Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ούτε τρολ να ήμουν τέτοια ένταση που ξεκίνησε στο νήμα "τι σκέφτεσαι τώρα?".....
    Το θέμα μου είναι απλώς η οικειότητα και πως εκδηλώνεται...και ενώ με ενδιαφέρει το θέμα,το σκέφτομαι αν πρέπει να το συνεχίσω.
    @sapfw  έστω ότι μιλάμε για δυο καλούς ανθρώπους που τηρούν τους βασικούς κανόνες εντός και εκτός κοινότητας,πως διαχωρίζονται από τυπικοί σε οικείοι;μόνο η ύπαρξη κανόνων τους διαχωρίζει;και αυτό τι μας λέει;ότι αγνοούνται κανόνες στην οικειότητα;
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    η οικειότητα είναι κάτι τελείως υποκειμενικό και στο πώς την αισθάνεται κάποιος και στο πώς την εκδηλώνει... οπότε αδυνατώ να απαντήσω στην ερώτησή σου  
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Οι κανόνες δεν έχουν καμία σχέση με την οικειότητα. Εκτός αν λέγουσα κανόνες εννοείς κάποιον καθωσπρεπισμό. Κάτι ψεύτικο.
    Όπως κατά τη γνώμη μου, και ο σεβασμός δεν έχει καμία σχέση με κανόνες.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    χρήσιμο να προσδιοριστεί η έννοια της οικειότητας.
    πιό χρήσιμο να προσδιοριστεί η βαρύτητα της οικειότητας, γιατί δεν μοιάζει να είναι ο πυρήνας της αυταναφορικής ανειλικρίνειας.
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κοίταζα στο Nefflix για μια ταινία. Στην κατηγορία ταινιών βασισμένων σε πραγματικά γεγονότα είχε την Μαρία Στιούαρτ. Χαμογελώ κάπως.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    με παΐδια και λουκάνικα την βγάλαμε.
     
  7. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    εντάξει περνάει
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αχμ, πόσο με συμπαθάς δηλαδίς;  
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πας καλά;
    Τώρα που κοιμούνται επαέ, έλα να μου τη δώκεις κρυφά γιάντα η πείνα θερίζει. Και ξυδάτο καπνιστό λουκάνικο παρακαλώ.
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Με βρίσκει σύμφωνη η άποψή σου.Οι κανόνες αναφέρονταν στους κανόνες που έλεγε η @sapfw ,δεν έγραφα θέση μου,ήταν απάντηση 

    ποιος είναι ο πυρήνας;ψάχνουμε για πυρήνα;Σ' έχασα λίγο  τσικνίστηκε το μυαλό μ' αυτά και μ' αυτά 

    αρκετά 

     έχει μείνει μισό χωριάτικο λουκάνικο μόνο και καμία μπριζόλα,άργησες 
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    γιά να κατανοηθεί ένα φαινόμενο, χρειάζεται να προσδιοριστούν τα καθοριστικά χαρακτηριστικά του, εκείνα ή εκείνο που το διακρίνει από παρόμοια αλλά διαφορετικά φαινόμενα. αυτό το λέμε πυρήνα. είναι η ταυτότητά του. γύρω απ αυτήν αναπτύσσεται αυτό που κάθε φορά μελετάμε, με διάφορες εκδοχές, αλλά γύρω απ αυτήν.
    έτσι το κάνω.
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

      ξέρω τι σημαίνει η λέξη πυρήνας στην συγκεκριμένη περίπτωση,σίγουρα δε θα εννοούσες τον πυρήνα ευκαρυωτικών ή προκαρυωτικών μικροοργανισμών  Απλώς ρώτησα ποιος είναι αυτός εν προκειμένω μιας και αρνήθηκες κάτι ως πυρήνα,μήπως είχες κάτι άλλο κατά νου