Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σημαίνει vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 11 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εσυ ονομασε το οπως θελεις αλλα ...
    Να σε ρωτησω κατι Μαντυ < ελπιζω να μην σε ενοχλει που σε ειπα ετσι > τι ειναι αυτο το οποιο δεν σε κανει εσενα βανιλα η σε κανει περισοτερο βδσμερ απο καποιον αλλον ?


    δεν νομιζω να τους τρομαζει κανεις ? εσενα οτνα μπηκες σε τρομαξαν ?  
     
  2. Poihths

    Poihths Regular Member

    Για σένα το λευκό χαρτί έχει μεγάλη αξία! Για σας το λευκό χαρτί είναι πιο όμορφο απο μια ζωγραφιά; Σε ένα λευκό χαρτί δημιουργείς ζωγραφίζεις εξαπλώνεσαι εξελίζεσαι.. Το παραδειγμά σου εμπεριέχει πλαίσια άλλων εννοιών.. Για μένα κυριαρχία σαδισμός είναι ένα ταξίδι που σε πάεί έξω απο τον κόσμο ένά ουράνιο τόξο με πράσινα βέλη σε ένα γαλάζιο ουρανό... Σαντορίνη Αμοργός ένα τριαντάφυλλο λίγο πιο μακριά μια μικρή στιγμή φαντασία και μια τουλίπα κόκκινη μπλέ κύματα ..Ένας ήλιος ανθίζουν λιαχτίδες σύννεφα και η μουσική δεν είναι λευκή έχει χρώμα... Ανοίξτε τα μάτια σας και θα δείτε πόσο όμορφος είναι ο κόσμος πόσα χρώματα υπάρχουν πόσες γεύσεις... Από μικρός εγώ ζούσα με στο χρώμα τα μόνα λευκα που θυμάμαι ειναι το παγωτο βανίλια οι λευκοί τοίχοι τα ολόλευκά δόντια της γριάς Κατίνας και το λευκό χαρτί.. Λυπάμαι αλλά όσοι ζουν και δεν έχουν επιλέξει η καλύτερα δεν έχει επιλέξει η καρδιά τους ένα χρώμα τους θεωρώ παρίες.. Είμαι κυρίαρχος παιχτης αλλά ρε παιδιά δωστε μου να ζωγραφισω στο μαυρο στο γαλαζιο στο κοκκινο αυτα ειναι τα χρωματα μην μου δινετε το λευκο θελω να εχω μια ταυτοτητα οχι να ειναι λευκο χαρτι.....
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ναι, αμέ, με τρόμαξαν, Plus, έχω αποβανιλοποιηθεί, δε με ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλοι, αυτό!
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    σε τρομαξαν και ομως εισαι ακομη εδω και πιο δυνατη βλεπω μπραβο σου  

    πες το μυστικο να αποβανιλοποιηθουν και οι αλλοι που θελουν .... save us  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σιγά, μην πω, μασημένη τροφή; not!
     
  6. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Όμορφο κείμενο, ποιητικό.
    Εύχομαι κάθε σου ταξίδι να είναι γεμάτο συν-αισθήσεις.  
     
  7. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Vanilla. Ειναι μια ανακάλυψη για να απολαμβανεις εκ του ασφαλους το bdsm.
     
  8. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    "Οι bdsmers είναι στην ουσία sexual nerds."
    Δίνουμε τίτλους σε αυτά που γουστάρουμε/μας καυλώνουν. Κυρίαρχος, υποτακτικός, switch, Αφέντης, σκλάβος, session, aftercare... Τόσα ονόματα, διαχωρίζουμε εμάς από όσους δεν έχουν αυτή την ασχολία. Όπως οι Trekkies, οι Whovians, όπως όλοι οι άλλοι nerds.
    Οι nerds του Harry Potter ονόμασαν τους εαυτούς τους Potterheads και "όλους τους υπόλοιπους" Muggles.
    Εμείς ονομαστήκαμε bdsmers και "όλοι οι υπόλοιποι" vanilla.

    Έτσι το βλέπω εγώ.  
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Είναι η βάση, ο ελάχιστος κοινός παρονομαστής του ερωτισμού.
     
  10. στο δικο σου ομως δεν γραφει ηλικια ..το παιρνω σαν ζαβολια.... διοτι απο ευγενεια δεν θα ρωτουσα ποτε μια κοπελα την ηλικια της..... 
     
  11. folha

    folha deja vu

    είναι που έχω επηρεαστεί από το νήμα με τους παίχτες  
    σ' αυτό βασίζομαι    
     
  12.