Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ειδα που λεει "τι σκεφτεσαι"

    μου περασε μια ιδεα απ το μυαλο.
    βλεπω κατι αλλοπροσαλλες συμπεριφορες
    νευρα, εκδικητηκοτητα,
    γουτσου γουτσου τυπακια που βγαζουν μια επιθετικοτητα
    σεντονια, μαιφεστα, τρελα πραγματα
    αλλα λες, αλλα καταλαβαινουν,
    μπερδευουν ονοματα, ενιοτε και μπουτια
    ποιος ξερει και τι αλλο....

    και λεω..
    λες ?
    λες να το καψανε
    απο καμμια κομμενη κοκα
    τοσα ακουγονται
    κατι παρτυ δικηγορισκων
    κατι κοτερα

    ξερω γω.. τι να πω
    ολη η ελλαδα εχει προβλημα
    και ο αλλος παει ταξιδακια
    καλα, 6 χρονια κριση, στο στρωμα τα ειχε κρυψει ?

    κατι δεν παει καλα εδω.
    αυτο ειναι το μονο σιγουρο

    ----------------------------------------------------------
    σκεψεις δικες μου
     
  2. Καλά τα λέει ο κ. Ευθύμης  

    Μπορεί στα μέλη της νέας γενιάς να ακούγεται περίεργο, αλλά δεν σας κρύβω πως όταν κάνω λογαριασμούς με το μυαλό, σκέφτομαι ακόμα σε δραχμές. Βλέπεις, εμείς είμαστε της λεγόμενης «παλιάς σχολής». Έτσι μάθαμε όταν ξεκινούσαμε να δουλεύουμε και δεν είναι εύκολο να συνηθίσουμε στα νέα δεδομένα.

    Θα μου πείτε ότι έχουν περάσει σχεδόν 13 χρόνια από τότε που μπήκε το ευρώ και θα έπρεπε πια να έχω συνηθίσει. Κι όμως, ποτέ δεν το κατάφερα. Μέχρι το Μάρτιο που κυκλοφορούσαν ταυτόχρονα και τα δυο νομίσματα, απλά σκεφτόμουν ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να υπολογίζω σε ευρώ, αφού η δραχμή υπήρχε ακόμα, την έβλεπα, την άγγιζα και τη μύριζα. Όταν αποσύρθηκε οριστικά κατάλαβα ότι πρέπει να προσπαθήσω και πράγματι για κάποιες ημέρες επιχείρησα να κάνω τους λογαριασμούς σε ευρώ. Μπλεκόμουν όμως τόσο πολύ που η ουρά στο παντοπωλείο έφτανε μέχρι έξω κι έτσι γύρισα σε αυτά που ξέρω.

    Άλλωστε δεν είναι και τόσο δύσκολο όσο ακούγεται. Ένας απλός πολλαπλασιασμός της τιμής σε ευρώ με 340,75 και έχω το αποτέλεσμά μου. Έχω μάλιστα προσαρμόσει όλες τις τιμές των προϊόντων έτσι ώστε να μου βγάζουν ακέραια αποτελέσματα, για να αποφεύγω τις δύσκολες πράξεις όταν η κούραση της ημέρας υπερισχύει. Παντοπωλείο έχω άλλωστε, μπορώ να προσαρμόζω λιγάκι τις τιμές κατά το δοκούν, ενώ ο εγγονός μου με έμαθε πως να κάνω πράξεις σε κομπιουτεράκι, κάνοντας τη ζωή μου ευκολότερη.


    Ορισμένες φορές που η παρέα μου σχολιάζει μια τιμή σε ευρώ νιώθω λιγάκι μειονεκτικά και παριστάνω ότι συμφωνώ για να μην καταλάβουν ότι χρειάζεται ακόμα να υπολογίσω σε δραχμές για να καταλάβω την αξία ενός πράγματος. Δεν σας κρύβω μάλιστα ότι έχω ευχηθεί τα κατά καιρούς σενάρια για επιστροφή σε δραχμή να αποδειχθούν αληθινά για να νιώσω και πάλι ισότιμος με τα υπόλοιπα μέλη της κοινωνίας αλλά εις μάτην.

    Είμαι στη δουλειά από 17 χρονών - κοντά 60 χρόνια. Με δραχμές έμαθα, με δραχμές συνεχίζω κι όπου με βγάλει.

