Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 26 Νοεμβρίου 2011.

  1. zyliet

    zyliet Regular Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?


    ......κριμα, να μην εχω τη δυνατοτητα να στειλω ρεπ! 
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    ερωτηση: τοτε γιατι τα 3-4-5-6-7 τα βαζεις σαν πραγματα που θα σε απωθουσαν, αφου στην πραγματικοτητα αν υπαρχει μια υποτακτικτοτητα ή μια ταση για αυτην δεν σε απωθουν? αντιθετως απο την εμπειρια μου (οχι μαζι σου για να μην παρεξηγηθω) αλλα γενικοτερα απο τους Κυριαρχους, αυτα ειναι που σας εξιταρουν (τελικα)....
     
  3. Villain

    Villain New Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Καλή η ερώτηση σου zou και μου δίνεις την ευκαίρια να το διευκρινήσω.

    Όλοι οι λόγοι που προανέφερα με αποθούν και σίγουρα δεν με εξιτάρουν.
    Αλλά μην ξεχνάς ότι μιλάμε για μια πρώτη συνάντηση ενός Κυρίαρχου με μια υποτακτική π.χ σε ένα καφέ.
    Αν ισχύουν οι 2 πρώτοι λόγοι δεν θα το παλέψω.Οι υπόλοιποι λόγοι με αποθούν μεν, όμως, μέσα απο την συζήτηση της πρώτης αυτής συνάντησης μπορεί να αποδειχθεί ότι ήταν αντιδράσεις, επιφυλάξεις ή φοβίες της κοπέλας που πολλές φορές είναι δικαιολογημένες.
    θα προσπαθούσα να την πλησιάσω θετικά, να τα βάλουμε κάτω ένα ένα και αν μετά από αυτό ήταν δεκτική και διατεθειμένη να τα αφήσει πίσω της,
    τότε πίστεψε με θα άξιζε να ασχοληθεί κανείς....Άν όχι καλή καρδιά!!
    Προσωπικά σε εμένα αυτό έχει συμβεί και πίστεψε με είχε πολύ καλό αποτέλεσμα και δεν το μετάνιωσα.
    Πιστεύω να σε κάλυψα  
     
  4. Villain

    Villain New Member

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Αγαπημένη μου Astrovroxi, έπρεπε να ανοίξεις ένα νήμα που να έλεγε τι απωθεί αλλά και τι ελκύει έναν Κυρίαρχο...Έτσι θα μας βγάλεις όλους κακούς    
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?


    ΜΕ απωθεί ιδιαίτερα
    -Το να προσπαθεί να μου υποδείξει, τι είναι και τί δεν είναι σωστός Κυρίαρχος/η και σωστός/η υ.
    -Το να βρίζει τις/τους προηγούμενες/ους Κ και να βρίζει διάφορους/ες υ.
    -Το να εκφέρει γνώμη με το καλημερα για το αν είμαι ή δεν είμαι Κ, τί θέλω και για ποιο λόγο.
    -Το να προσπαθεί να μου λύσει τα συμπλέγματα - κατά αυτόν/ην - κυριαρχικότητας και να προσπαθεί να με πείσει πως με ένα καλό ψυχολόγο θα ημουν ευτυχισμένη με μία βανίλλα σχέση με λίγο κινκ.
    -Το να μου υποδεικνύει ότι αν έκανα αυτό που ο/η ίδιος/α περίμενε θα οδηγούσε στο να μου παραδοθεί πλήρως.
    -Το να με προκαλεί στον πρώτο καφέ να του/της γυρίσω χαστούκι.
    -Το να μην μπορεί να συζητήσει για τίποτα άλλο εκτός από το τί θέλει και τι δεν θέλει στο βδσμ
    - Το να μην μπορεί να μιλήσει καθόλου και για τίποτα.
    -Το να προσπαθεί να με πείσει να τον/την χρησιμοποιήσω.
    -Το να μου αραδιάζει με θράσος τα θέλω και τις απαιτήσεις του/της.
    -Το να δηλώνει σκλάβος/α μου με το καλημέρα έτοιμος/η προς χρήση και να με αποκαλεί Κυρία ενώ καλά καλά δεν με ξέρει. Μου δίνει την αίσθηση ότι αποκτάει δικαιώματα απο μόνος/η του/της.
    - Σε πιο προχωρημένες γνωριμίες, το να θεωρεί δεδομένη την πορεία της σχέσης.
    -Το να θεωρεί ότι επειδή κάνει ο,τι λέω, - ή επειδή λέει οτι προσπαθεί - συνεπάγεται ότι θα τον/την κυνηγάω και θα του/της κάνω τα χατίρια.
    -Το να θεωρεί ότι με το καλημέρα, θα αναλάβω όλη την ευθύνη για όλα του/της τα συναισθήματα και θα είμαι 24/7 πάνω από το τηλ μην τυχόν και με χρειαστεί.
    - Το να θεωρεί ότι στους 3 πρώτους μήνες επαφής με έμαθε απ'έξω και ανακατωτά με αποτέλεσμα στις αλλαγές μου, αντί να προσαρμόζεται, να με κατακρίνει.
    - Το να θέλει σεμινάρια βδσμ χωρίς να το ψάξει, και να θέλει να ταξινομήσει τη βία στα κακώς κείμενα ενός ανθρώπου.

    Νομίζω αυτά.. Αλλά αν καθίσω εδώ θα γράψω βιβλίο. Αυτά είναι τα κυριότερα.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    Αν εχει θηλυκότητα και δεν έχει παραπανίσια κιλά που δεν φεύγουν με τίποτα....,  εχω τον τρόπο μου.... να βρει αυτά που θέλω και να αποβάλλει αυτα που δεν θέλω.
     
  7. zou

    zou

    Απάντηση: Τι σας απωθει σε εναν/μια sub/slave με την πρωτη "κουβεντα" ?

    με καλυψες απολυτα..! σε ευχαριστω πολυ!