Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το πώς περιφέρεις την αμάθεια σου σε τόσα θέματα (φεμινισμός, κακοποίηση, και τώρα στειρώσεις αδέσποτων ζώων).
    Συνήθως οι άνθρωποι στηρίζονται σε δύο ικανότητες για να εκφέρουν μια άποψη που είναι έξω από τις εμπειρίες τους, είτε στις γνώσεις τους (διαβάζοντας ή με το να ακούν κάποιον που γνωρίζει/ έχει ασχοληθει με κάποιο συγκεκριμένο αντικείμενο) είτε, αν απουσιαζουν αυτές, στην αντιληπτική τους ικανότητα.
    Εσύ φαίνεται να μην έχεις ούτε το ένα ούτε το άλλο και όμως δεν φαίνεται ποτέ να σε σταματάει αυτό.

    Δεν γνωρίζεις, δεν έχεις αντιληπτική ικανότητα και προσπαθεί το μυαλό σου να καλύψει τα κενά με μπούρδες.

    Όπως και να έχει, μιας και είσαι κατά της στείρωσης των αδέσποτων φαντάζομαι δεν θα έχεις κανένα θέμα να μου πεις την διεύθυνσή σου να σου στείλω του χρόνου το καλοκαίρι μπόλικα μωρά αδέσποτα, που αν είχες κάνει τον κόπο και ενδιαφέροσουν πραγματικά να μάθεις και όχι να φαντάζεσαι, ψάχνουν για σπίτι σε χιλιάδες αγγελίες ή μένουν ξεχασμένα στους αφιλόξενους δρόμους των πόλεων για να πεθάνουν από πείνα, από αρρώστιες με αργό θάνατο, από αυτοκίνητα ή από ανώμαλους όπως αυτός που πάτησε ένα γατάκι πρόσφατα και το έλιωσε με το παπούτσι του.

    Αλλά όλα αυτά δεν σε νοιάζουν γιατί η αστήρικτη αποψάρα σου είναι πάνω από κάθε κοινή λογική.
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Τα δικά μου συμπεράσματα διαφέρουν.

    Από αυτό που έχω δει , όχι μόνο τώρα σε πιο γενικό πλάνο, είναι κάποια μέλη ( από όλες τις «μεριές» πέρα – δώθε – κείθε Παναγιά) που στις συζητήσεις του φόρουμ απολαμβάνετε την κόντρα στα κόκκινα. Να το θέσω και πιο… "επιστημονικά", στον διάλογο γουστάρετε να παίζετε μπαλίτσα με αυτήν την ..αγριάδα και όταν βρεθούν οι ανάλογοι "αντίπαλοι" του δίνετε και καταλαβαίνει και το ευχαριστιέστε αμφότεροι.

    Δεν βγάζω την ουρά μου απέξω, έχω παίξει και μπορεί να ξαναπαίξω κάποια στιγμή, αλλά δεν είναι ακριβώς αυτό το στυλ που απολαμβάνω στις συζητήσεις.
    Κακά τα ψέματα, όπως η εξυπνάδα δεν θα γίνει ποτέ έξυπνη έτσι και η αγριάδα δεν θα γίνει ποτέ άγρια.

    Δεν ξέρω αν διαφωνείτε με τα συμπεράσματα μου, πάντως αυτά είναι. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν κρίνω κανέναν. Είμαστε όλοι μας μεγάλα παιδιά και ο καθένας μας ξεχωριστά ξέρει τι κάνει.

    @Nickname
    Ερωτήθηκα για σένα και γι αυτό σε ανέφερα. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει περίπτωση να τσακωθώ μαζί σου, είναι σίγουρο ότι θα χάσω.

    Καλή συνέχεια και στους δύο και καλό χειμώνα να χουμε!
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ισχυρίζομαι κι εγώ οτι είναι απολαυστικοί οι διάλογοι και οι αλληλεπιδράσεις στο φορουμ, και διαφωτιστικοί.

    η απώλεια ψυχραιμίας δεν είναι αγριάδα. η εκλογικευτική ένδυση με προσωπικό μίσος δεν είναι αγριάδα. σημείωσα πιό πάνω τι είναι, κι ο καθένας κάνει τις αναγνώσεις του.


