμε να ζηταμε λιγοτερα.οταν το κορμι εχει φλογα συμβιβαζεται με λιγοτερη πνευματικη επικοινωνια με τον συντροφο,οταν η φλογα του κορμιου αρχιζει να σβηνει η ερωτικη ικανοποιηση περναει σε δευτερη μοιρα. η ζωη ειναι ετσι,οταν πρεπει να επιλεξεις κατι ,χανεις κατι αλλο
     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    Πολύ ενδιαφέρον!
     
  10. zwg

    zwg Regular Member

    Αν το δεις λίγο βαθυά θα καταλάβεις οτί σχεδόν κανένας δεν ξέρει τι πραγματικά αναζητεί... Γιατί οι περισσότεροι για να μην πω όλοι αναζητούν από το άλλο τους μισό αυτό που έχουν περισσότερο ανάγκη το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα... Αυτό που σίγουρα αναζητούν όλοι είναι η αγάπη, μια ζεστασιά και μια καλή παρέα από τον/την συντροφό τους. Αν υπάρχουν αυτά μετά με λίγο υποχόρηση από την μια πλευρά και λίγο υποχόρηση από την άλλη πλευρά... όλα τα άλλα έρχονται!
     
  11. imagine

    imagine Regular Member

    Αυτο που ξεχωριζει την σχεση με τον συντροφο μας απο οποιαδηποτε αλλη σχεση, φιλικη συγγενικη επαγγελματικη κτλ, ειναι το σεξ. Η ερωτικη ελξη, η ερωτικη ικανοποιηση, τα αγρια ενστικτα που ξυπναει ο αλλος μεσα σου. Αν εχεις ολα τα αλλα, κατανοηση συντροφικοτητα αγαπη, αργα η γρηγορα θα ψαξεις να ικανοποιηθεις αλλου. Το ιδιο συμβαινει και αντιστροφα, αν εχεις το καλο σεξ και σου λειπουν ολα τα αλλα καποια στιγμη το βαριεσαι και ψαχνεις να τα βρεις. Ο συνδυασμος ειναι αυτος που φερνει την μαγεια και την διαχρονικοτητα σε μια σχεση.
     
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι πραγματικά αναζητάμε?

    Αυτός ο άτιμος ο συνδυασμός!!!