Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. panos bottom

    panos bottom New Member

    Σκέφτομαι πως για έναν υποτακτικό άνδρα δεν θα πρέπει ποτέ να ζητήσει από πριν στην κυρία του να τον αφήσει να την γαμισει ακόμα και με στραπον διότι έτσι φαίνεται πως δεν σέβεται το υπόβαθρο της στην κυριαρχία που του ασκεί. Υστερόγραφο το μα έχεις το πέος σου σε ζώνη αγνότητας και η κυρία σου να σε γαμάει με στραπον από πίσω είναι ότι καλύτερο
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

     
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default


    Η ζωή και η εμπειρία , μου έχει μάθει πως τα δικά μου αυτονόητα δεν είναι κατ ανάγκη αυτονόητα και για τους άλλους
     
  5. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Ανοίγεις την τηλεόραση και πέφτεις πάνω σε αυτό που λυσσασμένα προσπαθείς να ξεχάσεις τα τελευταία 4 χρόνια.

    Σε ένα θέμα που οι πιθανότητες να προβληθεί σε κεντρικό δελτίο ειδήσεων είναι μηδενικές, ενώ για σενα παίζει 24/7 πρώτη είδηση.

    Είναι τώρα αυτά πράγματα ; Αφού θέλω να ξεχάσω λέμε! Κανένας σεβασμός πχια!
     
  6. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Διαβάζοντας τη ροή των νημάτων, σκέφτομαι τη γνωστή ρήση «καλύτερα να σιωπάς και να θεωρείσαι βλάκας, παρά να μιλάς και να αίρεις κάθε αμφιβολία».

    Και σκέφτομαι πόσο ειρωνικά αληθές και εύγλωττο είναι αυτό για κάποιους, είτε λόγω εγωισμού, είτε επειδή προφανώς είναι ερωτευμένοι με την φωνή τους..
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    Πράγματι, δε βγάζεις άκρη.   
     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

     
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    @AuroraBorealis, τελικά είχαμε καλύψει πολύ μεγαλύτερο μέρος της συζήτησης απ' ό,τι θυμόμουν! Καλύτερα έτσι, αφ' ενός γιατί πλέον με κουράζουν οι πολλές αναλύσεις και βαριέμαι πρωτίστως τον εαυτό μου όταν τις κάνει και αφ' ετέρου δε θα χρειαστεί να απασχοληθείς πολύ, καθώς το άλλο νήμα έχει πολύ ψωμί  Κάποια στιγμή θα γράψω κάτι και εκεί. Με τρώνε τα δάχτυλά μου καιρό, αλλά δε βρίσκω ούτε το χρόνο, ούτε την ενέργεια.

    Λοιπόν, στα καθ' ημάς.

    Η αλήθεια είναι πως όσο και αν στίβω το κεφάλι μου, δεν μπορώ να καταλήξω τελεσίδικα ποιος κλάδος έχει την πρωτοκαθεδρία. Ο τρόμος για τη ζωούλα μας και για τη ζωή των γύρω μας έχει αναδείξει τον φαρμακευτικό σε πρωτοπόρο. Απ' την άλλη, πράγματι, οι διαχειρίζοντες το χρήμα έχουν ένα παρασκηνιακό προβάδισμα. Όμως, αν απειλούνταν/"απειλούνταν" ακόμα περισσότερο η ζωή μας στο προσεχές διάστημα από ένα νέο παθογόνο ή μία έξαρση καρκινογόνων μεταλλάξεων, η επιδραστική ισχύς του φαρμακευτικού κλάδου δε θα μπορούσε να ζητήσει και να απαιτήσει άλλα μέσα συναλλαγής για τη λήψη του σωτήριου σκευάσματος, αν ο χρηματοπιστωτικός/εκδίδων το χρήμα κλάδος βάραγε, από ανταγωνιστικό καπρίτσιο, παύση/μείωση παραγωγής χρήματος;
    Πάλι κωλοδάχτυλο θα έκανε, αλλά βραχυπρόθεσμης, ματαιόδοξης-ερασιτεχνικής απόλαυσης, διότι η απότομη προσφυγή σε εναλλακτικά μέσα συναλλαγών της τελευταίας στιγμής θα οδηγούσε σε ένα, λιγότερο ή περισσότερο απολαυστικό, κοινωνικό χάος.

    Η Fed για παράδειγμα...
    Τι να πω. Σε αυτό δεν έχω απάντηση. Μόνο υποψίες. Με δεδομένο πως η ανθρώπινη φύση όσο αποκτά πλεονέκτημα στο παιχνίδι πάει για περισσότερα, με δεδομένο πως το χρήμα έχει μία τάση να συγκεντρώνεται και με δεδομένο πως το μεγαλύτερο εργαλείο ισχυροποίησης των ήδη ισχυρών και πιο ίσων είναι το κληρονομικό δικαίωμα εις το ακέραιο (μου κάνει αλγεινή εντύπωση που δε συζητείται ως αιτογενής παράγοντας δημιουργίας κοινωνικών ανισοτήτων), δίνω κατεύθυνση στις υποψίες μου αλλά όχι συγκεκριμένη μορφή.
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α, φανταστική εφεύρεση οι ΜΚΟ. Εξαιρετικά κερδοφόρα ιδέα, με δωρεάν marketing.
    Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να φωνάζεις υπέρ των κατατρεγμένων ξεχνώντας να ψιθυρίσεις πόσα βγάζεις από αυτούς.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μη γελιέσαι αγαπημένη μου, έχουν ανάγκη και το χειροκρότημα η έστω "χειροκρότημα"  
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Τους άδειους ασκούς τους φουσκώνει ο αέρας και τα άδεια κεφάλια τα φουσκώνει η έπαρση.
    Σωκράτης