Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. tithon

    tithon Contributor

    πώς προκύπτουν οι αέναες 2-3 εβδομάδες στην διασπορά της ίωσης που επωάζεται σε 3-7 μέρες;
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί 5,2 μέρες είναι ο διάμεσος, η απόσταση +2σ είναι 14+ μέρες.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    αυτό μας δίνει πολύ πυκνό δείγμα στις 5+ μέρες που αραιώνει όσο πλησιάζει τις 14 οπότε γίνεται πολύ αραιό.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ναι αλλά σε αυτή την περίπτωση δε μας ενδιαφέρει μόνο η πυκνότητα αλλά και τα άκρα, γιατί ακόμα και αν το 0,1% είναι κολλητικό από 14+ μέρες, αυτό αρκεί για να ξεκινήσει πάλι το πανηγύρι.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    αναπόδραστα θα γίνει το πανηγύρι, εκτός και σκοτώσουμε ή θάψουμε προληπτικά τους πάντες με αστυνομική εντολή.
    την πυκνότητα μετρούν οι πίνακες. έτσι μετράμε.

    υγ: συμπεριλαμβάνω κι ένα άρθρο, γιά το προληπτκό θάψιμο, ειδικά διαλεγμένο γιά να αρέσει η πηγή του σε πολύ ανεγκέφαλους. δεν χρειάζεται μαλλον να το διαβάσεις: https://www.kathimerini.gr/1072527/...iti-h-a8eath-pleyra-ths-tragwdias-sthn-italia

    υγ2: θα ξαναπήγαινες σε έναν γιατρό που θα σου έλεγε, «δεν χρειάζεται να σε εξετάσω, δεν χρειάζομαι διάγνωση, κλείσου σπίτι και πάρε μιά αντιβίωση με βαρυές παρενέργειες, καλού κακού»;

    υγ3: ακολουθείς κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού που λεν, πάντα, αυτή είναι η δουλειά του, «μην πίνεις, μην καπνίζεις, μην τρως, μην δουλεύεις, μην ξενυχτάς, μην κουράζεσαι, μην βιάζεσαι, μην οδηγείς» κλπ; ή κρίνεις;
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν αφορά μόνο εμένα είμαι ελεύθερος να κάνω ό,τι θέλω, στο τέλος-τέλος, δική μου είναι η ζωή.

    Η ιστορία αλλάζει αν η δική μου απόφαση μπορεί να επηρεάσει κι άλλους.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    δεν υπάρχει καμμιά απόφασή σου που δεν επηρεάζει άλλους. απολύτως αναπόδραστα.

    υποθέτω δεν αναφέρεσαι στην απόφαση να κλειδώσεις στο σπίτι τους άλλους.
     
  8. goodevil

    goodevil arcade

    Τελικά θα γίνει και αυτός άγιος όπως ο Παΐσιος άλλωστε
    την ίδια δουλειά έλεγε ότι έκαναν....

     
  9. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  10. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Ευχαριστώ για την επιρρωση. Θα χαρώ να ανταλλάξουμε και απόψεις.



    Γκουχ γκουχ μόνο μη κάνετε.....!




     
    View attachment 252050


    Επίσης διερωτώμαι ΜΕΘ που έσπασαν πρωτόκολλα που τεκμηριωμένα εξασφάλιζαν ποιότητα (δείκτες ποιότητας μετρησιμοι), εξασφάλιζαν το infection control και αποτρεπαν το cross infection, στοιβάζοντας ανθρώπους σαν σακιά από πατάτες τι προσδόκιμο ζωής έχουν οι ασθενείς τους?

    Δεν επιμολυνονται από τον ίδιο αλλά και από άλλα παθογόνα?
    Δεν τους στερείται εκ των προτέρων η όποια πιθανότητα ίασης?
    Δεν εκτοξεύει τη θνησιμότητα αλλά και τη θνητότητα?
    Μήπως ο αριθμός των θανοντων αποτελεί κάποιου είδους νόμισμα?
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2020
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Συνεχίζω να βλέπω το debate αλλά πάλι πηγαίνει στο δίπολο εγκλεισμός/όλα ελεύθερα και στον παραδειγματισμό (βλέπετε τι παθαίνει η Ιταλία?). Θα αναφέρω άλλη μια φορά την Ταϊβάν. Γιατί δεν μιλάει κανείς στον πλανήτη για αυτή τη χώρα; Θα μου πείτε τι έχω πάθει εγώ με αυτή τη χώρα. Μα είναι η μόνη που έχει εφαρμόσει και τα 2 συστήματα και έχουμε σαφή αποτελέσματα (δεν γίνεται να το γνωρίζω εγώ και όχι οι ειδικοί).
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μάλλον τρελαίνεσαι για δίπολα, άτιμο παιδί...