Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    δεν έχω καταβάλει την συμμετοχή και δεν έχω δυνατότητα αποστολής προσωπικών μηνυμάτων  
    μέχρι να το τακτοποιήσω θα κάνω σχετικό blog
    αν δεν έχει αντίρρηση η admin ομάδα))))
     
  2. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ωραιες φωτο εχεις ανεβασει στο προφιλ σου! 
     
  3. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Το κινούν ακίνητο είναι αυταπάτη. Καμιά στρουθοκάμηλος δεν σώθηκε. Η πραγματικότητα βοά ξανά και ξανά εις ώτα ακουόντων και μη:

    Η διάκριση προϋποθέτει κορεσμό.


    (Επίσης: Όσο το σεξ δεν αντιμετωπίζεται με την ίδια ουδετερότητα όπως το φαγητό, τα καραγκιοζιλίκια δεν θά 'χουν τέλος.)





    ...
     
    Last edited: 12 Απριλίου 2011
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αντε ξανα στα ιδια....περασε και αυτο,παμε γι αλλα.
    Who's next?
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Οτιδήποτε προσφέρει στο άτομο ικανοποίηση είναι αδύνατο ν' αντιμετωπιστεί με πλήρη ουδετερότητα. Αναφέρεις το φαγητό. Βλέπεις ν' αντιμετωπίζεται ως κάτι το ουδέτερο; Αν είναι έτσι, τότε γιατί υπάρχουν τόσα εστιατόρια, τόσα διαφορετικά πιάτα, τόσες χιλιάδες βιβλία αφιερωμένα σ' αυτό; Αν ήταν κάτι το ουδέτερο, θα είχε μετατραπεί από βιολογική ανάγκη σε κοινωνική δραστηριότητα;

    Κάπως έτσι γίνεται και με το σεξ. Όσο κι αν θέλει κάποιος δε μπορεί να το δει ουδέτερα. Επιθυμεί να μεγιστοποιήσει την ηδονή που λαμβάνει απ' αυτό. Θέλει να το απολαμβάνει με άτομα που χαίρουν της εκτίμησης του, που μπορούν να του προσφέρουν κάτι. Αν το βλέπαμε ψυχρά κι ουδέτερα, δε νομίζω πως θα καθόμασταν να συζητάμε εδώ γύρω από αυτό, δε θα υπήρχαν τόσα διαφορετικά μονοπάτια σεξουαλικής ικανοποίησης.
     
  6. XnX

    XnX Love Through Discipline

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    το ιψενικο τρίγωνο που λέγαμε....
     
  7. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    by Kostantinos...'Διότι κάθε φορά που κάποια μαλακια γίνεται σε προσωπικές στιγμές μελών, οχι μονο πρεπει να φαμε στην μαπα όλο το προσωπικό κατιναριό και το παρασκήνιο, αλλά είναι και "υποχρεωμένη" η διαχείριση να πάρει αποφάσεις για τις λανθασμένες επιλογές κάποιων ανθρώπων ...

    Αυτή είναι λογική των "συνειδητοποιημένων ενηλίκων" εδώ μέσα ...

    Εγώ θα έλεγα λοιπόν να αλλάξετε τα κριτήρια με τα οποία αποφασίζετε με ποιους θα παρτουζωθείτε. Να τα κάνετε πιο αυστηρά. Και πιο υπέυθυνα.

    Και οτι προσωπικα έχετε μεταξύ σας να τα λύνετε με διακριτικότητα, Και αν δεν μπορείτε να τα λύσετε αφήστε τα άλυτα, αλλά ΜΗΝ μας τα μεταφέρετε εδώ, και ΜΗΝ θεωρείτε υποχρέωση μας να μπανάρουμε κόσμο, ή να επιτρέψουμε υβριστικά σχόλια, βάση γεγονότων που ελάβαν χώρα σε "ιδιαίτερες" σας στιγμές, βασή δικών ΣΑΣ προσωπικών επιλογων. '


    Νισαφι πια!!!
     
