Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1.  
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    σκεφτομαι οτι... αφεντικα και δουλοι ενα πραγμα γινηκαμε ουλοι!  
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

     
     
  4. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Aνάλογα τη σχολή. Αν για παράδειγμα η επιθυμία σου είναι να πιάσεις 19500 μόρια σε θετική σχολή, πρέπει να διαβάζεις 2 χρόνια κάθε ημέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ για να δώσεις πανελλαδικές και να έχεις ελπίδες. Δεν σου λέω να μην το κάνεις, απεναντίας ακόμα και στα 50 του να μου έλεγε κάποιος να μπω κτηνιατρική, θα του έλεγα αν σε γεμίζει προχώρα, σου λέω όμως πως θα ματώσεις αν έχεις στο μυαλό σου θετική σχολή. Και μετά εννοείται πως θα διαβάζεις όλο το εξάμηνο, όχι μόνο στην εξεταστική αλλιώς θα σου μένουνε τα μαθήματα.

    Αλλά μετά από 7 χρόνια θα πάρεις το χαρτάκι σου και μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό έξω ή και να δουλέψεις. Όπως και να έχει θα στήσεις τη ζωή σου. Εγώ θα σου πω κάτι άλλο για να το καταλάβεις.

    Κάνε το είσαι πολύ μικρή ακόμα. Αν δεν το κάνεις, στα 30 σου θα το έχεις μετανιώσει οικτρά αλλά τότε δεν θα μπορέσεις να γυρίσεις το χρόνο πίσω για να το διορθώσεις... Και εφόσον το πανεπιστήμιο προϋποθέτει γνώση και διάβασμα, δεν είναι καθόλου κακό να διαβάσεις δύο χρόνια επιπλέον για να κάνεις αυτό που πραγματικά θέλεις. Αλλά θα πάρεις απόφαση ότι θα λιώσεις στο διάβασμα για να είσαι 100% σίγουρη ότι θα περάσεις στη σχολή που επιθυμείς.
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Τα ξέρω όλα αυτά.
    Σε 4 χρόνια θα χω τελειώσει απο τη στιγμη που θα μπω.
    Δεν οδευω για τοσα πολλά μόρια αλλά και παλι θα έχω αρκετό διάβασμα.
    Τωρα ξερω και θα έχω συστημα
     
  7. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

  8. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    ποιος ηλιθιος ανθρωπος βαζει 2 μαθηματα επι 4 ημερες κατοπιν αφηνει μια βδομαδα κενο και βαζει 3 μαθηματα σε μια μερα;
    δεν εχει κανενα απολυτως νοημα, ειδικα οταν μιλαμε για μαθηματα κορμου, κι οχι κατευθυνσεως.
     
  10. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ένας φίλος χημικός ανέβασε αυτό το πόστ στο FB σήμερα.... και οκ είναι λίγο ouch η ύλη της....

     
     
  11. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    ναι οκ...
    εγω δεν ειμαι και μεσα στη τρελα που πρεπει να ξανα ασχοληθω με λατινικα και αρχαια ,
    αλλα την βιολογια θα την ευχαριστηθω δεοντως.
     
  12. seduced mind

    seduced mind Guest

    Αν ήσουν εδώ σε 9 μήνες χημεία και βιολογία θα σε είχα κάνει αστέρι, θα τους έγραφες 100 και στο ένα και στο άλλο, γιατί θα το έπαιρνα προσωπικά. Αλλά είναι η φυσική στη μέση πρέπει να μάθεις τη φυσικής της Α' λυκείου τέλεια και άλγεβρα-τριγωνομετρία τέλεια, τουλάχιστον δεν έχει μαθηματικά το νέο σύστημα....

    Βρες ένα καλό χημικό-μηχανικό, κατα προτίμηση να έχει τελειώσει το Μετσόβειο θα σε σώσει ένας τέτοιος, θα σου μάθει ότι χρειάζεται να γνωρίζεις ακριβώς...