Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. brenda

    brenda FU very much


    Για τους Κυριαρχικούς που αλλάζουν τις υποτακτικές πιο συχνά και από πουκάμισα έχεις να μας πεις κάτι;

    Ή εκεί όλα είναι θεμιτά και καλώς
    καμωμένα επειδή είναι Κ;


    Γιατί με περισσή ευκολία καταδικάζετε συμπεριφορές που στα δικά μου μάτια εσείς πρώτα εφαρμόζετε...

    Και φυσικά ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει όταν πρόκειται για τα εύκολα κρεββάτια σας, αλλά η ηθικολογία, ηθικολογία!!!!

    Δεν είναι η πράξη αυτή καθεαυτή, ο καθένας μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, αλλά δεν μπορεί να επικρίνει άλλους και να τους μειώνει γι αυτά που πρώτος απ´όλους ο ίδιος κάνει....

    Η αυτοδιαψήμιση δεν λείπει ποτέ! Ούτε στο πόσο περισπούδαστοι είμαστε, ούτε στο πόσο ωραία περάσαμε χθες το βράδυ...(επειδή κάτι λέγαμε για δημόσια έκθεση, εγώ το έκανα μία φορά που ήμουν ευτυχισμένη και πέσατε να με φάτε, ποιοι; Εσείς που διαφημίζετε κάθε new entry στο κρεββάτι σας...)

    Αν το πήδημα βαφτιστεί σέσσιον
    και το γκομενάκιον σύντροφος φαντάζομαι ότι σας επιτρέπει να κινείστε στο πλαίσιο της ανωτερότητας και με ύφος χιλίων καρδιναλίων να ασκείτε κριτική στις συμπεριφορές των υποτακτικών (που ουδόλως με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ, αλλά πόση υποκρισία πια να ανεχτούμε μέσα στην μούρη μας?)

    Και μην με προκαλέσετε περισσότερο, θα πω κι άλλες άβολες αλήθειες...
    Και πείτε τα flames, πείτε τα ότι θέλετε...

    Πολύ καλημέρα σας

    Με αγάπη
    Brenda-γιαλαντζί υποτακτική
     
  2. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Ναι, όντως, ο λόγος σου είναι επιθετικός προς εμένα, ενώ απλά ανταλλάζουμε απόψεις. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο μου επιτέθηκες.
    Ευχές για μία ήρεμη ημέρα...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Ευχαριστώ για τις ευχές, ανταποδίδω, απλά ξέρεις ότι το ψέμα έχει κοντά ποδάρια, δεν χρειάζεται να στο πω αυτό εγώ, έτσι δεν είναι?
    Και για να το κλείσουμε εδώ, άσε την κριτική επί παντός επιστητού και κοίτα λίγο την δική σου στάση απέναντι στα πράγματα, το πόσο ειλικρινής είσαι σε σχέση με τους άλλους και σε σχέση με τον εαυτό σου...
     
  4. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Απλά θα απαντήσω στο ανάλογο δικό σου -και πολύ σωστό- ύφος που έχεις δώσει σε παρελθοντικά σου σχόλια: Ο καθένας ορίζει τη ζωή του, με τα λόγια του, τις πράξεις του, τις επιλογές του, τις αποφάσεις του. Και βέβαια κανείς δεν έχει το δικαίωμα να μας κρίνει για αυτά (αρκεί πάντα να υφίσταται η προϋπόθεση του να μην προσβάλλουμε τον άλλον με τις κινήσεις μας). Τώρα, το σχόλιο πέρι ψέμματος, κοντά ποδάρια, το ότι έχω κάνει[;] κριτική επί παντός επιστητού, η στάση μου στον εαυτό μου και στους άλλους (αλήθεια...αυτό δεν ακυρώνει το ξεκίνημα του σχόλιού μου; ), ειλικρινά δεν τα κατάλαβα, διότι πιστεύω ότι έχω τηρήσει την πρέπουσα στάση εδώ μέσα ώστε να μην προσβάλλω τους co-users του forum. Πάνω από όλα θέλω να συνομιλώ μαζί σας και να μαθαίνω καινούργια πράγματα. Οι προστριβές είναι ανώφελες, ανούσιες και σε ένα Χ κοντινό μέλλοντα χρόνο, ό,τι γίνεται εδώ μέσα, θα έχει ξεχαστεί.

    Anyway, είναι λογικό και φυσιολογικό να υπάρχουν ημέρες που έχουμε νεύρα ή που γράφουμε κάτι παραπάνω. Έρχεται το Σαββατοκύριακο, σήμερα είναι Παρασκευή. Εστίασε στα θετικά. Όλα θα πάνε καλά...
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. danos

    danos Regular Member

    τι ?
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Θα πρέπει να βρούμε με ποιον θα φάμε και θα πιούμε, πριν βρούμε τι θα φάμε και θα πιούμε.
    Επίκουρος

    Εγώ στις συναναστροφές μου αυτό κάνω, από ότι βλέπω όμως πολλοί εδώ ακολουθούν την ανάποδη τακτική...
    έχω ακούσει πολλές φορές το ''πρόσεχε τις παρέες σου'' από ανθρώπους που απλά επέλεξα να μην συναναστραφώ τελικά...
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εχετε βγαλει τα προσωπικα σας στο public η εγω δεν καταλαβαινω?
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  10. brenda

    brenda FU very much

  11. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Λατρεμενος αρκας.
    Αστειρευτο γελιο.
    Θελω μια βοτκα.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ξέχνα τα 'φτά. Ρετσίνα και πολύ σου είναι.
    Λιτός βίος απο δω και μπρός.