Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    "Αζ άι γουόκ θρού δε βάλεϊ οβ δε σάντοου οβ ντεθ"

    *Ευλογιά των πιθήκων* .   
     
  2. tithon

    tithon Contributor

     
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

          
     
  4. WhiteWolfGr

    WhiteWolfGr New Member

         Τζέισον βορχες approves
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Έχω κατουρηθεί από τα γέλια μ' αυτά που διαβάζω  
     
  6. WhiteWolfGr

    WhiteWolfGr New Member

  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητέ @Iagos όπως πάντα πάτε αλλού την συζήτηση αλλά οκ έχετε και εσείς τα "θέματα" σας .
    Ας μιλήσουμε καθαρά καλλιτεχνικά . Με ποιά λογική και γνώσεις βγάλατε το συμπέρασμα που βγάλατε για τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη ;;; Θα μπορούσατε να μας πείτε έναν ανάλογο καλλιτέχνη που είναι "γνήσιος" ;;
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Ευχαρίστως να σας πω

    Αυτός είναι ο ανάλογος.

    Την είχε ακούσει με το σύμπαν και αυτός.

     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τελικά ακόμα και ένας θάνατος μπορεί να είναι αφορμή για κάποιον να προβάλει την μη τουριστική αποψάρα του.
    Στοιχειοθετημένη δε τη λες. Για στοιχειωμένη το συζητάμε, για νεκρούς μιλάμε, αφού
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Σας ευχαριστώ . Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του .
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    @Master Electro-pain δεν βλέπω πουθενά τον εαυτό Μου σε ό,τι περιγράφετε ως ζωή στην εφηβεία.

    Στην εφηβεία Μου αυτό που έκανα ήταν να Είμαι επιμελής στα μαθήματα Μου γιατί μόνο έτσι θα Έφευγα από την επαρχιακή πόλη που μεγάλωνα και να διαβάζω ποίηση.

    Μελέτη και ποίηση ήταν τα εφηβικά Μου χρόνια.

    Οπότε δεν υπάρχει καμία ταύτιση Μού με τον έφηβο που Εσείς περιγράφετε.

    Ας μιλήσουμε λοιπόν ως ενήλικες.

    Δεν Έγραψα πουθενά ότι ο Παπαθανασίου είναι για τα μπάζα.

    Αυτό, θα ήταν ύβρις.... και όχι η κριτική Μου στάση απέναντι στο έργο του.

    Αυτό που λέω είναι ότι ο Παπαθανασίου στηρίχθηκε από τους αστούς και έγραψε για τους αστούς.

    Αυτό δεν είναι μομφή.

    Υπάρχει και η αστική τέχνη.

    Οι συνθέτες των αστών δεν μπαίνουν στα σπίτια του λαού γιατί η ενασχόληση με το μέσα, το εσώτερο, η τέχνη για την τέχνη και για τους φιλότεχνους δηλαδή, δεν δονεί τον λαϊκό άνθρωπο.

    Ο λαϊκός άνθρωπος έχει τα δικά του βάσανα.
    Έχει χαμηλά μεροκάματα και υψηλό κόστος διαβίωσης.
    Έχει τους δικούς του νταλκάδες.

    Το αποκούμπι του είναι αυτοί οι συνθέτες που τον δονούν. Που τον ξεσηκώνουν. Που του διεγείρουν τη συγκίνηση. Που τον ταξιδεύουν.

    Αυτό ο Παπαθανασίου δεν το κατάφερε γιατί δεν τον αφορούσε. Δεν τον ένοιαζε ο λαός και τα βάσανα του.

    Καλλιτέχνες όπως



    Όπως



    Όπως



    Όπως



    ...όπως τόσοι και τόσοι άλλοι που υπηρετούν τη λαϊκή μουσική και όχι την αστική, στήριξαν και στηρίζουν τον κόσμο να στέκεται όρθιος.

    Φυσικά και είναι εμπνευσμένο το παρακάτω του Παπαθανασίου



    αλλά μέχρι εκεί....
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2022
  12. Εσύ ήσουν πάντα ο δικαστής, το θύμα, η καρμανιόλα.