Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Πορεύσου τότε με ό,τι έχεις  
     
  2. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Αυτό κάνω. Χρόνια τώρα...
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    κυρία @brenda
    τον τελευταίο καιρό υπάρχει μόνον ένα (1) μέλος του φορουμ που απαιτεί φορτικά από άλλα μέλη να μην λεν την γνώμη τους.
    πού απαιτεί επίμονα να ζητήσουν την συναίνεσή του για να γράψουν.
    που αναρωτιέται γιατί επιμένουν να γράφουν την γνώμη τους.
    που θέλει να αποφασίζει τι αφορά τους άλλους και τι όχι.
    έχετε εντοπίσει και δεύτερο τέτοιο μέλος; θα με υποχρεώσετε να το υποδείξετε γιατί τέτοιες συμπεριφορές τις βρίσκω πολύ επικίνδυνες.
     
    Last edited: 9 Δεκεμβρίου 2018
  4. brenda

    brenda FU very much

    Η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές.
    Οι μπάτσοι πετάνε δακρυγόνα.
    Οι συκοφάντες πετάνε την χολή τους παντού.
    Σάς τα επιστρέφω με αγάπη, να τα κρατήσετε εσείς, γιατί από σας προέρχονται και σε σας θα μείνουν.
    Όχι, δεν είναι οι προκριματικοί του Ρολάν Γκαρός.
     
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    χαίρομαι, για το φορουμ, που δεν μπορούμε να εντοπίσουμε δεύτερο άτομο με τέτοιες συμπεριφορές.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πόσο μα πόσο αντιπαθητικό είναι το κοριτσάκι στο Jurassic park το πρώτο.
    Πόσο θα χαίρομουν αν το έτρωγε καποιος δεινόσαυρος. Εκείνα τα μικρά που είναι πολλά μαζί κατά προτίμηση για να ειναι αργος και βασανιστικός θάνατος.

    (Το έχει στο Star τωρα)
     
  7. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Ευτυχισμένη.
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

     
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Kαλά όλ ΄αυτά που λές βρε Περσεφόνη, αλλά όταν τα καλοσκεφτείς λίγο, γεννάνε καινουργια ερωτήματα.
    Γιατί όταν τα υ αποτινάξουν από πάνω τους αυτοαναφορικότητες , φοβίες, ανταγωνισμούς, δαίμονες κι όλα αυτά που λές και συ, και η Ρέα...

    ...αλλά και ο @tithon , με την βοήθεια ή καλύτερα την καθοδήγηση του Κ τους, γιατι να "νοιώθουν καλύτερα" αντικαθιστώντας τα κοινωνικά θέλω και πρέπει με αυτά του Κ και να μην αφήσουν πίσω τους την υποτακτικότητά τους, χαράσσοντας μιαν αυτόνομη πορεία με βάση τα δικά τους πραγματικά θέλω; Δεν θα έχουν ποτέ δικά τους θέλω; Δεν θα φτιάξουν δικό τους τρόπο σκέψης;
    Η μήπως είναι επαχθές να σκάψουν και να τα ανακαλύψουν και απείρως βολικότερο να αφεθούν να καθοδηγούνται;
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ίσως είναι ο τρόπος που γράφω ή ίσως είναι και η βαρύτητα του θέματος που το κάνει τόσο δυσκολο να συζητηθεί γραπτά.

    Δεν ξέρω αν έτσι όπως έγραψα φάνηκε τόσο...ασπρόμαυρο. δεν είναι ότι ένα υ δεν έχει και από πριν δικά του καθαρά θέλω, η ότι είναι η δικά του η αλλων. Το θέμα δεν είναι τόσο αυτό όσο ότι ένα υ πολύ συχνα ( δεν λέω πάντα γιατί δεν μπορώ να ξέρω για όλα τα υ) επειδή έχει την τάση να ταυτίζει τους στόχους του και τα θέλω του με αυτά του περίγυρου του είτε από χαρά είτε από ενοχικοτητα είτε από πολλά πράγματα που μπλέκονται ... Του είναι πιο εύκολο και λυτρωτικό να διαλέξει αυτό το άτομο που θα συγκεντρωθεί και θα ακολουθήσει. Δεν είπα εγώ ούτε για βοήθεια ούτε ότι ξαφνικά και μαγικά απελευθερώνεται. Γιατί δεν το βλέπω ακριβώς έτσι. Μια αλληλεπίδραση είναι και αυτή απλα εκεί είναι πιο τακτοποιημένα πιο ξεκαθαρα, αν η σχέση πάει όντως καλά...δεν θα υπάρχουν πια προσωπικά θέλω, είναι κοινά θέλω.

    Ο δικός τους τρόπος σκέψης είναι αυτός που τα οδηγεί να θέλουν να ακολουθήσουν. Αυτό είναι όλο το κλειδί. Και συγγνώμη αλλά δεν θεωρώ πως κανείς που δεν το νοιώθει μέσα του αυτό, θα το καταλάβει διαβάζοντας με.
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Τα ανώμαλα! Βάζω τα σπίρτα βάζετε τα ξύλα Πάτερ Ηγούμενε?
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μπα, χαμένος κόπος Ρέα μου, συνήθως αυτά τα ανώμαλα είναι μονίμως καυλωμένα και υγρά, δεν θα πιάσουν.