Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Έχω την πεποίθηση πως το μόνο που εισηγήθηκαν και έπραξε η κυβέρνηση ήταν το lockdown. Από εκεί και πέρα απλά προσφέρουν "επιστημονική" κάλυψη στα σενάρια που τους δίνει η κυβέρνηση. Και δεν ξέρω αν αυτό είναι ακόμη χειρότερο για την επιστήμη, σε σχέση με το να έπαιρναν οι ίδιοι τις αποφάσεις.
     
  2. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αντιλαμβάνομαι τον προβληματισμό σου. Είναι ένα ουσιαστικό ερώτημα. Ωστόσο, εισηγούνται. Αυτό με τις μάσκες στις παραλίες και άλλα ευφάνταστα...
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    και αναβάλλεται και ο τελικός κυπέλλου ΓΤΧΜ
     
  4. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Να ρωτήσω κάτι μιας και το ανέφερες: πήρε το μάτι μου να εξελίσσονται παράλληλα euro και champions league ή ιδέα μου είναι του άσχετου?
     
  5. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    euro λίγο δύσκολο...πάει αυτό.
    ch l και uefa παίζουν κανονικά (τρόπον τινά)...και προκριματικά και play off κλπ
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    έναν αγώνα που έπεσε το μάτι μου πρόσφατα που πήγε στα πέναλτι μεταξύ δανίας και κροατίας ήταν μαγνητοσκόπηση από προηγούμενη περίοδο της ιστορίας ή προκριματικά?
     
  7. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    νομίζω είναι απο το μακρινό '18...
     
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Oh! Ευχαριστώ!
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Γι αυτό και έβαλα το επιστημονική σε εισαγωγικά.
    @Sejanus κουρεψαμε το χόρτο και σας περιμένουμε  
     
  10. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Χαχαχα..έπαθε ο Λοβέρα κορονοιο
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Δεν τα πρόσεξα τα εισαγωγικά. Συμβαίνει και στα καλύτερα τα σπίτια 
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    δεν είναι αρμόδιοι οι γιατροί και οι βιολόγοι να καθορίσουν ούτε καν να συμβουλεύσουν περί του πώς θα λειτουργούν οι κοινωνίες, περί του αν οι άνθρωποι θα σχετίζονται και θα αλληλεπιδρούν, περί του αν θα φορούν μάσκες και βατραχοπέδιλα. πειραματίζονται. χωρίς δεδομένα. παρορμητικά κυρίως.

    το λοκνταουν αντιγράφτηκε απ την πανικόβλητη κυβέρνηση της ιταλίας. καμμιά βασιμότητα δεν έχει.


    αληθές.
    μιά πραγματική απειλή, ορατή, θα την διαχειρίζονταν αλλιώς οι κοινωνίες. όχι μόνον οι ειδικοί του αοράτου.