    εδώ γύρω θα 'μαστε.
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Οχι.
    Έξυπνο.*


    *Πάντα έλεγα πως καλό είναι το τεστ iq να είναι υποχρεωτικό στο συνολο του πληθυσμού. Όχι για να επιφέρει συνέπειες στον έχοντα χαμηλό iq, αλλά να είναι σε θέση να καταλάβει ο καθένας πως ενδεχομένως δεν είναι τόσο έξυπνος όσο νομίζει. Γενικά μιλώντας
     
  5. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Καλή μου @rea..

    τη γνωστή φράση του Χάρρυ Κλυνν παρέθεσα γιατί, αν και αναφερόμενος πριν χρόνια σε κάθε είδους αναμέτρηση (πολιτική/αθλητική/κοινωνική κτλ.), δυστυχώς παραμένει οδυνηρά επίκαιρος και εύστοχος.

    Προσωπικά ανήκω στην ίδια ομάδα που προτιμάτε.
    Λατρεύω τον διάλογο μετά επιχειρημάτων, όσο «δύσκολος» κι αν είναι, εφόσον μου δίνει καινούργια οπτική, ακόμα και αν αυτή είναι τελείως διαφορετική από την προσωπική μου.
    Αυτό το κάτι στο οποίο εύστοχα αναφέρεστε, το οποίο μπορεί να μην είναι πάντα προσιτό και εύκολο αλλά, αν μη τι άλλο, δίνει τροφή για σκέψη.

    Πέρα από όποια ανούσια επίδειξη γλωσσικών τσιτάτων, αυτοαναφορικών εγκωμίων, επιστημονικών (!!!) αποδείξεων, και ως διαβάσαμε τελευταία, και διδακτορικών τίτλων..φεύ.
    ( ειλικρινά θα ήθελα να ήξερα αν υπήρχε το θάρρος/θράσος να γραφτεί κάτι τέτοιο, παρουσία δυο-τριών εκλιπόντων πλέον μελών…αλλά βλέπετε εν τη απουσία γάτου, οι χοροί τρωκτικών καλά κρατούν..)

    Εσείς στους χαμένους βλέπετε τους μονιμάδες και ίσως δεν έχετε άδικο.
    Εγώ πάλι στους χαμένους, μας βλέπω όλους.

    Γιατι όπως πολύ σωστά επεσήμανε η αγαπητή @gaby_m και το προσπεράσαμε, δεν κάνουμε ωραίες συζητήσεις πλέον επί των θεμάτων που αρεσκόμαστε.
    Γιατί όπως σωστά ομοίως επεσήμανε ο @no_Taboo, δεν τιμάει κανέναν όλο αυτό που παρακολουθούμε τις τελευταίες μέρες.
    Γιατί όπως σωστά επεσήμανε η @Brt, η τοξικότητα ξεχειλίζει και είναι δύσοσμη.

    Θαρρώ λοιπόν πως άθελά σας, χάσατε το νόημα της ανάρτησης μου.
    Το θέμα κατ εμέ, δεν είναι ποιός είναι τελικά ο χαμένος από όλο αυτό.
    Το θέμα είναι ότι κατά ένα δυστυχή τρόπο, όλοι είμαστε.
    Είτε από τις πένες που γράφουν τοξικά και ανούσια, είτε από αυτές που δεν γράφουν πλέον, γιατί αυτός ο χώρος που μας φιλοξενεί, κατήντησε οικτρά..

    «Και βγήκαν όλοι νικητές, και χάσαν όλοι οι άλλοι»
    Το βλέπετε καλύτερα τώρα;
     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Mystique, εμένανε με τους μορφωμένοι τι με μπερδεύετε καλέ;
    Εγώ δεν έχω βγάλει το σχολείο, ούτε κι έχω μάθει γράμματα πολλά.

    @rea.., δεν είναι κάθε ανταλλαγή λέξεων συζήτηση, πολλώ δε μάλλον διάλογος. Υπάρχει μάλιστα σοβαρή περίπτωση να μην είναι καν διαξιφισμός.
     
  7. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ζουλάπι ομοίως κι εγώ, τι περιμένετε..
     
  8. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Είστε owned, δεν ζουλάπω αλλότριες ιδιοκτησίας.  
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2022
  9. Ypotakiko

    Ypotakiko Αναζητώ εκπαίδευση...

    Καλησπέρα σας
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Τώρα το είδα αυτό!    
    Εξαιρετικό!
     
  11. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    *Ζ'λάπ'
     
  12. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Αγαπάμε σωστό τρόλλινγκ, ακόμη και ακούσιο.