Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σημαίνει vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 11 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Amelie

    Amelie Guest

    Διάβασα τις 5 σελίδες του νήματος και έχω διάχυτη την αίσθηση ότι οι bdsmερς για κάποιο ανεξήγητο λόγο υπερτερούν των vanilla στον τρόπο που απολαμβάνουν το sex!!
    Και αλήθεια, αυτό είναι παρανοϊκό για μένα. Έχω υπάρξει vanilla για χρόνια στην ζωή μου και απολαμβάνα την ερωτική μου ζωή. Όπως απολαμβάνα και τα χρόνια που είχα το ρόλο της bottom στην ασύμμετρη σχέση μου.

    Δεν μου αρέσει να στριμώχνω σε κουτιά τους ανθρώπους. Νομίζω ότι ο καθένας μας κάνει ότι τον εκφράζει και όπως τον εκφράζει. Αυτό δεν κάνει κάποιο καλύτερο από τον άλλο.
    Όσοι επιλέγουν, την δοσμένη από τους δημιουργούς του σαιτ επιλογή του vanilla, θεωρώ πως έχουν τους λόγους τους για αυτό. Και αυτό μου αρκεί.
    Και βρίσκω τραγικό να θεωρείται πως οι vanilla κάνουν μόνο ιεραποστολικό και αυτό τις ημέρες που επιτρέπει η Εκκλησία!!! Μπορεί και να κάνουν πιο σκληρά σκηνικά από αυτά που επιθυμούν οι bdsmερς αλλά για αυτούς να μην είναι σαν να πήραν την πόλη!!
    Εν κατακλείδι, οι vanilla έχουν κάθε δικαίωμα να δηλώνουν vanilla. Και να μην τους κοιτάμε με μισό μάτι.
    Άλλωστε, στην σύντομη διαμονή μου στο σαιτ έχω "συναντήσει" Master που ουδεμία σχέση έχουν με το τίτλο.

    *Πάω βόλτα. Μπορείτε να πέσετε να με φάτε με την ησυχία σας! Θα απαντήσω στην επιστροφή μου.
     
  2. Και να απαντήσεις χαμένα θα πάνε τα λόγια σου.
     
  3. @Amelie προσωπικα με καλυψες εξερετικη τοποθετηση 
     
  4. billyboy

    billyboy Guest

    Τα αθλητικά παπούτσια μην ξεχάσεις να φορέσεις  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Tι σε κάνει να νομίζεις, ό,τι αισθανόμαστε/θέλουμε να ασχολούμαστε με βανιλιές;
     
  6. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Ευχαριστω πολυ για την ομορφη ευχη.  
     
  7. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Ίσως ως vanilla να προσδιόριζα εκείνον που δεν θέλει/μπορεί να ασπαστεί με τίποτα την bdsmική φιλοσοφία στις ερωτικές του σχέσεις ως σύνολο. Άλλο αν στο σεξ χρησιμοποιεί toys ή κάνει roleplay, αυτό σημαίνει vanilla με kinky sex. Θα μου πείτε ότι αυτός πχ που απολαμβάνει μόνο στο σεξ κάτι πιο kinky όπως πχ να τον δένουν, χαρακτηρίζεται ως bottom. Χμμ... μπα..και αυτοί για να μην πάει το χεράκι τους στο "vanilla" button , κάτι bdsmικό θα παίζει μέσα τους.
     
  8. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Η απαντηση σου μου αρεσει πολυ. Η εννοια του kinky μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα κι ισως αυτος ο ορος να μου ταιριαζει πιο πολυ.
    Σ ευχαριστω για τη συμβολη σου λοιπον μιας και με εβαλε σε ωραιες σκεψεις.  
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    που ειναι το βιντεο με τον χιτλερ??? χχαχαχαχαχαχαχαχα
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    hahahahha <3

     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    <3 <3 <3

    δεν υπαρχει... οσες φορες και να το δεις...
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είμαι Αφεντροσκλάβα, χαχαχαχ πέθανα, στο γέλιο, ναι!