Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Το νόμιμο είναι κάπως διφορούμενο την τρέχουσα στιγμή αλλά μην ανησυχείς, νιώθω (πιθανόν πρωθύστερα) ότι αυτό θα αλλάξει σύντομα.

    Κινήματα όπως το metoo, social media ορολογίες όπως το rape culture και λοιπές συγκυρίες παρήγαγαν την προετοιμασία και γέννησαν τα απαραίτητα νούμερα (έξι στις πέντε Αμερικανίδες φοιτήτριες βιάζονται τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα εντός και εκτός των κολεγίων) έτσι ώστε κάποια στιγμή να αναιρεθεί και νομικά η εγκυρότητα κάθε μορφής συναίνεσης στην βία, μεταξύ άλλων.

    Θα πρέπει βέβαια να περιμένουμε λίγο προκειμένου γίνουν άλλες νέες μορφές καταπίεσης καθημερινότητα.

    Δηλαδή το πουλάκι γνωρίζει ότι ήταν δεινόσαυρος επειδή το χρονικό διάστημα που χωρίζει τον απατόσαυρο από τον τυραννόσαυρο είναι μεγαλύτερο από αυτό που χωρίζει τον τυραννόσαυρο από το κοτοπουλάκι.

    Μου θυμίζει παλαιών καλών καιρών Τιθών ο γρίφος και νιώθω νοσταλγία.

    Αν το πάρουμε έτσι απλά δεν είναι γενικό, είναι το χάος.

    Επίσης, στο αρκτικόλεξο το D αντιπροσωπεύει και το Dominance και το S και το submission.

    Στις όχι και τόσο σημαντικές λεπτομέρειες δηλαδή. Σαν να λέμε ότι έχουμε ένα παιχνίδι που γενικά αλλά όχι αόριστα παίζεται με τράπουλα αλλά όλοι μπλέκουν τα μπούτια τους στο πόσα φύλλα παίζουν, πως κερδίζεις, πως χάνεις κτλ κτλ.

    Αγύρτης, ξεαργύρτης όταν όλα είναι πληροφορική μοιραία είμαι και εγώ πληροφορικάριος. Όλα εκτός από εσένα, που σου εξέδωσα διετές πιστοποιητικό μαθηματικού όπως όριζε η συμφωνία.

    Τώρα βέβαια πληροφορικάριος από πληροφορικάριο έχει διαφορά, δεν μπορώ να έχω τις γνώσεις της estelwen σε αυτά με τα οποία ασχολείται.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Με παρέσυρε το ρέμα μάνα μου δεν είναι ψέμα αλλά εσάς στο Γκιώνη σας αγαπημένε MasterJP ?
    Και εγώ που για φίλο σας λογάριαζα..
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Το certificate του domain ήθελα να γράψω αλλά εκείνη την στιγμή μου είχε πρήξει τα κάκαλα το bitdefender με καταιγισμό ειδοποιήσεων το οποίο διαρκώς μετακινούσε το focus του ποντικιού στα παράθυρά του στα οποία γινόταν και αναφορά στον firefox με bold γράμματα. Πιθανολογώ ότι σε αυτό οφείλετε η λανθασμένη μου διατύπωση.

    Δεν ξέρω αν τα domain certificates είναι διαφορετικά από τα certificates για web server ή το ίδιο πράγμα με άλλο όνομα, σας ευχαριστώ ωστόσο για την διόρθωση, αυτό που έγραψα ήταν σίγουρα άκυρο και εύχομαι να ήταν τελικά θέμα web server το πρόβλημα εκείνη την στιγμή.

    Ειδάλλως θα χρειαστεί να αλλάξω τον κωδικό μου ο οποίος είναι από μόνος του ένα κομμάτι τέχνης το οποίο και θαυμάζω. Με πλείστη δυσκολία και δυσαρέσκιά θα του άλλαζα το οτιδήποτε.

    Σας ευχαριστώ για το καλοσόρισμα αλλά όπως και προείπα, ας μην βιαζόμαστε.
     
    Last edited: 16 Αυγούστου 2020
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ακριβώς 360 μοιρών ίσως όχι. Κάπου μεταξύ 363 με 368 παίζει. Δεν είναι σβούρα, ήταν ένα κάπως χρονοβόρο, αρκετά ανοιχτόμυαλο (εικάζω) διανυσματικό ταξίδι στο υποσύνολο του κοινωνικοπολιτικού γίνεσθαι το οποίο μου είναι ορατό και κατανοητό.

    Με ελάχιστες διαφοροποιήσεις 10 χρόνια σχεδόν μετά παραμένω τόσο στην ψυχή όσο και στην καρδία αθεράπευτα Πεσματζογλικός (How about that @AlexanderV ?) όσο αφορά το ιδεατό πάντα.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αγαπητέ espimain, του εναντίου πιστεύω ότι μια σφαιρική διαδρομή γύρω από την συνολική πραγματικότητα όχι μόνο ακίνδυνη είναι, μπορεί να αποδειχτεί απαραίτητη.

    Από την άλλη μια διαρκείς εγωιστική περιστροφή γύρω από τον σταθερό άξονα μιας ιερής αξίας αφενός μοιάζει περισσότερο με την εικόνα που μου παραθέτεις αφετέρου είναι επικίνδυνη να προκαλέσει ίλιγγο.

    Ειδικά στην ηλικία σου ο ίλιγγος δεν είναι κάτι που θα πρέπει να βιώνεται αβίαστα, χρήζει προσοχής.

    Για να μην λες ότι δεν σε σκέφτομαι και για σένα δεν ανησυχώ.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πληροφορικάριος;  
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ειρήνη Μερκούρη θυμήθηκα
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Για το πεύκο.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    ξέρει το certificate ότι είναι του domain name?
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Θα πρέπει να το ρωτήσετε
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    κυνηγάω μια τσίχλα τώρα να ρωτήσω
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Παρακαλείσθε όπως αποφύγετε να διστάσετε να μας ενημερώσετε για την απάντηση