Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @peleas φίλε μου, κατιμάς είναι βαριά κουβέντα...Δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω...
    Να έδωσα εγώ φιλέτο? Μάλλον σαν κατιμά το αντιλήφθηκαν...
    Δεν πειράζει, ο καθένας έχει τα γούστα του...
    Αλλά να χαλιέμαι, ειλικρινά έπαψα...Όταν κάτι επαναλαμβάνεται, παύει να είναι σύμπτωση...
    Και όπως με "κρίνουν"...Έτσι "έκρινα" και αξιολόγησα κι εγώ...
    Για μένα κάποιοι άνθρωποι, αποδείχθηκαν λίγοι...Για κάποιους άλλους μπορεί να είναι απίθανοι...
    De gustibus...Δεν έχει νόημα να υπάρχει πια ούτε ο ίσκιος μου στα πέριξ τους, ούτε ο δικός μου στα δικά τους...


    Που θα πάει όμως, αργά η γρήγορα όλοι καταλαβαίνουν ότι ακόμη και η "αξία" που κάποιος μπορεί και κάποτε να μας έδωσε, δεν είναι αιώνια...
    Και "βάρα, βάρα", χάνεται εντελώς κάποτε...
    Και ότι ο ήλιος δεν περιστρέφεται γύρω από κανέναν μας...

    Πάντως κάποια "όμορφα" χρειάζονται, αν μη τι άλλο, για να μας δίνουν να καταλάβουμε, ότι ήρθε η ώρα να περάσουμε το "σφουγγάρι" και σε άλλα άτομα...

    Σωστός, χαμόγελο και το καπελάκι μου στραβά...Παρά "χαλάστηκα" και γι' αυτό φταίω μόνο εγώ, κανείς άλλος...  

    Γι' αποφυγή παρεξηγήσεων...
    Δεν αναφέρθηκα μόνο σε "ερωτικές σχέσεις", αλλά και σε "φιλίες"...
    Γιατί αν εξαιρέσεις την @Ana Steel , ερωτική/συναισθηματική σχέση δεν είχα με καμία άλλη απ' εδώ μέσα...
    Ούτε καν ένα πήδημα...

    Εκτός κι αν πηδήχτηκα, η έκανα σχέση με καμία άλλη πριν γνωρίσω εκείνη...
    Όταν ήμουν σε σε κώμα...
    Μόνο έτσι θα εξηγούταν τ' ότι δεν θυμάμαι, να είχα μπλεχτεί με κάποια άλλη απ' εδώ μέσα...
    Ως προς τις "φιλίες"...Εντάξει, κάποιες τις είχα...Ευτυχώς, ήταν, δεν είναι πια...

    Τέσπα, εδώ σταματώ...
    Και πολλά είπα...
    Γιατί σίγουρα θα γίνει "μπουρ...ο" και ειλικρινά σιχάθηκα την ψυχή μου...
    Αλλά δεν μπορούσα να μην σου απαντήσω...
    Καλή σου μέρα φίλε μου και όπως έγραψα και από πάνω...Καλή μας τύχη, γιατί το αγγούρι δεν το γλιτώνουμε...
    Να δούμε μόνο, πόσο θα πονέσει χαχαχα...  
     
    Last edited: 30 Ιουνίου 2015
  2. Μα, δεν έχει σημασία τι συνέβη στην πραγματικότητα (με ποιά είσαι κλπ αν δν τα είχες με άλλη κλπ).
    Σημασία έχει τι πιστεύουν (ή τι βγαίνει σαν "βρώμα") οι άλλοι για πολλούς από εμάς εδώ που γράφουμε συχνά (σε βαθμό που η παραπληροφόρηση να πηγαίνει σύννεφο).
    Τα έχω αναφέρει ξανά αυτά στα νήματα "Σε ξέρω, με ξέρεις?", καθώς και στα Σκοτεινά Μουσουλμανικά Βαλκάνια.
    Αυτή την δουλίτσα (με τις ζωές των άλλων) την κάνουν χρόνια τώρα κάποια συγκεκριμένα (παλαιά συνήθως) μέλη (που σπάνια γράφουν ή γράφουν με διπλά προφίλ) γιατί θεωρούσαν πως το βουδουσουμού είναι δικό τους (και μόνο) βιλαέτι / μαγαζάκι (συγκεκριμένο παράδειγμα: παλιό μέλος, με βρωμερό παρελθόν, καλούσε κόσμο να μην πάνε κόντρα σε ότι λέει και να της κάνουν άπαντες αβάντα, σε ότι μαλακία κατέβαζε η κούτρα της, γιατί ήθελε να είναι μπροστάρισα - όποιος πήγαινε κόντρα, έτρωγε μια βρώμα παραπληροφόρησης για πάρτη του από εκείνη και τους οπαδούς της - του στυλ ο τάδε έχει 2 τσουτσούνια. Ευτυχώς η διαχείριση τότε - νομίζω επί Ηλία - της είχε δώσει πούλο, γιατί είχε απειλήσει ανοιχτά άπαντες).
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εντάξει, τέτοια σημεία ηλιθιότητας/κακίας ευτυχώς δεν τα έχω "γευτεί"...
    Μετά ας πρόσεχα, ας μην "μιλούσα" έξω, τα ήθελε και ο κώλος μου...
    Ότι λένε μαλακίες για την πάρτη μου...εδώ και μήνες...το έμαθα...
    Εδώ είναι να μην εμπιστεύεσαι ούτε τον ίσκιο σου...
    Και το κουτσομπολίκι/θάψιμο/σπασμένο τηλέφωνο πάει αίμα...
    Κι από καλοθελητές που έρχονται να σου πουν...
    Χωρίς καν να τους ψάξεις/ρωτήσεις...άλλο τίποτε...

