Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. conner

    conner Contributor

    Αγαπητοί συμφορουμίτες, τα πράγματα είναι όντως αρκετά σοβαρά. Ζούμε στιγμές πρωτοφανείς για εμάς αλλά και την ΕΕ. Ό,τι και αν πούμε, δεν μπορύμε να κρύψουμε την πραγματικότητα: ΕΕ και ΔΝΤ έχουν επιβληθεί στην ζωή μας δημιουργώντας ανωμαλίες και στρεβλώσεις (το λέω πολύ κόσμια) αλλά και μία Ελλάδα απομονωμένη δεν θα μπορέσει να σταθεί μόνη της εύκολα. Ο καθένας μας, ας ζυγίσει τις επιπτώσεις τόσο του ΝΑΙ όσο και του ΟΧΙ και ας ψηφίσει την Κυριακή. Όμως να γνωρίζει ότι αυτό που θα ψηφίσει θα καθορίσει την πορεία τη χώρας μας για τα επόμενα 10 τουλάχιστον χρόνια.
     
  2. noobie1

    noobie1 New Member

    Ναι οντως από το 2008 . Ειδες τι παραπληροφορηση? Θα σε επηρεάσει και στην ψηφο , αλλά μην μπερδεύεσαι.. είναι επί πλουσίου ή φτωχού η απάντηση.
    Όσο για τα υπόλοιπα που λες τα ξανασυζητάμε...
     
  3. conner

    conner Contributor

    http://europa.eu/pol/pdf/qc3209190elc_002.pdf


    Η ΕΕ βασίζεται στην "Συνθήκη για τη ΕΕ" (η Συνθήκη του Μάαστριχτ) και στην "Συνθήκη για τη Λειτουργία της ΕΕ" (Η μετεξέλιξη της Συνθήκης της ΕΟΚ).

    Όποιος έχει όρεξη ας τα κοιτάξει.
    Και να φύγει η απορία: Δεν μπορεί κάποια χώρα να φύγει από το Ευρώ και να μείνει στην ΕΕ, γιατί τότε δεν θα υφίσταται Ευρώ-ΕΚΤ-Eurogroup κλπ, αλλά χώρες με φιξαρισμένες συναλλαγματικές ισοτιμίες. Οπότε, θα πρέπει να φύγει από την ΕΕ....
     
  4. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


     
     
  5. libra

    libra Regular Member

    πότε θα τελειώσουν οι ουρες στα βενζιναδικα να πάρουμε κ μεις σειρα?
     
  6. whisperer

    whisperer Regular Member

  7. brenda

    brenda FU very much

    Κρέοντας: Σε σένα μιλώ, που σκύβεις το κεφάλι. Ομολογείς ή αρνείσαι ότι τα έκανες αυτά;
    Αντιγόνη: Και ομολογώ ότι τα έκανα και δεν το αρνούμαι.
    Κρέοντας: Γνώριζες ότι είχε διακηρυχθεί να μην κάνει κανείς αυτά;
    Αντιγόνη: Το 'ξερα. Πώς ήταν δυνατόν να μην το ξέρω; Αφού ήταν γνωστό σε όλους.
    Κρέοντας: Και τόλμησες λοιπόν να παραβείς αυτούς εδώ τους νόμους;
    Αντιγόνη: Ναι, γιατί δεν ήταν ο Δίας που είχε κηρύξει αυτά σε μένα, ούτε η Δίκη, που κατοικεί με τους θεούς του Κάτω Κόσμου, όρισε τέτοιους νόμους στους ανθρώπους, ούτε φανταζόμουν ότι τα δικά σου κηρύγματα έχουν τόση δύναμη, ώστε να μπορείς εσύ, αν και θνητός, να ξεπεράσεις τους άγραφους και απαρασάλευτους νόμους των θεών. [...] Αν όμως πρόκειται να πεθάνω πριν την ώρα μου, αυτό εγώ το θεωρώ κέρδος. Γιατί όποιος ζει σε μεγάλη δυστυχία, όπως εγώ, πώς αυτός δεν είναι κερδισμένος, αν πεθάνει; [...] Κι αν τώρα σου δίνω την εντύπωση ότι είμαι ανόητη, ίσως θεωρούμαι ανόητη από έναν ανόητο.

    - Σοφοκλέους Αντιγόνη, 441 π.Χ.
     
  8. Αν κάποιος στερηται της πρωκτικής διείσδυσης μπορεί να καλυψει αυτή την ανάγκη μέσω του forum, δε χρειάζεται να ψηφίσει ναι...
     
  9. ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΟΥΣ.  
     
  10. noobie1

    noobie1 New Member

         
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σκέφτομαι ότι οι γνωριμίες είναι σαν το lotto...
    Πόσο μάλλον εκείνες που γίνονται μέσω μιας οποιαδήποτε ιστοσελίδας...
    Τελικά κερδίζεις σπάνια και αν...

    Είχα πει ότι από εδώ μου είχαν μείνει κάποια άτομα...
    Ούτε μετρώντας τα δάχτυλα ενός χεριού...
    Πλέον ούτε κι εκείνα...
    2 +1 και καλοί...
    Η σύντροφος μου, μια αληθινή φίλη που πια εδώ δεν μπαίνει πια και κεινος ο κύριος που είχα συναντήσει μόνο μια φορά...
    Και πάλι τυχερός είμαι...

    Μαλθάκας, μαλθάκας και το παραδέχομαι...
    Αλλά τι να κάνουμε, όλοι και όλα αξιολογούνται με τον χρόνο...
    Κανείς δεν την γλυτώνει...
    Και όταν οι "κίτρινες κάρτες" μαζεύονται με τους μήνες...
    Κάποτε βγαίνει και η "κόκκινη"...

    Άντε και να είστε ξανά καλά...Και καλή μας τύχη για τις μέρες που ζούμε...
    Αυτά κι αν είναι αληθινά ζόρια, για ν' ασχοληθεί κάποιος μαζί τους...  

    Υ.Γ. όποιος έχει την μύγα, ας μυγιαστεί μόνος του...
    Παρασχολήθηκα με ανούσιες καταστάσεις...Mea culpa..
    Ας είναι καλά η "λίστα" στο τέλος, και εδώ και έξω απ' εδώ...
    Σώζει απ' άσκοπους εκνευρισμούς...
     
    Last edited: 30 Ιουνίου 2015
  12. @Tenebra_Silente , μη μασάς αγόραρε. Δεν είμαστε για ξόδεμα. Μπορεί να προσφέρουμε χρόνο, σάλιο και σπέρμα σε πολλούς, αλλά την καρδιά μας σε ελάχιστους. Δεν είναι για να χαλιέσαι. Είναι η φύση των πραγμάτων. Οταν κάποιος σου δίνει τον κατιμά ενώ εσύ του δίνεις φιλέτο, είναι γιατί μόνο αυτό διαθέτει. Οπότε χαμογελάς, αρνείσαι ευγενικά και συνεχίζεις το δρόμο σου.