Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σημαίνει vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 11 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @folha

    Ισχύει, δε σου σπάνε τα @@ .
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Το στάτους βανίλα σε αυτό το φόρουμ -> Λαμόγιο  
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Ασφαλώς και πολλές φορές δεν συνάδει το status που δηλώνει κάποιος με το τι πραγματικά είναι. Είναι επίσης συχνό σ' ένα δημόσιο χώρο να δηλώνει κάποιος κάτι που δεν είναι (πχ. γυναίκα ενώ είναι άνδρας). Το θέμα, αν κατάλαβα καλά, είναι το τι είναι (πραγματικά) βανίλλα σ' ένα bdsm φόρουμ και σ' αυτό τοποθετήθηκα (πως σημαίνει ότι γνωρίζω και “απορρίπτω το bdsm» ή στην καλύτερη περίπτωση δεν γνωρίζω, με εκλύει και "ψάχνομαι και παρατηρώ απ έξω προς το παρόν"). Τώρα, για ποιό λόγο μπορεί κανείς να δηλώνει vanilla ενώ δεν είναι, είναι άλλο θέμα.
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Το θέμα του νήματος είναι πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας μας τι εστί βανίλλα σε ένα bdsm χώρο...
    Φυσικά η άποψη σας σεβαστή...
    Αυτό που προσπαθώ να τονίσω είναι οτι κάποιος/α που δηλώνει βανίλλα δεν σημαίνει οτι απορρίπτει το bdsm... και αν μη τι άλλο δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι είναι κατώτερο level...
    Προσωπικά εγώ όταν είχα πρωτομπεί εδωμέσα πριν λίγους μήνες δηλ... στο introduce Yourself είχα αναφέρει δηλώνω βανίλλα γτ δεν υπάρχει άλλη επιλογή...
    ακόμη και τώρα μετά απο μήνες διαβάζοντας εδωμέσα δεν μπορώ να αλλάξω στάτους... είναι το πιο κοντινό σε αυτό που είμαι...ΌΜΩΣ ξανατονίζω... για να είναι μια βανίλλα εδωμέσα σημαίνει οτι κάποια τα ασπάζεται... κάποια την ελκύουν... και με το κατάλληλο πρόσωπο θα τα κάνει πράξη...
    Και ξαναλέω... είναι πιο συνετό να δηλώσεις το σωστό στάτους παρά να δηλώνεις κατά φαντάσια υπο και να είσαι γλωσσού...(μην μπείτε στον κόπο να το σχολιάσετε γιατί δεν θα απαντήσω... είναι η άποψη μου) ομιλώ για τους αναγνώστες...
     
  5. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    "Το σεξ είναι βρόμικο μόνο όταν γίνεται σωστά."

    Γούντυ Άλλεν
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    To λευκό χαρτί μπορεί να είναι γραμμένο αλλά να μην φαίνεται πως είναι γραμμένο εκτός άμα του ρίξεις τίποτα υπεριώδεις ακτινοβολίες, χημικά αντιδραστήρια και τέτοια.
    Τι στα διάλα δεν βλέπετε Τζεμης Μπόντ και τέτοια;
     
  7. Στις 15 μερες χοντρα κοφτα που ειμαι εδω μεσα εχω διαβασει παρα πολλους διαξιφισμους σχετικα με το θεμα vanilla - bdsm. Προσωπικα επελεξα το status χωρις δευτερη σκεψη αφου ειμαι εντελως ασχετος με το χωρο και ταυτοχρονα με τραβηξε να παρω μια γευση. Αλλα βλεποντας τις αποψεις που παιζουν εδω μεσα και το θεμα που δημιουργειται νομιζω οτι γενικως η υπαρξη των στατους ειναι πιο πολυ για να γινεται νταβαντουρι. Οπως ακριβως γινεται σε ολα τα φορα ανεξαρτητως θεματος. Παντα θα βρεις "παλιους-καινουργιους" , "light-hardcoreαδες", "old school - newbies" κλπ κλπ
    Οτι και να δηλωνα οτι και να ημουνα παντα θα ειχα "θεμα" με καποιους.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί;
     
  9. Γιατι ετσι εχει αποδειξει η ιστορια. Πολλοι ανθρωποι μαζεμενοι σε εναν χωρο, πολλες διαφορετικες προσωπικοτητες, διαφορετικες ανοχες, αντοχες, διαφορετικη αισθηση χιουμορ, διαφορετικα βιωματα γενικως, μπλα μπλα μπλα--------> εντασεις. Οχι?
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν έχεις, άδικο, αλλά μην τρομάζουμε τους βανίλια.  
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Βανιλα για εμενα ειναι πολυ απλα τα ατομα που στην προσωπικη και ερωτικη ζωη δεν τους καυλωνουν οι βδσμικες σκεψης ....
    το στατους αυτο δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την εμπειρια η τα βδμικα βιωματα που εχει καποιος/καποια

    Απο την στιγμη που καποιος ειναι μελος του φορουμ για εμενα δεν ειναι βανιλα γιατι πολυ απλα μεσα του υπαρχουν βδμικες σκεψης αλλες απλες αλλες ακραιες
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πως να το ονομάσουμε;