Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ναιμεναλλακισμός.
    Τι μάστιγα κι αυτή.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η επιλεκτική ευαισθησία είναι μεγαλύτερη.

    Δε βαριέσαι, 16000 χρόνια είναι, θα περάσουν...
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κατανοώ και συμπάσχω.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εγινε μια πραγματική ΣΦΑΓΗ @Arioch . Οποιοσδήποτε νορμάλ άνθρωπος με ΛΙΓΗ ενσυναισθηση κάνει μια ΠΑΥΣΗ και πονάει για αυτά που έγιναν.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κάποιος που έχει την ενσυναίσθηση που ευαγγελίζεσαι δεν πονάει επιλεκτικά για τη μία μεριά και ας πάει η άλλη στο διάολο, ναι;

    Όποιος σπέρνει ανέμους θερίζει θύελλες και αυτό ακριβώς συμβαίνει εκεί.

    Σου έχω νέα, η αγαπημένη μας δύση ήταν αυτή που γιγάντωσε τους εξτρεμιστές μουσουλμάνους γιατί τότε τη βόλευε.

    Τώρα τη λουζόμαστε όλοι.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Όχι, ως απάντηση στο ρητορικό "ναι". Απλά διότι δεν πείθεις ιδιαίτερα ότι υποφέρεις και για τις δύο πλευρές το ίδιο. Τα υπόλοιπα κάποια άλλη φορά.
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ναι, βέβαια, η δύση φταίει και για αυτό, αν δεν ήταν η δυση θα πλεκανε τα μαλλιά τους και θα τρεχανε σε λιβάδια οι ισλαμοφασιστες.

    Δεν υπάρχει καμία επιλεκτικότητα στην δική μου ευαισθησία, όταν αύριο θα πληγεί ο παλαιστινιακός λαός (που άρχισαν ήδη οι βομβαρδισμοί δηλαδή) θα στεναχωρηθω και για εκεινο τον άμαχο πληθυσμό μην ανησυχείς καθόλου. Η διαφορά μας είναι ότι μπορώ, όπως έγραψα και πριν, να κανω μια παύση και να εστιάσω την λύπη μου σε κάτι συγκεκριμενο που ήταν τόσο φρικαλεο. Χωρίς παρενθέσεις, χωρίς ναι μεν αλλά, χωρίς ισαποστακισμους.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν ενδιαφέρομαι να πείσω κανέναν, εγώ έτσι κι αλλιώς δεν δίνω δεκάρα για κανέναν πέραν των κοντινών μου ανθρώπων.
    Από το 1948 αυτό ακριβώς συμβαίνει.
    LOL
     
  9. Liveloula69

    Liveloula69 Δε μπορώ να απαντήσω σε pms προς το παρόν.

    Δε μπορώ να μιλήσω για οποιοδήποτε άλλο φύλο ή άτομο, πέραν από τον εαυτό μου και τις εμπειρίες μου ως cis γυναίκα.
    Το τι βρίσκετε εσείς σεξιστικό, δε με αφορά.
    Είναι δικό σας πρόβλημα να βλέπετε πράγματα εκεί που δεν υπάρχουν.
     
  10. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Το βασικό πρόβλημα εδώ είναι ότι η @Seras Victoria έγραψε ότι πονάει η καρδιά της με όσα έγιναν πρόσφατα στο Ισραήλ και ο @Arioch διάβασε ότι μισεί τους Παλαιστίνιους.
    Ότι πρέπει να καταδικάζεται η τρομοκρατία από όπου κι αν προέρχεται το θεωρώ δεδομένο. Να μην σφαζόμαστε χωρίς λόγο είναι εφικτό ή μπα; Σκέφτομαι εγώ τώρα....μάλλον μπα!
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ναι, καλό θα είναι να μην προσπαθείς να κάνεις εικασίες για το τι σκέφτομαι, αν έχεις απορία μπορείς να με ρωτήσεις στα ίσια και ενδεχομένως να λάβεις και απάντηση.

    Ο @Arioch δε δίνει δεκάρα ακόμα και αν πέσει μετεωρίτης εκεί και τους θάψει όλους μαζί, σχολίασε τον πόνο στην καρδιά που αφορά αποκλειστικά τη μία πλευρά, είναι το ίρτζι του αυτό.
     
  12. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Της επιτεθήκατε επειδή πόνεσε για μια τρομοκρατική επίθεση "γιατί δεν πονάει και για τις υπόλοιπες της άλλης πλευράς"; Αυτο το όμορφο συμπέρασμα πως το βγάλατε αν όχι από μόνος σας; Ωραίο ίρτζι.

    Edit to add: ρωτάω εδώ, στα ίσια.
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2023