Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1.  
     
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα....

     
  3.  
  4. seduced mind

    seduced mind Guest

    Bήχας του κυνοτροφείου...
     
  5. noobie1

    noobie1 New Member

    Τα σέβη μου και τις ευχές μου. Ότι επιθυμείτε να το αρπαξετε  
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Όλοι στο τέλος αρπάζουν αυτό που ποθούν και αυτό που τους αξίζει....
     
  7. noobie1

    noobie1 New Member

    Αυτό που τους αξίζει συμφωνώ. Αυτό που ποθουν δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Θα βάλω λίγο ρακή, θα πάρω και τα σαρμαδακια της γιαγιάς και καλό μου βράδυ  
     
  9. ataxia

    ataxia Regular Member

    Σκέφτομαι πως οι άνθρωποι φέρονται έτσι γιατί απλά ετσι έχουν διαμορφωθει,είναι έτσι γιατι δεν θα μπορούσαν να είναι αλλιώς. Πως θα μπορουσε μία συμπεριφορά να είναι διαφορετική δεδομένου του παρελθόντος το οποίο τη διαμόρφωσε? Πιο δυσκολο απο την αποτίναξη της πίστης σε κάτι ανώτερο, η αποτίναξη της πίστης στην ελευθερη βούληση.Αυτό που ειναι ο καθε αλλος ειναι ενα φυσικο φαινομενο οπως η βροχη και τα βατραχια...Δεν θυμωνουμε με τη βροχη και τα βατραχια...αλλα ακομα και οταν θυμωνουμε ή βριζουμε τη βροχη μετα νιωθουμε οι ιδιοι ανόητοι. Κι αν όλο αυτό ονομάζεται κατανοήση ή ενσυναίσθηση γιατί αυτό προστάζει η λογική, τι γίνεται με το συναίσθημα στις διαπροσωπικές σχέσεις? Τι γίνεται όταν το ένα ¨φυσικό φαινόμενο" συναντάει το άλλο "φυσικό φαινόμενο"? Εκεί ίσως η συνάντηση είναι η λέξη κλειδί...
     
  10. Πολλά έχουν γραφτεί σχετικά με το ερώτημα "μπορώ να αλλάξω"? Για μένα το ερώτημα είναι "θέλω να αλλάξω? και αν ναι, τι με εμποδίζει?" Πιστεύω πως όταν το άθροισμα ενόχληση+επιθυμία+βούληση ξεπερνά το μέγεθος του αθροίσματος αδράνεια+βόλεμα, τότε επέρχεται η αλλαγή.

    Σχετικά με τις διαπροσωπικές σχέσεις γενικά, η δεύτερη λέξη κλειδί είναι αποδοχή. Οταν όμως υπάρχει συναίσθημα, η δεύτερη λέξη κλειδί είναι συμβατότητα. Είτε μας αρέσει είτε όχι, μπορούμε εν δυνάμει να συνυπάρξουμε με όλους, τελικά όμως εμπλεκόμαστε συναισθηματικά με εκείνους που είναι συμβατοί με εμάς. Συμβατότητα ως προς τι? Κάποιοι λένε ως προς την ψυχοπαθολογία, κάποιοι ως προς το νόημα ζωής. Πιστεύω οτι είναι και τα δύο. Ταιριάζουμε όταν μοιραζόμαστε τις ίδιες πληγές και τα ίδια όνειρα...
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    ....ότι ο ανοιξιάτικος ήλιος ξυπνά -επιτέλους- τα σώματα και αποκοιμίζει -ω! ναι! - τις σκέψεις.