Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αν και λίγο "απότομη" η απάντηση σου,ανταπαντώ το εξής:
    Έχω μάθει όσο άσχημα και να είμαι ή να περνώ να μην προκαταβάλλω το μέλλον.
    Και να θυμάσαι:"Παραπονιόμουν γιατί δεν είχα παπούτσια ώσπου είδα κάποιον χωρίς πόδια"
     
  2. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Η ευαισθησία είναι δύναμη ή αδυναμία ;
     
  3. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Το τι είναι σημαντικό και το τι όχι το κρίνει ο καθένας.
    Όταν χάνεις τον Κύριο σου χάνεις τον κόσμο σου. Και σε εσένα βλέπω έναν άνθρωπο που δεν παραιτήθηκε καθόλου και χαίρομαι πάρα πολύ για αυτό.
    Όλα αυτά τα οδυνηρα είναι δρόμος προς την ευτυχία.
    Δία αυτό με τα παππούτσια μου φαίνεται πολύ κάπως. Διότι αν κοιτάς το χειρότερο τότε δε θα πας ποτέ μπροστά.
    Η κοπέλα είχε μια σημαντική απώλεια και αντί να συνεχίζει την άρνηση και την απώθηση το αντιμετωπιζει. Άρα δε μιλάμε για άδικη γκρίνια. Και φυσικά είναι στέρηση ευτυχίας η απώλεια του Κ.ΔΔεν είναι απλά αλλαγή.
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Νομίζω ότι παρανοήθηκαν κάποια πράγματα.
    Δεν είπα ποτέ ότι υπήρχε "άδικη γρίνια".Ο καθένας βιώνει κάποια πράγματα με τον δικό του μοναδικό τρόπο (αφού όλοι είμαστε διαφορετικοί σαν άτομα).Και έχει κάθε δικαίωμα να αντιδρά και να αισθάνεται όπως αυτός θέλει,χωρίς να επιδέχεται κριτική από κανένα.
    Εγώ εστίασα στο γεγονός ότι θα πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι και να κοιτάμε μπροστά,άσχετα με τα εμπόδια που μπορεί να συναντάμε συνέχεια.
     
  5. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ότι θα ήθελα να είναι εδώ και να πάμε μαζί γυμναστήριο.!
     
  6. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αν το γέλιο είναι ένας τρόπος να τρομάξουμε το θάνατο.

    Αν πονάει πιο πολύ μία σκλάβα ή μέσα του αυτός που της προκαλεί το σωματικό πόνο.
     
  7. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αυτό που μου λες το ακούω βερεσέ. Λόγια για να μου χρυσώνουν το χάπι δεν θέλω. Προτιμώ να βλέπω την πραγματικότητα. Το "αυτό που έχασες δεν ήταν τόσο σημαντικό αφού το έχασες, και θα έρθει κάτι καλύτερο και θα δεις ότι τότε θα σαι πραγματικά ευτυχισμένος, τώρα αυτά δεν είναι για να στεναχωριέσαι" είναι ένα μεγάλο ψέμμα. Το έχω πει και εγώ κατα καιρούς στον εαυτό μου και σε άλλους, ο λόγος; να μην χάσουμε την ελπίδα στην ευτυχία. Ας μην κοροϊδευόμαστε. Τα καλύτερα ΔΕΝ έρχονται ΠΑΝΤΑ αργότερα. Δεν υπάρχει κάποιος νόμος φυσικός που να το λέει αυτό. Τις περισσότερες φορές είχαμε την ευκαιρία μας μαζί τους και φύγαν. Όσο για την απότομη απάντηση μου, οφείλεται στα απανωτά χτυπήματα από το σύμπαν θεό τύχη μοίρα ζωή όπως θες πες το. Αν και θεός δεν υπάρχει κατ εμέ αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

    Υ.Γ η απάντηση άργησε λόγω ότι δε μπορούσα να ποστάρω...
     
  8. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Μοναξιά, σκίσιμο της καρδιάς.
     
  9. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Πόσο τα χρειάστηκα που κόντεψε να μου μείνει η φίλη μου στα χέρια... Πόσο ειρωνικό είναι ότι αυτή η κρίση πανικού/ψυχολογικής διαταραχής την έσωσε από τα χειρότερα, και πόσο ηλίθια νιώθω που δεν άκουσα το ένστικτο μου να την προστατέψω από τον ύπουλο και δήθεν φίλο, που με την πρώτη ευκαιρία άπλωσε χέρι...
     
  10. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αχ αυτό το γαμημένο το ένστικτο.
     
  11. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ασε τα εχω παρει πολυ με τον εαυτο μου.. δε θα μου το συγχωρουσα που αγνοησα ολα τα σημαδια εαν οντως τελικα παθαινε κατι .... Απεχθανομαι τους υπουλους ανθρωπους.... και αυτος θα πληρωσει.. αφησαμε η καθεμια μας απο εναν να γλιτωσει, ομως αυτη τη φορα αυτος θα πληρωσει και για τους τρεις που συναντησαμε στη ζωη μας... Δεν πρεπει να σιωπαμε, πρεπει να εκθετουμε τους βιαστες , η οσους προσπαθουν τελος παντων να βιασουν και να λαμβανουν την τιμωρια που τους πρεπει....
     
  12. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αυτό που πρέπει να μάθουν θα το μάθουν.
    Επώδυνα.