Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Πόσο θα ήθελα να υπάρχει έστω και ένα 50% αλήθειας σε όλα όσα συνάντησα μέχρι σημερα στη ζωή μου. Μήπως η αλήθεια είναι εκεί και αρνούμαι να την δω; Και ποιά ειναι αυτή εκτός απο το ότι ο καθένας μας έχει μια δική του έννοια για τα πάντα; Απο πού ξεσηκώνουμε τις έννοιες του bdsm που χρησιμοποιούμε ανεξέλεγχτα; Απο που του Θεού , του έρωτα και της μουσικής; Απο που τις απειρικές έννοιες και απο που της έκπτωσης; Απο πού του παροδικού ; Μηπως δεν ειναι παρά ένα φετιχ αυτών που δεν τολμουν να ειναι πραγματικά και να δουν πραγματικά;
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    οι αληθεια ειναι σαν τα χρωματα ,
    υπαρχουν οσο τα ματια σου ειναι ανοιχτα ...  
     
  3. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    γιατι τότε ο ζωγραφικός ρεαλισμός με εκπληρώνει και ο βιωματικός με απογοητεύει;
     
  4. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    γιατί νομίζω ότι εκ των πραγμάτων, αυτό που "θα μπορούσε να είναι" είναι πάντα πιο όμορφο από αυτό που "είναι"...
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    σ' αυτο δεν μπορει ν' απαντησει κανεις αλλος εκτος απο σενα ,
    εγω μονο παρηγοργτικο λογο μπορω να δωσω , οτι ο βιωματικος ρεαλισμος του σημερα μπορει να γινει ρομαντισμος του αυριο ..
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    σκέπτομαι ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους χαρακτηρίζει μια απίστευτη έλλειψη συνειδητότητας ως προς αυτό που είναι και ότι αυτοί οι άνθρωποι κατηγορούν όλους τους άλλους για αυτό ακριβώς που είναι οι ίδιοι, που δεν το ξέρουν λόγω της έλλειψης συνειδητότητας, αλλά φαίνεται ότι κάπου το συναισθάνονται.

    Χθες ήμουν σ ένα ψαράδικο, και είχε στον πάγο, μπρος μπρος, έναν ροφό καλό μέγεθος, φρέσκο, δυνατό, μια χαρά ψόφιο ψάρι. Εγώ τον είδα για πιθανό βραστό και μου φάνηκε εξαιρετικός. Μια κυρία δίπλα μου είπε φωναχτά "δες τι άσκημο παλιόψαρο είναι ο ροφός α, πα πα " και έβγαλε μεγάλη αποστροφή. Γυρίζω να τη δω και τι παρατηρώ, ήταν ίδια ο ροφός στη φάτσα!

    Ήταν τρομερά αστείο, δεν είχα φανταστεί ποτέ ότι υπάρχουν άνθρωποι για τους οποίους η ζωή είναι μια ανταγωνιστική πασαρέλα όπου παρελαύνουν τα πάντα για να τα κρίνουν, άνθρωποι όλων των ειδών αλλά και ροφοί, όπως φαίνεται.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Τελικα τον πηρες το ροφο? Αντε γιατι μου τρεχουν τα σαλια.....
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Προς tender lilly!
    Θα σου άρεσε να ζεις σ΄ εναν απόλυτα τέλειο κόσμο με τέλειους ανθρώπους, δεν θα ήταν κάπως βαρετός ένας τέτοιος κόσμος;

    Π.χ. αν ήταν όλα τέλεια θα ασχολούμαστε τώρα σ΄ αυτό το φόρουμ με το ποιοι/ες είναι οι τέλειοι/ες Κ και ποιες/οι είναι οι τέλειες/οι υ αφου θα ήταν όλοι/ες τέλειοι/ες; Ακόμα θα ασχολούμαστε με τους "μαζί τα φάγαμε" αν οι κυβερνώντες ήταν πραγματικά όλοι τέλειοι και τρώγαμε μαζι το μαύρο χαβιάρι ή μαύρο χρήμα...που έφαγαν αυτοί;

    Φυσικά όχι ότι δεν φάγαμε και εμεις, (εκτος ολίγων εξαιρέσεων) απλά δεν φάγαμε την ίδια ποσότητα που έφαγαν αυτοί...., γιατί αν τρώγαμε και εμεις την ίδια ποσότητα θα είχαμε και εμεις τις ίδιες καταθέσεις στην Ελβετία όποτε ολα θα ηταν τέλεια και δεν θα τρέχαμε στην πλατεία Συντάγματος να φάμε τα ληγμένα χημικά...

    Εμεις απλά φάγαμε μέχρι την πληρωμή της 56ης δόσης των δανείων μας απο τις 300 και βάλε δόσεις..., απο εκεί και πέρα μας έκοψαν την μάσα (ξέρεις, επίδομα που πας στην δουλειά, επίδομα ύπνου στην δουλειά... κ.λ.π.) και μας χάλασαν το όνειρο που βλέπαμε οτι ζούμε πράγματι σ΄ έναν τέλειο κόσμο και μας προσγείωσαν στην σκληρή πραγματικότητα ενος μη τέλειου κόσμου.

    Ομως, για φαντάσου πόσο βαρετά θα ήταν αν σήμερα, ημέρα απόκρεων λόγω που θα ζούσες σε ενα δίκαιο και τέλειο κόσμο, ήσουν με την παρέα σου π.χ. στην Βενετία, σε ένα πεντάστερο χλιδάτο ξενοδοχείο να παίρνεις το γεύμα σου (αστακό στα κάρβουνα συνοδεύομενος με μία γαλλική σαμπάνια....) άστα σου λέω, απαίσια βαρετά θα ήταν,   ενώ τώρα που δεν ζεις σε έναν τέλειο κόσμο, είσαι στο σπίτι σου, παρέα με ενα pc και γράφεις σ΄ ένα bdsm φόρουμ διάφορα bdsmικά..., σκεφτόμενη ταυτοχρόνος πόσο θα έχει ελλατωθεί ο μισθός σου αυτόν τον μήνα από τον προηγούμενο μήνα..., τί άλλο θέλεις λοιπόν....;

    Υγ. Ο ροφός κάνει την πιο υπέροχη ψαρόσουπα, σου συνιστώ αν είναι φρέσκος φυσικά, να τον πάρεις και να τον φτιάξεις σούπα με λαχανικά!!!
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2012
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Όχι καλή μου Astrovroxi, με πρόλαβε άλλος  

    Με τα σάλια όλο και κάτι θα κάνουμε ...  

    Τώρα που το καλοσκέπτομαι, νομίζω ότι θα μου άρεσε να βαριέμαι με αυτόν τον τρόπο πότε πότε.

    ... έχετε πολύ δίκιο, MasterPerris...  
     
  10. izolde

    izolde Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Πού θα πάω να πετάξω χαρταετό αυριο???
     
  11. Emiris

    Emiris Regular Member

    Παρήγγειλα από το ίντερνετ μέσω ενός online slave-shop μία γερμανίδα σκλάβα έτσι για ανανέωση. Την είχε προσφορά στα 130 ευρώ.

    Τώρα είναι στο πλοίο, στις αποσκευές και μου έρχεται.


     
     
  12. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014