Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Κουρκουμπινια
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Τα μοιράζεσαι?  
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Ευθυνοφοβία, συναισθηματική ανωριμότητα, συναισθήματα που δεν εκφράζονται, πρέπει, θέλω, εσωτερικές συγκρούσεις που εκτοξεύονται κατά παντός, σπασμωδικές συμπεριφορές, έχουν γίνει πλέον η καθημερινότητα...
    Θα τα παρατήσω να πάω στο Θιβέτ!!!
     
  4. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Αν πας κάπου με καλά σιροπιαστά πιάσε ένα γαλακτομπούρεκο κομμάτι, τώρα που είδα τα κουρκουμπίνια κάτι μου ήρθε
     
  5. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    τα ανταλλασω με προφιτερολ
     
  6. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Εκει που θα παω τώρα πιο πιθανο να βρω να σου φέρω ακρίδες με μέλι παρά γαλακτομπούρεκο.
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Ιιιιιιιιιοοοου  
     
  8. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Αν πας στην Αφρική... πάρε μας μαζί σου pls...  
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Όλοι οι άνθρωποι περνάμε από δυσκολίες και προσωπικά προβλήματα. Πόσοι καταφεύγουν σε αυτές τις παράλογες κατάντιες? Αυτός είναι ο προβληματισμός μου και η ένστασή μου. Αυτό σκέφτομαι.

    Αυτό αφορά όλους όσους το κάνουν και μάλιστα συστηματικά. Είστε πολλοί στη λίστα, γι αυτό δεν έχει νόημα να ονοματίσω. Ξεκάθαρα και ευθέως απευθύνομαι σε όσους συμπεριφέρονται έτσι.


    Είναι τέρμα μαλακισμένη και ανώριμη συμπεριφορά οι δήθεν ανώνυμες σποντίτσες και τα δηλητήρια.

    Ούτε στο δημοτικό σχολείο δεν τα βλέπεις σε αυτό το μέγεθος.


    Εκτός οθόνης αν βλέπαμε έναν άνθρωπο, ενήλικα ,να φέρεται έτσι μπροστά μας, θα αμφισβητούσαμε σοβαρά την διανοητική του κατάσταση. Εντός οθόνης και ειδικά σε αυτό το νήμα (και πολλά άλλα) έχει καταντήσει θεσμός και συμβαίνει ασύδοτα και καθημερινά.

    Το νόημα του νήματος είναι να μοιραζόμαστε με άλλα μέλη τις σκέψεις μας, ο σκοπός του "μοιράζομαι" είναι η πρόθεση να έρθεις πιο κοντά με τα μέλη.


    Και όχι να δημιουργήσουμε, έναν οχετό από δηλητήρια που κρύβεται θρασύδειλα πίσω από την δήθεν ανωνυμία. Για να παρενοχλήσει μέλη που λόγω της “ανωνυμίας” δεν μπορούν ούτε να αναφέρουν στην διαχείρηση ούτε να απαντήσουν, παρά μόνο, ίσως, στο ίδιο "ανώνυμο" χαζοκατινίστικο ύφος που επιβάλλουν οι ανεγκέφαλοι.

    Η ανωνυμία επί της ουσίας είναι σχεδόν ανύπαρκτη γιατί συχνά και οι ίδιοι οι “δέκτες” της κακόβουλης επίθεσης , αλλά και άλλα μέλη μπορούν να καταλάβουν για ποιον χτυπάει η καμπάνα. Και αυτό είναι στις προθέσεις των κακοπροαίρετων σχολίων. Να βρει το βέλος τον στόχο του αλλά ... υπόγεια.


    Άκου κοτοπουλάκι, πριν ξαναρίξεις την χολή σου. Αν έχεις τα κότσια, πες το ανοιχτά και όχι δήθεν ανώνυμα. Τι νομίζεις ότι λες για σένα, όταν επιτίθεσαι με χαρακτηρισμούς εκ του ασφαλούς, χωρίς να επωμίζεσαι τις συνέπειες?

    Μιλάς για ανώριμους και βλάκες και ανεύθυνους και κομπλεξικούς, και ότι άλλο σου κατέβει στο κεφάλι, <γενικά> στον αέρα. Η πράξη σου όμως δείχνει ότι εσύ είσαι όλα αυτά και ακόμα περισσότερα .


    Ενα σκρολ σε αυτό το νήμα και πολλά άλλα δείχνει ακριβώς το μέγεθος της κατάστασης που έχει πάρει όλος αυτός ο φασισμός της μικροπρέπειας και μάλιστα σε ένα φόρουμ που πραγματευόμαστε την ελευθεριακή σκέψη και επιτρέπουμε να συμβαίνουν αυτές οι κακόβουλες επιθέσεις, δημόσια.


    Και η μόλυνση είναι επεκτατική, αύριο ο "στόχος" μπορεί να είμαι εγώ και μεθαύριο κάποιος άλλος.


    Ασχολούμαι με κάτι που δεν με αφορά ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο από οποιονδήποτε που με διαβάζει αυτήν την στιγμή. Συμβαίνει μπροστά στα μάτια μας και είναι απαράδεκτο και αηδιαστικό.
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2019
  10. Mission

    Mission Όσο προσπαθείς να μην με σκέφτεσαι,θα με σκέφτεσαι

    LIKE!!!   
     
  11. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Άσε καλύτερα θα αρχίσω δίαιτα..   Πάλι φεύγεις;
     
  12. lotus

    lotus Silence

    Deal υπάρχει κάποια ιδιαίτερη προτίμηση?
    Που και πότε?