Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Αποφασίστε τι απ΄όλα σας αρέσει.
     
  2. Adigoni

    Adigoni New Member

    Είναι Υ και γίνεται υ...
    Δεν έχω παρανοήσει κάπου. Απλώς δεν συμφωνώ να γράφεται με μικρό εξηγώντας τον λόγο..
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ok, I give up.
     
  4. Adigoni

    Adigoni New Member

    Δεν υπάρχει κάτι να αποφασίσω. Είναι ξεκάθαρο.
    Τι δεν καταλαβαίνετε, να σας εξηγήσω..
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω.

    Το πιο απλό που μπορώ να σου πω για να προσπαθήσω να γίνω κατανοητή είναι ότι καταλαβαίνω ότι θέλεις να κάνεις έναν διαχωρισμό του πριν και του μετά αλλά το βάζεις σε ένα δικό σου πλαίσιο το οποίο δεν θα είναι κατανοητό σε μελλοντικές σου τοποθετήσεις εκτός αν έχεις την διάθεση να εξηγείς κάθε φορά πως το εννοείς εσύ. Αυτό αφορά το να συνεννοησε εδώ μέσα πιο εύκολα.

    Πέραν αυτού εχει σημασία το γιατί αναφερόμαστε στην υποταγη με μικρό όμως. Το μικρό και το κεφάλαιο δείχνουν ποιος έχει τον έλεγχο και την δύναμη μέσα στη συσχετιση ή την επιθυμία του πως θέλεις να είναι όταν βρεθείς σε μια τέτοια. Ως κοπέλα που θέλεις να υποταχθείς και δεν έχεις Κ δεν βρίσκεσαι σε συσχέτιση. Το κεφάλαιο εφόσον στέκεσαι μόνη σου λοιπόν σε ποιον απευθύνεται;
     
  6. Adigoni

    Adigoni New Member

    Θεώρησα σε μια συζήτηση στο φόρουμ πως η ίδια η λέξη καθορίζει την θέση και όχι ο τρόπος γραφής της.
    Μάλλον υπάρχει το τυπικό του πράγματος που μου έχει διαφύγει και πάλι δεν με βρίσκει σύμφωνη..
    Είτε το γράψω με κεφαλαίο είτε με μικρό και πάλι θα συνεννοηθούμε.
    Το ποιος έχει τον έλεγχο και την δύναμη είναι δεδομένο.

    Παρόλα αυτά δεν είναι απλώς ο διαχωρισμός του πριν και του μετά.
    Είμαστε υποτακτικές μόνο όταν έχουμε Κ; Δεν είναι η ερωτική φύση μας ούτως ή άλλως;

    Όταν δεν έχουμε Κ παραμένουμε δηλαδή τα υ όπως λένε κάποιοι;
    Δεν το κατανοώ..

    Σε σχέση με εμένα, το κεφαλαίο απευθύνεται στον Κ που θα γνωρίσω και για Εκείνον πραγματικά θα υποταχθώ. Δεν είμαι γενικά ένα υ.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

     


    Ο Σαλβαδόρ Νταλί δημιούργησε ένα πίνακα με τίτλο «Young Virgin Autosodomized by her Own Chastity»
    («Νεαρή παρθένα αυτοσοδομιζόμενη με τα κέρατα της δικής της αγνότητας»).
    1954
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Όι όι μάνα μου!

    Και δε μου λες, χωρούν όλα αυτά σε δύο σακούλες;

     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όχι στις 25;;;
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μη γίνεστε δραματικοί. Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί μετά την 31/12/2020 είναι αντί να έχουμε 01/01/2020 να έχουμε 01/13/2020
     
  11. Unburnt_Witch

    Unburnt_Witch New Member

    Όταν μαθαίνεις ότι θα δουλέψεις σ/κ, επειδή σε λυπάται το αφεντικό και δε θέλει να βαριέσαι όλη μέρα στο σπίτι  
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Από την αρχή θα το πάμε πάλι παναηάμου;