Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Όταν η πληροφορία που δέχεται το άτομο απειλεί τη θεώρησή του για τον κόσμο, τότε αυτό παράγει αντισώματα και αναπτύσσει ένα ανοσοποιητικό σύστημα ενάντια στην ίδια την πληροφορία.
    Αυτό συμβαίνει εν ολίγοις σήμερα: Δεν θέλουμε να ξέρουμε, δεν θέλουμε να συμμετέχουμε, δεν θέλουμε να δράσουμε!
    Δηλαδή μια συνταγή (αυτο)καταστροφής.
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Δε μας έφταναν όλα τα άλλα, οι μονοεπίπεδες ψυχαναλυτικές ερμηνείες -μπαρούφες- μας μάραναν...

    Βαριέμαι να εξηγώ...
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

     
    Με έκαναν να γελάσω, για λίγο ...
     
  4. espimain

    espimain Contributor

  5. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Lucky you!
    Εμένα με έκαναν να θέλω να απασφαλισω και όποιον πάρει ο χάρος... ευτυχώς που βαριόμουν  
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μου έχει τύχει και εμένα   Όλα καλά τώρα; Σε μας εδώ είναι ένα υπέροχο πρωϊνό!
     
  7. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Όλα καλά τώρα... Η πρωινή θάλασσα κάνει καλό στα νεύρα  
     
  8. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    χαοτικός_αμοραλιστής που κηρύττει κονφοριμιστικό_μοραλισμό  
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θα ήταν έντιμο αν το απόσπασμα ξεκινούσε με "Ο καθηγητής Νομικής Dan Kahan λέει πως", εντιμότερο αν αναφέρατε ότι αντιγράψατε αυτολεξεί την τελευταία παράγραφο αυτού του άρθρου.    
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Συγκεκριμένα ότι ο Τσακίρογλου ισχυρίζεται ότι ο Kahan λέει  
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η Εφσυν αναφέρει ότι ο Τσακίρογλου ισχυρίζεται ότι ο Kahan λέει  
     
  12. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Τοιουτοτρόπως ουδείς μπορεί να γνωρίζει ασφαλώς αν και ποιός εξτόμησε την ανο(η)σία δια αντισωμάτων έναντι της πληροφορίας... Βασική Αρχή της ορθής πληροφόρησης!!

    Υπάρχει κάτι εντιμότερο, από το να αποφασίσεις να οικειοποιηθείς λόγια άλλου και να λογοκλέψεις μια μπούρδα;