Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    26 Ιουνίου: Διεθνής Ημέρα του ΟΗΕ για τη Συμπαράσταση στα Θύματα Βασανιστηρίων
    Στις 12 Δεκεμβρίου 1997, με το ψήφισμά της, η Γενική Συνέλευση ανακήρυξε την 26η Ιουνίου ως Διεθνή Ημέρα του ΟΗΕ για Συμπαράσταση στα Θύματα Βασανιστηρίων, με σκοπό την πλήρη εξάλειψη των βασανιστηρίων και την αποτελεσματική λειτουργία της Σύμβασης κατά των βασανιστηρίων και άλλων τρόπων σκληρής, απάνθρωπης ή ταπεινωτικής μεταχείρισης ή τιμωρίας.

    πηγή: https://unric.org/el/παγκοσμιεσ-ημερεσ-εβδομαδεσ-ετη-και/


    ας αφήσουμε τα βίτσια μας έξω απ' αυτό...
     
  2. Βρισηίδα

    Βρισηίδα To submit isn’t to be forced.

    Α το πήρες έτσι. Καλα
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μόνο όσοι δέρνουμε Μπόχουμ.
     
  4. Βρισηίδα

    Βρισηίδα To submit isn’t to be forced.

    Ναι, δικαιωματικά
     
  5. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Μερικά πράγματα δε σηκώνουν πλάκα
     
  6. Kurabiye

    Kurabiye Regular Member

  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

      
     
  8. Η γραμματοσειρά μελιτζανί  
     
  9. Ariti

    Ariti Premium Member

    Με αφορμή μια απάντηση που διάβασα στο νήμα «Πώς είναι να είσαι dom γυναίκα?» και είχε παραπομπή σε άρθρο για το στίγμα…και για να μην γράψω άσχετα κάτω από τόσο σημαντικές τοποθετήσεις…
    Αυτό το graffiti στο Ιπποκράτειο δεν μου άρεσε ποτέ! Το βλέπω και λίγο σφίγγεται η ψυχή μου… Ξέρω ότι άλλο πράγμα θέλει να δείξει ο καλλιτέχνης, εγώ όμως ποτέ δεν μπόρεσα να δω μέσα από τα μάτια του.

    ( Παραθέτω link με τη φωτογραφία, γιατί δεν μπορώ να βρω πώς να την επισυνάψω.... https://www.vice.com/el/article/vvj...osokomeio-sth-8essalonikh-gia-thn-hpatitida-c )
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria "Play stupid games, win stupid prizes" Contributor

    Ναι ούτε εμένα μου αρέσει. Λες και δεν είναι ήδη αρκετά άσχημη και μίζερη η πολη μας.
    Και ειδικά για ένα νοσοκομείο που έχει ο κόσμος τον πόνο του να βλέπει κι αυτό και να του πιάνεται τελείως η ψυχή.
     
  11. Ariti

    Ariti Premium Member

    Αυτό ακριβώς... Τα νοσοκομεία είναι χώροι όπου οι άνθρωποι αντιμετωπίζουν ήδη πολλές δυσκολίες και πόνο και μια εικόνα που δεν εμπνέει ελπίδα ή ηρεμία μπορεί να επιβαρύνει την ατμόσφαιρα.
    Αναρωτιέμαι μήπως αυτή η πρόκληση συναισθημάτων είναι ένας από τους σκοπούς του καλλιτέχνη και ουσιαστικά προσπαθεί να μας βγάλει από την καθημερινή ρουτίνα και να μας κάνει να σκεφτούμε, έστω και αν αυτό σημαίνει να μας φέρει αντιμέτωπους με την ασχήμια ή τη θλίψη που μπορεί να υπάρχει γύρω μας. Ακόμα κι έτσι όμως, πόσο αληθές είναι το
    Και, για να μην παρεξηγηθώ, η πόλη μας έχει τα φόντα να γίνει πανέμορφη, όπως άλλωστε εχει υπάρξει στο παρελθόν. Η διαχείρισή της νομίζω όμως ότι χωλαίνει, χρόνια τώρα...
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αυτή η διάχυτη ατμόσφαιρα του σκύπτρου της κυριαρχοσύνης έχει πραγματικά κουράσει και φλερτάρει με την τοξικότητα.