  8. Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    Έχεις δίκιο για την "πλήρη ουδετερότητα". Αλλά δεν μίλησα για "πλήρη ουδετερότητα". Μίλησα για "ουδετερότητα ανάλογη με αυτή του φαγητού".
    Δεν έχω υπόψη μου κανένα δράμα σε σχέση με το φαγητό ΣΗΜΕΡΑ. Ούτε είδα να δίδονται βαθμοί τριμήνου αναλόγως του τι φαγητό σου αρέσει. Ούτε είδα να περιορίζεται το μενού κανενός ανάλογα με το στάτους του. Ούτε είδα πουθενά να υπάρχει προϋπόθεση να είσαι κοινωνικώς ανώτερος για να φας. Ούτε είδα πουθενά να πρέπει να έχεις στητά βυζιά για να φας. Ούτε είδα να κρίνεται μια γυναίκα ως γυναίκα με βάση τη φήμη του σεφ από τον οποίο τρώει. Ούτε είδα να κρίνεται ένας άντρας ως άντρας με βάση τα πόσα πιάτα τρώει. Ούτε γίνεται λόγος για πίστη ή προδοσία ανάλογα με το τι τρως. Ούτε είδα να χάνονται αξιοπρέπειες και να γεμίζει ο κόσμος διπροσωπίες και υποκρισίες και να γίνονται καραγκιοζιλίκια για ένα πιάτο φαί ΣΗΜΕΡΑ. Ούτε είδα να πιάνονται κορόιδα άντρες ή γυναίκες για ένα πιάτο φαί ΣΗΜΕΡΑ.
    Αυτά γίνονταν παλιά που ο κόσμος πείναγε.
    Φαίνεται πως στο σεξ σήμερα συνεχίζει το κατοχικό σύνδρομο πίσω από τις υψηλόφρονες μάσκες. Και ως κατοχικό σύνδρομο δεν εννοώ την πείνα για σεξ και ηδονή, αλλά την πείνα για τα κοινωνικά και υπαρξιακά προνόμια και σημαινόμενα που συμπλέκονται με το σεξ και συχνά είναι εντελώς άσχετα με την ηδονή που αντλείται από αυτό.

    Άσε, Ντυρσέ, ΜΑΚΑΡΙ να πηδιόμασταν όπως τρώμε ΣΗΜΕΡΑ.

    Βασικά αυτό κάνουν τα εικοσάχρονα σήμερα, αγόρια και κορίτσια και γι' αυτό είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΑ και τα καμαρώνω και γι' αυτό τα ζηλεύουν θανάσιμα οι μεγαλύτεροι και οι μεγαλύτερες και τα λένε δήθεν ανέραστα, αλλά τα πιτσιρίκια στα παλιά τους παπούτσια τα γράφουν τα κόμπλεξ των μεγαλυτέρων, γιατί τα πιτσιρίκια δεν πάσχουν από κατοχικά σύνδρομα στο σεξ ούτε ενδιαφέρονται να αποδείξουν κάτι.



    .....
     
    Last edited: 12 Απριλίου 2011
  9. Mistress_Bipolar

    Mistress_Bipolar Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Με τις actual επιλογές μας σε ανθρώπους που αφήνουμε να υπάρχουν γύρω μας ξεμένουμε στο τέλος-τέλος. Γι' αυτό, όταν τις κάνουμε,
    συμφέρει τόσο να προσέχουμε όσο και να ξέρουμε τι κάνουμε.

    Δύσκολο πράγμα, βλέπεις, να χωνέψεις τα κρέατα τελευταίας ποιότητας που έβαλες στο τραπέζι σου, όσο κι αν τ' αρτύσεις.
     
  10. nikolakisn86

    nikolakisn86 Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    εγώ μόλις διάβασα αυτό Με πρότυπο την Τζούλια - NEWS247 κ αναρωτιέμαι πόσο πολύ έχουμε ξεφτιλιστεί σαν κοινωνία ...
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ΑΑΑ !!! εαυ δηλαδη εισαι ή χρυσαφενια ή τιποτα ....
     
  12. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    τώρα πιά είμαι τίποτα!