    πηγή: To κουλούρι
     
  3. Πέστα Ανδρέα

    Αποφάσισα έπειτα από αρκετά χρόνια να επισκεφτώ και πάλι την Αθήνα. Βλέπετε, δεν μου αρέσει ιδιαίτερα να κατεβαίνω πλέον στη Γη, καθώς οι σύγχρονοι ρυθμοί ζωής ομολογώ ότι με τρομάζουν.

    Περπάτησα στην Ακρόπολη, το Σύνταγμα και την πλατεία Ομονοίας κι έπειτα, όταν πλέον βράδιασε, με ιδιαίτερη προσμονή και συγκίνηση, κατευθύνθηκα προς τη Λεωφόρο η οποία φέρει το όνομά μου, υποτίθεται για να με τιμήσει.

    Ε λοιπόν αυτά που αντίκρισα με πλήγωσαν βαθύτατα. Γυναίκες ντυμένες προκλητικά, μαγαζιά στα οποία το ποτό, ο χορός και οι γυμνή σάρκα ανδρών και γυναικών εκτίθεται προς την ευχαρίστηση των θαμώνων και μεθύστακες, συνέθεσαν ένα σκηνικό ντροπής. Τί δουλειά έχω εγώ με αυτό τον δρόμο - όνειδος; Θεωρείτε πώς έτσι τιμάτε τη μνήμη μου; Έκανα εγώ τέτοια αίσχη; Σας πληροφορώ πως υπήρξα ένας τραπεζίτης και πολιτικός που έχρηζε σεβασμού και ήμουν πάντοτε κύριος με το κάπα κεφαλαίο. Τί είδους αστείο είναι λοιπόν αυτό;


    Τόσοι δρόμοι υπάρχουν στο κέντρο, σε αυτόν βρήκατε να δώσετε το δικό επώνυμο; Σκοπεύω να στοιχειώσω όλους τους υπευθύνους μέχρι να αλλάξει είτε το όνομα, είτε η ποιότητα του δρόμου. Μέχρι τα στριπ κλαμπ να δώσουν τη θέση τους σε σχολεία και έντιμες επιχειρήσεις. Το όνομα Συγγρός οφείλει να αποτελεί συνώνυμο του ήθους. Κάποτε το θα σε δούμε στου Συγγρού ήταν κοπλιμέντο, πλέον αποτελεί εμπαιγμό.

    Φτάνει κύριοι, ως εδώ. Θέλω να ελπίζω πως όταν επιστρέψω στην Αθήνα, η τάξη θα έχει αποκατασταθεί. Δεν είναι δυνατόν μια λεωφόρος που φέρει το όνομα ενός Θεού της θάλασσας να είναι ομορφότερη από τη δικιά μου. Κανονίστε την πορεία σας, θα σας παρακολουθώ από ψηλά.

    Τάδε έφη Ανδρέας Συγγρός

    πηγή: To Koυλούρι
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μη τα αναδεικνύουμε αυτά θα τα πάρει η ΕΡΤ να τα κάνει θέμα! Είδατε το τέλειο τρολ φαντάζομαι...  
     
  5. Μα είναι το πιο to the point από όλα τα ειδησιογραφικά sources
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ναι είναι ως προς τον παλμό, συμφωνώ  
    Αλλά μόνον για όσους ξέρουν να διαβάζουν την πληροφορία στην είδηση.

    Πάντως το τρολ με τη συμμορία του κωλόχαρτου έγραψε!!
     
  7. Γιατί η συμμορία του ΙΚΑ? χαχαχαχα
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν το έχω δει αυτό αλλά οι τύποι γενικά είναι ΘΕΟΙ!!!  
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    ΕΕΕΕμ βάλανε και τον τραγουδιάρη για διευθυντή και "έδεσε το γλυκό" !!! 
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Είναι αυτό που γυρίζει τις πλάτες του στο μέλλον... και βλέπει ΥΕΝΕΔ!!! 
     
  11. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Καλά από την ΕΡΤ μόνο ο Μπολεκ και ο Λόλεκ μας λείπουν για να συμπληρωθεί το πάζλ "θυμάμαι την παλιά "καλή" Ελληνική τηλεόραση"
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αγαπητέ φίλε @Δίας αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάποιος κυρίως οι παλιοί να είναι το σοβαροί ... εξάλλου δεν μπορείς να τα βάλεις με τον λαλακα του πάρτι γιατί σε ρίχνει στο επίπεδο του και θα χάσεις λόγο απειρίας