Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. lotus

    lotus Silence

    Προφανώς ο εαυτός όμως μια διτότητα την έχει (αλήθεια έχεις διαβάσει το ανάλογο βιβλίο? αν όχι το δανείζω   έχει πολύ ενδιαφέρον)
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Διττότητα, πολλαπλότητα, ναι, οκ, τις εξετάζω ως εκδοχές, αλλά εγώ είμαι της yoga, από το yug, δηλαδή ένωση, πιστεύω λοιπόν ότι υπάρχει συγκολητική ουσία που ενοποιεί, όχι μόνο τα μέσα μας και τις εκφάνσεις μας, αλλά και τα πάντα μεταξύ τους.
    Ξέρεις άλλωστε ποια είναι αυτή... 
    Κάτσε να τελειώσω πρώτα με τα 4 που χω αρχινημένα και το διαβάζουμε κι αυτό... 
    έντιτ:πως το γραψα έτσι το συγκολητική? Τζίζας...
     
    Last edited: 19 Μαϊου 2018
  3. lotus

    lotus Silence

    Η διτότητα είναι ανάμεσα στον πλασματικό υλικό εαυτό (αυτό στο οποίο εγώ αναφέρομαι) και στον πραγματικό ανώτερο εαυτό.
    Τα koshas είναι επίπεδα του εαυτού αγαπημένη ενυπάρχουν μέσα στο self με αυτή την οπτική το σχολίασα.
    Έχουμε ολόκληρο καλοκαίρι μπροστά μας μην αγχώνεσαι άλλωστε κι εγώ άλλα τόσα έχω ανοιχτά χα χα
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Δεν αρκεί μόνο η δυναμική πρέπει να υπάρχει και πρόθεση και θέληση...
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. lotus

    lotus Silence

  7. lotus

    lotus Silence

    Αμέτρητες φορές δεν είμαστε αληθινοί στο λόγο μας, στις εκφράσεις μας, με τις σχέσεις μας. Δεν είμαστε πραγματικοί. Είμαστε κρυμμένοι πίσω από τα πέπλα.
    Έχουμε κερδίσει τεράστιο κομμάτι από την πίτα της συνειδητότητας όταν μπορέσουμε να εκδηλώσουμε το πραγματικό είναι μας χωρίς φόβο και πάθος, χωρίς ενοχές παραδοχής της όποιας πραγματικότητας κυρίως στον ίδιο μας τον εαυτό. Όταν δε καταφέρουμε και να το μοιραστούμε αποκρυσταλλωμένο απλά θα αλλάξει όλη μας η ζωή.
    Συνήθως όμως δεν το πιστεύουμε και μην έχοντας εμπιστοσύνη στον ίδιο μας τον εαυτό παραμένουμε στην πεπατημένη και λιώνουμε τσάμπα τις σόλες μας στη ρόδα της στασιμότητας...
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    @gazza βρήκα δώρο για τη γιορτή σου!

     
     
  9. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

  10. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Το γεγονός ότι με έχουν χέσει περιστέρια, ουκ ολίγες φορές, τι να σημαίνει άραγε;
     
  11. open_mind

    open_mind Regular Member

  12. lotus

    lotus Silence