Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Υπάρχουν νέοι που καίνε αυτοκίνητα, καταστρέφουν περιουσίες, σπάνε τζάμια...
    Υπάρχουν και νέοι που σπάνε τζάμια για να σώσουν ζωές!
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Σήμερα στις 11 στο Σύνταγμα.

    Στο συλλαλητήριο καλούν μεταξύ άλλων:

    Το Εργατικό Κέντρο Πειραιά, το Εργατικό Κέντρο Λαυρίου - Ανατολικής Αττικής, η Ομοσπονδία Εργαζομένων στο Φάρμακο, τα ναυτεργατικά σωματεία ΠΕΜΕΝ, ΣΤΕΦΕΝΣΩΝ, ΠΕΕΜΑΓΕΝ, ΠΕΠΡΝ, ΠΕΣ/ΝΑΤ, το Συνδικάτο Φαρμάκου Αττικής, το κλαδικό Σωματείο Χρηματοπιστωτικού, η Ένωση ΕΒΕ Ελευσίνας, η Ένωση Εργαζομένων ΗΛΠΑΠ, Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων στην Ειδική Αγωγή, το Συνδικάτο Χημικής βιομηχανίας Αττικής, η ΕΕΔΥΕ, o Συνδέσμος Επαγγελματιών, Βιοτεχνών και Εμπόρων Αχαρνών, το Συνδικάτο Οικοδόμων Αθήνας, η ΟΒΣΑ, η Ένωση Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Καισαριανής, ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Βύρωνα - Καισαριανής - Παγκρατίου «Ρόζα Ιμβριώτη», η Ομοσπονδία Γονέων Αττικής, ο Σύλλογος Εργαζομένων νοσοκομείου «Μεταξά», ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών «Σωκράτης», ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών «Γ. Σεφέρης», το Σωματείο Ηλεκτροδηγών και λοιπών εργαζομένων κίνησης ΣΤΑΣΥ ΑΕ, το Σωματείο Καθαριστών-στριών Πειραιά και Νήσων.

    Λεωφορεία για το Σύνταγμα

    Για το συλλαλητήριο δρομολογούνται λεωφορεία από τις εξής περιοχές:

    Άνω Λιόσια, στις 9.30 π.μ., τριγωνική πλατεία (όπισθεν δημαρχείου)

    Ασπρόπυργος, στις 10 π.μ., από παραλία

    Ελευσίνα, στις 9.45 π.μ., δημοτικό πάρκινγκ

    Κόκκινος Μύλος, στις 9.45 π.μ., Τριγωνική Πλατεία

    Μενίδι, στις 9.45 π.μ., πλατεία Καράβου
    Ολυμπιακό Χωριό, στις 9.30 π.μ., από Κακλαμανάκη 21
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Τα ίδια παντελάκη μου, τα ίδια παντελή μου. Δεν φταίμε εμείς, φταίνε οι άλλοι. Χωρίζουμε λοιπόν το σπίτι μας, (κοινωνία) σε δύο αντίπαλα στρατόπεδα, παραπάνω από δύο είναι πολύπλοκο και μειώνει την δύναμη του πλήθους των οπαδών.

    Προφανώς την ευθύνη έχει η εκάστοτε κυβέρνηση και όσες έχουν περάσει. Αντί να είναι απλά υπάλληλοι που ο σκοπός τους θα ήταν να φροντίσουν το σπίτι, έχουν γίνει θεοί και βασιλιάδες, αλλά…

    …αναρωτιέμαι. Ποιος τους έδωσε αυτό το δικαίωμα, αυτή τη δύναμη; Ποιος σήκωσε τις σημαίες τους; Ποιος αντί να στηρίξει το σπίτι και το χρώμα που θα επιλέξει θα ήταν του ουράνιου τόξου, με λόγια νιανιά, όλα τα χρώματα, αποφάσισε πως το δικό του χρώμα για να βάψει είναι το καλύτερο;

    Μεγάλωσα και ωρίμασα, για να πω, πως θυμώνω, πως κουράστηκα, πως, πως…

    Τώρα απλά βλέπω, πως οι άνθρωποι και δεν μιλάω μόνο για αυτή τη χώρα, για μένα η ανθρώπινη κοινωνία δεν έχει σύνορα, όλοι άνθρωποι ήμαστε, δεν διαλέγουν, την αριστερή ή την δεξιά ή έστω την και καλά κεντρική, το + ή το -, το άσπρο ή το μαύρο, σε ναι ή όχι, στο ένα ή στο άλλο, γιατί πραγματικά μπορούν να εξελιχθούν σε κάτι παραπάνω. Τους βολεύει, να χωρίζουν το σύνολο, σε φίλους ή εχθρούς. Δεν μπορούν να αντέξουν κάτι περισσότερο. Τόσα μπορούν, τόσα κάνουν…

