Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Τι έγινε ρε ...υπάρχουν και προστατευόμενοι εδώ ...?
     
  2. Ναι υπάρχουν, λαμβάνονται μέτρα για την δική σου προστασία.
     
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Και για την δική σου.
     
  4. Alex-andra

    Alex-andra New Member

    βαριέμαι να δουλέψω...βαριέμαι!!!!!!!!!!!!!1
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Απεχθάνομαι, το κόμπλεξ του φαίνεσθαι, του εγω τα ξέρω όλα και εσεις τίποτα,( μπορεί να εχεις την άποψη ότι τα ξέρεις ολα, αλλα σεβάσου και την άποψη των άλλων ότι μπορει να ξέρουν και αυτοί κάτι) και την ειρωνία, μου προκαλούν αλλεργία.
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2013
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    20χρονο αγόρι: Μπαμπά μπαμπά κοίτα τα δέντρα:')
    -Μπαμπάς: :')
    -20χρονο αγόρι: Μπαμπά μπαμπά κοίτα πως τρέχουν τα αμάξια:')
    -Μπαμπάς: :')
    -Μια κυρία που περνούσε: Συγνώμη κύριε μου αλλά ο γιος σας είναι τρελός να τον πάτε να το δει κανα γιατρός! ...
    -Μπαμπάς: Μα από τον γιατρό γυρίζαμε, είναι η πρώτη φορά που ο γιος μου κατάφερε να δει μετά απο 20 χρόνια σε αυτήν την ζωή μετά από μια επέμβαση!
    ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΒΟΥΛΩΣΤΟ ΑΠΛΑ!
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σαν να ζω σε twilight zone. Πώς είναι δυνατόν, άνθρωποι χωρίς επιστημονικό υπόβαθρο να εκφέρουν επιστημονική άποψη για ένα θέμα και να έχουν την απαίτηση να γίνει αποδεκτή η άποψή τους, η οποία είναι και ενάντια σε κάθε επιστημονική μεθοδολογία και λογική και όταν ένας επιστήμονας τους επισημαίνει ότι πάσχει ο ισχυρισμός τους από επιστημονική άποψη, ΄τσιρίζουν'... Mου θυμίζουν αστρολόγους που ισχυρίζονται ότι η αστρολογία είναι επιστήμη και έχει σαν βάση τα μαθηματικά...
    H σκέψη αυτή αφορά τους ισχυρισμούς του Master Perris και του thanasis στο νήμα subspace.
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2013
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αγαπητή elfcat, μάλλον δεν διάβασες καλά τα ποστ μου.
    Κατ΄ αρχάς την λέξη τσιρίζουν θέλω να την αποσύρεις γιατί προσβάλει και εμένα και τον Θανάση, κανείς δεν τσίριξε κάποια μέλη ζήτησαν να γράψουν μέλη που έχουν ζήσει τέτοιες καταστάσεις ό,τι ξέρουν για το subspace.

    Προσφέρθηκα να βοηθήσω και έγραψα πραγματικές καταστάσεις που έχω ζήσει, ακόμα θα πρέπει να σου πω ότι απο επιστημονικής πλευράς έχω μιλήσει με φίλους γιατρούς που ξέρουν τα γούστα μου και μου είπαν απο οργανική πλευρά τι προκαλεί το subspace, είπα την άποψή μου χωρίς να γράψω πουθενά ότι οι άλλες απόψεις είναι λάθος, κάποιοι αλλοι το έκαναν και μάλιστα ειρωνικά αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες.

    Ο δε Θανάσης έκρινε ότι η δική μου άποψη ηταν απλή και πιο σωστή από τις άλλες απόψεις.

    Αν γράψει κάποιος ότι δεν μαστιγώνουμε στα νεφρά πρέπει να είναι επιστήμονας;

    Το να την λες σε κάποια μέλη άδικα δεν σου δίνουν μπόνους.

    Οπότε που τα είδες τα τσιρίγματα και τους αστρολόγους, μήπως βλέπεις πολύ TV ή έχεις πρόβλημα με τ΄ αυτιά σου και τα μπέρδεψες;  

    Την καλησπέρα μου !
     
    Last edited: 6 Ιουνίου 2013
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    @elfcat

    νομίζω οτι ζούμε τεράστιες στιγμές. Εδώ στην Κρήτη αυτά τα λέμε ξεγιβεντιλίκια. Συνεχίστε, διασκεδάζουμε.  

    Ως προς την επιστημονικότητα ή μη των απόψεών μου και το ποιος τσιρίζει, τα εν νήματι γεγραμμένα μιλούν από μόνα τους. Αν ο "επιστήμονας" έχει τεκμηριωμένο αντίλογο, ας τον καταθέσει. Και ουχί δι'αντιπροσώπου.

    Ως προς τους αφορισμούς σου,
     
     
  10. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Φαντάζομαι πως μιλάμε για "τά ἐν τῷ νήματι γεγραμμένα" (αυτά που είναι γραμμένα εντός του νήματος)
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Tσιρίζετε αλλά έχει πλάκα...

    @ thanasis.
    Eπειδή τα 'περί αντιπροσώπου" είναι επίθεσή σου σε άλλο πρόσωπο, μετερχόμενος εμένα, καλό λοιπόν είναι, να έχεις τα γκατς να την απευθύνεις άμεσα σε αυτόν που θεωρείς αντιπροσωπευόμενο και ο οποίος κατά την άποψή σου μου έδωσε εντολή να τον αντιπροσωπεύσω...
     
  12. Alex-andra

    Alex-andra New Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    σκέφτομαι ότι διαβάζω, διαβάζω και άκρη δεν βρίσκω...σύγχυση μεγάλη...