    Κανένα πρόβλημα πια...Μου φτάνει ότι ξέρουμε την αλήθεια η σύντροφος μου κι εγώ...
    Τώρα τι δίνει σε κείνους που λένε...Μόνοι εκείνοι το ξέρουν...
    Και σίγουρα δεν θα μου γίνει η μάπα "κρέας", επειδή θα διαδίδονταν μαλακίες για την πάρτη μου σ' ένα ηλεκτρονικό καφενείο...
    Αφού θέλουν να γίνουν ξεφτίλα από μόνοι τους...
    Γιατί αυτό καταφέρνουν...

    Τόσα λίγα τους φτάνουν για να "χαίρονται"...
    Ποιος είμαι εγώ για να τους στερήσει την "χαρά"?
    Τους χαρίζω για λίγο καιρό και την απογοήτευση μου...σαν επιδόρπιο...
    Και μετά σβήνω κάθε τους ίχνος ακόμη και από την μνήμη μου...
    Εκείνο και αν τσούζει τον αχόρταγο εγωισμό/αλαζονεία/πισινούλη τους...
    Τ' ότι από την πολύ προσπάθεια καταφέρνουν στο τέλος, να γίνουν αόρατοι...ανύπαρκτοι...

    Αλλά όπως έγραψα και στον άλλο φίλτατο συμφορουμμίτη...
    Μιλάω και για "φιλίες"...
    Θα μου πεις, τι μου κάνει εντύπωση...Όπως "έξω", έτσι κι εδώ...
    Απλά, σε κάποια φάση κάποιος φτάνει στο αμήν και "σκάει"...
    Και δεν κρατιέται απ' το να μην ρίξει μερικές "σφαλιάρες" σε κείνους που τους πρέπει...
    Για να καταλάβουν κάποτε, ότι η κατανόηση, η υπομονή και η ανοχή...
    Έχουν και αυτές ένα όριο...
    Μετά του περνάει...

    Ευτυχώς υπάρχει "λίστα" εδώ, υπάρχει "λίστα" κι έξω από εδώ...
    Μπλοκάρεις/σβήνεις μέχρι και τα τηλέφωνα εκείνων που δεν θα ήθελες πια να δεις ούτε ζωγραφιστούς και είσαι ΟΚ...
    Αν είσαι τόσο γκαντέμης που κάποτε να πέσεις κάπου επάνω τους...
    Λες ένα γεια σαν άνθρωπος και γυρίζεις την πλάτη σου...η πηγαίνεις εκεί που πήγαινες...

    Ώρες ώρες είναι πολύ δύσκολο πράγμα να "γράφεις"...Πόσο μάλλον όταν σε τσιγκλάνε ευθέως η πλαγίως...

    Ως προς το όταν η παραπληροφόρηση γίνεται συκοφαντία...Εκεί χοντραίνει το πράγμα...
    Έχεις δίκιο και στο έχω ξαναγράψει...Ευτυχώς, δεν είχα την "τιμή"...
    Κι εύχομαι να μην την αποκτήσω ποτέ μου...


    Υ.Γ.

    "Ακούω", "βλέπω" και καταλαβαίνω πάρα πολλά...και από μόνος μου...
    Ευτυχώς λίγο μυαλό το έχω και δεν χρειάζεται υποβολέα...
    Και δεν ξεχνάω, ότι δεν θέλω να ξεχάσω...
    Αν χρειαστεί, ξέρω και να "ενώνω" τα κομμάτια του οποιουδήποτε puzzle...
    Και ότι το έπαιζα/παίζω "μαλάκας" με κάποιους/ες...πάντα μέχρι ενός σημείου...
    Ήταν/είναι επειδή το ήθελα/θέλω εγώ...
    Όχι επειδή ήμουν/είμαι"μαλάκας" στ' αλήθεια...
    Η επειδή "μαλάκα" με είχαν/έχουν πιάσει...
    Ούτε γεννήθηκα χθες...
     
    Last edited: 30 Ιουνίου 2015
  4. Τζιχαντισμός εν Ελλάδι

     

     
  5. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Όσους και να μου πάρεις χάρε δε μασαω.
    Καλό παράδεισο μπαγασα.
    Να περνας καλά οπου κι αν είσαι.
     
  6. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

  7. brenda

    brenda FU very much

     

    Δημοκρατία εν Ελλάδι προ του δημοψηφίσματος της 5ης Ιουλίου 2015...
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Η ηλιθιότητα με τις δραχμές έχει τέλος? Η βλακεία έχει πάτο? Κι έτσι να είναι (που δεν είναι) τι θέλει να πει ο ποιητής?/η ποιήτρια?
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @Tenebra_Silente ποιος σας πείραξε να κάνω χαμό;;;;        
    Αλήθεια τώρα... από προσωπική εμπειρία και έχοντας φάει πάαααααρα πολλές επιθέσεις και κατηγόριες και λάσπη και σκατά και ψέμματα και κράξιμο και απειλές και όλα, θα σας πω: εσείς να είστε καλά και το μόνον που καταφέρνουν όσοι προσπαθούν να μας στενοχωρήσουν είναι να μας χώσουν βαθύτερα στην αγκαλιά αυτού που αγαπάμε!! Και μόνον αυτό έχει σημασία...
    Κατά τα άλλα ας περνάμε καλά εδώ, γιατί να χαλιόμαστε;;; Έχουμε τόσους λόγους να χαλαστούμε, ειδικά αυτό τον καιρό...
    Δεν αξίζει    
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor