Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Ένα δυνατό ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΙΔΙΑ !  
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Με το πέρασμα των χρόνων κατακτώ την ωριμότητα. Ωριμάζω σημαίνει, πέρα από ανάληψη ευθύνης και αυτογνωσία, αποκτώ μια πιο κατασταλαγμένη άποψη για τα πράγματα. Ταυτόχρονα όμως γίνομαι πιο δεκτικός στην αντίθετη άποψη και λιγότερο αμυντικός απέναντι στη διαφορετικότητα. Έχοντας κατανοήσει πως κανείς δε μπορεί να με ακυρώσει αν δεν του το επιτρέψω, νιώθω όλο και λιγότερο οτι απειλούμαι από τους άλλους.

    Ωριμάζω σημαίνει κατακτώ την ηρεμία της βιωμένης γνώσης. Έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου. Έχω λειάνει τις γωνίες χωρίς να χάσω την αιχμηρότητά μου. Δεν δρω σύμφωνα με τα πιστεύω μου. Γίνομαι τα πιστεύω μου. Έχω μάθει να συγχωρώ. Δε φοβάμαι να χάσω τον έλεγχο, γιατί γνωρίζω πως ποτέ δεν τον είχα χωρίς κόστος.

    Βάζω περισσότερο γαλάζιο και λιγότερο κόκκινο στη ζωή μου. Επιτρέπω στον εαυτό μου να ρεμβάσει τα χρώματα του ουράνιου τόξου χωρίς πίεση χρόνου. Δίνοντας λιγότερη σημασία στον προορισμό, επικεντρώνομαι στο ταξίδι. Βλέπω τους άλλους ως συνοδοιπόρους, όχι ως αντίπαλους σε μια κούρσα με το χρόνο, γιατί ο χρόνος αποκτά περισσότερο χροιά απόλαυσης και λιγότερο επίτευξης.

    Ωριμάζω, σημαίνει αγαπώ χωρίς όρους. Χωρίς υπόγειες διαδρομές και ψιλά γράμματα. Έχω κατανοήσει πως το νόημα της αγάπης είναι η ίδια η αγάπη, όπως το νόημα της ζωής είναι η ίδια η ζωή...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Μου είχαν λείψει οι gentlemen... 
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    τς τς τς πιπερι .... τι λογια ειναι αυτα  
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ενα πιάτο γεμιστά ,ναι θα το έτρωγα ...
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Υπάρχει καμία άλλη Ντίνα/Κωνσταντίνα εδώ μέσα,που τη χρειάζομαι για μια δουλίτσα?
     
  7. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

     

    Ταινίες όπως...
    Αγάπη μου συρρίκνωσα το πουλί μου ...
    How to train your penis
    Downsizing
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2018
  8. brenda

    brenda FU very much

    Χάρης dear, κάτι δεν εμπεδώθηκε σωστά θαρρώ... 
     
  9. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Δεν φταίω εγώ, με ανάγκασαν. 
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  11. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Συγνώμη πρώτη φορά μου συμβαίνει...  συνήθως διαβάζω πρώτα τα ποστ....  

    Note to self: next time read carefully before posting...  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor