Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Κενό.................
    Τώρα έχω εναντίον μου και τα παιδιά
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    konman νομίζω σε είχα προειδοποιήσει  
    προσπάθησε να τα πάρεις πάλι κοντά σου, μην ξεχνάς ότι τα παιδιά μας είναι οι πιο σκληροί κριτές μας και έχουν σωστή κρίση, συνήθως παίρνουν το μέρος του αδικημένου:neut:
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τα παιδια κανουν μονο αυτο που τα βολευει περισσοτερο και χρησιμοποιουν την κριτικη συνηθως για αντιπερισπασμο .... η κριση τους σπανια ειναι σωστη διοτι επηρεαζονται πολυ απο αλλους παραγοντες , κυριως απο προσωπα στα οποια εχουν συναισθηματικες αδυναμιες ... η δε διαπραγματευση μαζι τους γινεται πολυ σκληρη οταν τους δωσεις θεση ενηλικα που σπανια θα εκτιμησουν .. γενικα δειχνουν οτι δεν εχεις τιποτα για να διαπραγματευτεις .... ωστοσο παντα υποκυπτουν στο αγνωστο που θα τα δελεασεις ενω εχει ιδιατερη σημασια η επιβραβευση των ικανοτητων τους ..... και τελος αντιλαμβανονται διαφορετικα την αδικια απο εμας με ποιο τρανταχτο παραδειγμα τον χρονο που διαθετουν οι ενηλικες προς αυτα ...(δυσκολα εξηγεις την αναγκη εργασιας-ξεκουρασης χωρις να σε χρεωσουν) ....
    Τελος τα παιδια καταριπτουν το μυθο του οτι πληρωσεις παιρνεις διοτι αποτελουν την μοναδικη περιπτωση οπου μπορει να πληρωσεις παρα πολλα και να παρεις τα .. ναι ....

    εχω βαλει στοχο το 2007 να γινω μπαμπας και ετσι το εχω ριξει στην μορφωση (ερευνα, στατιστικα, ιστορια, οτι βρω ..) .....
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Μην ανησυχεις.. Απλα ειναι θυμωμενα..Μην αλλαξεις σταση απεναντι τους..Οπως ησουν να εισαι και να τους τονισεις πως ασχετα το τι εγινε μ εσενα και τη μαμα τους, αυτο δεν επηρεαζει τη δικη σας σχεση και ποσο τ αγαπας και τα νοιαζεσαι..

    Μπορα ειναι και θα περασει αρκει να μην πνιγεις στις ενοχες σου και δωσεις "γη και υδωρ".. Τα παιδια ειναι απιστευτοι εκμεταλλευτες καταστασεων..
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Είπα σήμερα θα ξεκουραστώ, λόγω λευκής μέρας....
    Άλλα κανονίζει ο γάϊδαρος και άλλα ο γαϊδουρολάτρης όμως..
    Ας τελειώσω τον καφέ μου και ας κινήσω για τις δουλειές μου...
    Καλημέρα
     
  6. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ναι με είχες προειδοποιήσει....
    Είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση. Καταλαβαίνω το θυμό τους, την πίκρα τους...
    Ο μύθος του πατέρα πρότυπου έχει καταρρεύσει..
    Βλέπεις ενώ ειχα αποφασίσει με ποιους θα πάω και ποιους θα αφήσω η κόρη μου διάβασε τα μηνύματα μου στο κινητό
    Το σοκ και για τους δύο ήταν μεγάλο
    Και τα γεγονότα που ακολούθησαν ήταν εκτός ελέγχου
    Τώρα οτι και να της πω με χλευάζει
    και με το δικιο της...
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ....miss you....
     
  8. female

    female Contributor


    ..κα-τα-ρα-μέέέ-νη ίωση... Έχει όμως πλάκα καμιά φορά ο πυρετός, μετά από κάποιες ώρες παρέχει δωρεάν παραισθήσεις...

     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Εάν κρίνω από την κόρη μου, τα κορίτσια είναι ακόμα πιο αυστηρά ως προς μία άλλη σχέση του πατέρα τους.
    Νιώθουν ότι τον χάνουν, χάνουν την αποκλειστικότητα που είχαν στην αγάπη του  
    Μόνο konman φρόντισε για το δικό σου καλό να μην κάνεις τα λάθη που έκανε ο μπαμπάς της δικιάς μου.
    Μην την αναγκάσεις να σου πει πράγματα που είπε η κόρη μου στον πατέρα της.
    Από σένα εξαρτάται, είναι πράγματα που έχω βιώσει και δεν θέλω να τα βιώνουν άλλοι...
    Θα σου πω και αυτό μόνο και μόνο για να καταλάβεις πόσο πολύ πικράθηκε η μικρή.
    Έπαθε διαβητική κετοξέωση από πολύ στενοχώρια και αυτός τόσο πολύ που νιάστηκε....
    που με το ζόρι ήρθε να την δει στο νοσοκομείο για δέκα λεπτά και αυτό μετά από πίεση δικιά μου γιατί η καινούρια του γυναίκα δεν τον άφηνε.
    Μην κάνεις τέτοια λάθη, κάνε την ζωή σου όπως την κάνω και εγώ, αλλά προς θεού, μην αφήνεις πίσω τα παιδιά.
    Καμμία γυναίκα να μην βάζεις παραπάνω από τα παιδιά σου.
    Είμαι σκληρή, τα λέω ωμά αλλά δεν το κάνω για κακό, απλά να προφυλάξω άλλα παιδιά...
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    περαστικά σου female.
    Πάντως είναι καλύτερα να έχεις πυρετό τέτοια εποχή παρά τον Ιούλιο που είχα εγώ με καύσωνα.
    Μεταξύ δύο κακών, διαλέγω αυτό που μου κάνει το μικρότερο κακό  
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σκέφτομαι πως αυτά που σκέφτομαι δεν θέλω να τα σκέφτομαι .
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    σκεφτομαι πως μολις ειδα τον καλυτερο Τζειμς Μποντ απ οσους εχω δει.. (και δεν μιλω μονο για τον πρωταγωνιστη -που ηταν... τι να σας λεω και να μη σας λεω)..Ειχε και δραση και πλοκη και σκηνες πολυ ομορφες και τρυφερες..και να φανταστειτε πως πηγαινα με μιση καρδια μια και δεν ειμαι φαν του ειδους..

    Αχ βραδυατικα...