    Δεν ανήκω σε κανένα ψευδοπραγματικό υπόχρωμα ή υποσύνολο. Ανήκω στο σύνολο…

     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Άραγε όλοι αυτοί οι σύλλογοι, ομοσπονδίες, εργατικά κέντρα και σύνδεσμοι θα αναλάβουν τις ευθύνες τους όταν αρχίσουν οι καταστροφές σε δημόσιες και ιδιωτικές περιουσίες;;;;
    Ή και εκεί θα εφαρμόσουν πρακτικές που υποτίθεται ότι καταδικάζουν;;;; Όπως, δεν φταίμε εμείς, δεν ήταν δική μας ευθύνη !!!
    Ή και αυτά είναι μέρος της "οργάνωσης" που αναζητούν κάποιοι ;;;;
     
  5. eysa

    eysa scars

    Προσωπικα, αν μου ειχαν σκοτωσει το παιδι, θα ηθελα να καψετε τη χωρα ολη.
    Αλλα νταξ, μπορει να ειμαι λιγο παραλογη.
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Το τι θα κάνουν είναι δική τους δουλειά.

    Εσύ κάτσε σπίτι να αναβοσβήνεις τα φώτα και να κυνηγάς γύφτους.
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Αλληλεγγύη-για-τους-βιασμούς-γυναικών.55077/page-51


    ΠΑΜΕ Σύνταγμα...

    Παράλογο είναι να μένουμε σπίτια μας...

    Η πιθανότητα να είναι οι ίδιοι άνθρωποι περνά από το μυαλό σας ή το έχετε τακτοποιημένο σε ιδεοληπτικά κουτάκια;

    Από εδώ τα παιδιά των καλών νοικοκυραίων και από εδώ τα παιδιά των "άλλων".

    Γιατί ένας νέος άνθρωπος που σπάει τζάμια για να σώσει ζωές δεν μπορεί ταυτόχρονα να συμμετέχει σε συλλογικές κινητοποιήσεις.

    Από που προκύπτει αυτό το λογικό άλμα...
     
    Last edited: 5 Μαρτίου 2023
  7. Σεχραζατ

    Σεχραζατ https://youtu.be/VifSsnN_oiU Premium Member

    Μου γεννήθηκε η εξής απορία διαβάζοντάς σας. Πώς νιώθετε εσείς σχετικά με το ατύχημα. Με τόσους ανθρώπους που χάθηκαν άδικα?
    Χαίρεστε? Λυπάστε? Όλοι δείχνουν την λύπη τους με τον τρόπο τους. Με μια εικόνα. Λαμβάνοντας μέρος σε μια διαδήλωση. Με τα γραφόμενα τους.
    Θα μιλήσω και για μένα. Είμαι μουδιασμενη. Όταν είδα το πρωί την είδηση, η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι αναφέρεται σε κάποια τριτοκοσμική χώρα.
    Μετά δάκρυσα όταν συνειδητοποίησα το μέγεθος της τραγωδίας.
    Εσείς???
     
  8. RAIN

    RAIN nefelibata

    Αν ήταν το δικό μου το παιδί, θα ήθελα να κάψω εγώ όλη τη χώρα.
    Δεν είσαι παράλογη.
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Όχι δεν είναι δική τους δουλειά!!
    Η καταστροφή ξένης περιουσίας δεν είναι δικαίωμα καθενός!!!!
    Αλλά και εσύ κάτσε να κάνεις "αγώνα" σίγουρος ότι τα περιουσιακά σου στοιχεία θα μείνουν ανέπαφα!!!
    Και αφού είσαι τόσο μάγκας, αλληλέγγυος και αγωνιστής εάν έχεις "άντερα" πουλά το σπιτάκι σου και αγόρασε ένα στο Ζεφύρι και κάνε από εκεί αγώνα για τα δικαιώματα.
    Αλλά είπαμε μαγκιά, κλανιά και αγώνας τζαμπαντάν .
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default


    Έχω δηλώσει ότι και εγώ νιώθω άσχημα με ότι έγινε. Ναι, θέλω να αποδωθεί δικαιοσύνη και να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες να μην έχουμε ξανά παρόμοια συμβάντα.
    Όμως το να κάνουμε συγκεντρώσεις με πολιτικά πρόσημα, να καταστρέφουμε ξένες περιουσίες και απλά να κάνουμε θόρυβο για να δείξουμε μέγεθος δεν νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση. Το τι θα έπρεπε να γίνει δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος και ούτε θα απαντήσω όπως κάποιοι άλλοι γενικά και αόριστα "οργάνωση"
     
  11. Naja

    Naja New Member

    Εγώ θέλω να την κάψω κι ας μην ήταν στο τρένο το δικό μου παιδί...
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor