Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

           
     
  2. Peripatitis

    Peripatitis New Member

    που ήμουν ... και που ήρθα πρώτη μέρα!!
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Θα συμβεί σε όλους μας σύντομα.... Συμπάσχουμε...  
     
  4. Keeper_

    Keeper_ Dominant: One who guides and protects another

    Όχι σε όλους, είμαστε κι εμείς το 0,00001% που δεν θα μας συμβεί.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Όταν δε αποτελεί μέρος ενός συνόλου παρεμφερών κακοποιητικών πράξεων, τότε όχι «βράσε ρύζι» αλλά «γαμο – πίλαφο». (Από το «γαμώ τα πιλάφια μου γαμώ!!»)
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Τι σκέφτομαι τώρα...

    Είμαι σε ένα δίλημμα.

    Έχω από κάτι ελίτσες στο χωριό 10 τενεκέδες λάδι.

    Ο μέσος όρος του λαδιού σήμερα είναι 8 ευρώ.
    https://www.sedik.gr/neo/el/δελτίο-τιμών-ελαιολάδου

    Ο κατώτατος μισθός σήμερα καθαρά είναι 667 ευρώ.

    Ένας τενεκές λάδι χωράει 17, 5 λίτρα, δηλαδή 140 ευρώ.

    Να βρω κάποιον που έχει ανάγκη (κατά προτίμηση Έλληνα, μην μας πέρνουν τις δουλειές οι ξένοι) να του δώσω 4,7 τενεκέδες να μου κάνει τις δουλειές με οκτάωρο πενθήμερο για ένα μήνα ή να κρατήσω τους 10 τενεκεδες και σε δύο χρόνια να αγοράσω 10 διαμερίσματα;

    ΥΓ αν είναι παραγωγικός εκτός από τους 4.7 τενεκέδες θα πάρει στο τέλος του μήνα bonus και ένα καρβέλι ψωμί για βούτες στο λάδι.

    Είμαι... να σκάσω Είμαι... με αυτά τα διλήμματα...
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Θα μπορούσες να πάρεις τους τενεκέδες και να πας στο Ζεφύρι και ως σωστός φιλάνθρωπος και αλληλέγγυος και αφού και οι ζωές των Ρομά μετράνε να τους δωρίσεις σε οικογένειες.
    Επίσης θα είναι μια καλή ευκαιρία να δεις και κανένα σπίτι να μετακομίσεις εκεί αφού θεωρείς ότι είναι φιλήσυχοι και αγαθοί άνθρωποι.
    Τώρα είμαι σε δίλημμα εγώ. Θα το κάνεις ή όχι;;;
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Το χύμα λάδι απαγορεύεται να πουληθεί στην λιανική.
    Η μεγαλύτερη συσκευασία που επιτρέπεται να τυποποιηθεί είναι τα 5 λίτρα.
    Το μεγάλο δοχείο λαδιού, το παραδοσιακό, που χρησιμοποιούν οι παραγωγοί για να αποθηκεύουν το λάδι για προσωπική κατανάλωση, χωράει 20 λίτρα που ζυγίζει περίπου 17+ κιλά.
    Υπάρχει τα τελευταία χρόνια και το δοχείο των πονηρούληδων, που χωράει 17,5 λίτρα αλλά σε κιλά είναι 16, αυτά τα έχουν όσοι πουλάνε «μαύρα» πόρτα πόρτα, δεν γράφουν ποτέ το όνομα του διαθέτη ή του τυπωποιητή. Δεν αναφέρουν την κατηγορία, ούτε την οξύτητα του ελαιολάδου και δεν παρέχουν καμία απολύτως ασφάλεια, ο ΕΦΕΤ τα κατατάσσει στα επικίνδυνα.
    Το λάδι από τα ελαιοτριβεία διατίθεται μόνο κατά βάρος, δηλαδή σε κιλά.
    Οι τιμές που ανακοινώνει η ΣΕΔΗΚ, είναι μόνο για μεγάλα φορτία χύμα και αποκλειστικά σε κιλά, εξάλλου αναγράφεται πάνω πάνω σε κάθε ανακοίνωση της με τιμές. Οι τιμές αυτές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ.

    Αυτό το μήνυμα γράφτηκε για να προστατευτούν γενικά, όσοι παρασύρονται από παραπλανητικές πληροφορίες και αγοράζουν λάδι χύμα.
    Δεν αποτελεί απάντηση σε κανέναν.
     
  9. skia

    skia Contributor

    Αυτή η κατρακύλα που έχουμε πάρει, θα πρέπει να μας ανησυχήσει σοβαρά...
     
  10. George driver

    George driver New Member

    Εχουμε αποτύχει σαν χώρα!
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Ίσως.

    Δείτε και λίγο Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία.

    Πού δεν έχει σηκώσει κεφάλι ο ρατσισμός και η μισσαλοδοξία.

    Μαυρίζει η Ευρώπη.

    Δύσκολα τα χρόνια που έρχονται για τους ελεύθερους ανθρώπους.
     
    Last edited: 22 Αυγούστου 2023
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Ό,τι δεν πνίγεται στη θάλασσα, απανθρακώνεται στα βουνά.