Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Μ'αρεσει οταν σκεφτεται η female 
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δεν πιστεύω στο μετά θάνατον. Ίσως και γι' αυτό να με φοβίζει περισσότερο. Για μένα, εκεί είναι απλά το τέλος. Ότι έζησα, έζησα. Ότι σκέφτηκα, σκέφτηκα. Πώς θα μπορέσω να νιώσω, έστω και το δυσάρεστο συναίσθημα της μοναξιάς, όταν δεν υπάρχει σκέψη;
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Είμαστε της ίδιας άποψης. Αλλά ο μέσος άνθρωπος; Τι τον τρομάζει περισσότερο και γιατί;
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ο μέσος άνθρωπος έχει ένα μεγάλο υπέρ: την πίστη. Πίστη σε κάποια δύναμη, πες την θεό, πες την όπως θες. Επομένως, ο θάνατος δεν τον φοβίζει. Γι' αυτόν μπορεί να είναι ακόμα και λύτρωση. Δε μπόρεσα ν' αποκτήσω αυτή την πίστη, είναι πέρα από τις δυνατότητές μου. Ίσως και γι' αυτό τρομάζω περισσότερο στην ιδέα του τέλους, παρά σε κάτι που είναι στο χέρι μου να το αλλάξω.
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Εγω πάντως κάνω οτι μπορω μηπως κ πιασω κανενα πρωτο καζανι πιστα..
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πίστη. Είναι απίστευτα καυλωτικό, όταν καταρρίπτεις την πίστη. Καυλωτικό, αλλά κοινωνικά ανήθικο...
     
  7. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Καυλωτικό; Εγωιστικό θα έλεγα. Είμαι τρομερά εγωιστής για να βάλω πάνω από τον εαυτό μου ένα ανθρώπινο δημιούργημα, όπως είναι η πίστη. Όσο για το αν είναι κοινωνικά ανήθικο, δεν το πιστεύω. Ο καθένας την καταρρίπτει για τον εαυτό του. Η ηθική των άλλων καμία σημασία δεν έχει, ποτέ της δεν προσέφερε τίποτα, ούτε στο άτομο ούτε και στο σύνολο.
     
  8. ekpaideyomenh_slave

    ekpaideyomenh_slave Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    οτι θα περασουν τα ασχημα.......σημερα γυρισα σε μια κακια συνηθεια εκανα τεσσερα πακετα τσιγαρα. 
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2008
  9. atasai

    atasai Regular Member

    Άν το λήξαμε με το racism, καιρός να θίξουμε και το θέμα των religiously biased posts.
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Μπορώ να γίνω moderator για τα θρησκευτικά; Γνωρίζω τον Εφραίμ προσωπικώς.
     
  11. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?






    Γνωρίζεις, αδιαμφισβήτως , Ντάσκαλε, πώς το τρίβουν. Υποστηρίζω αναφανδόν την υποψηφιότητά σου και σου αφιερώνω ασκαρδαμυκτί το παρακάτω τραγουδάκι :





    Να λοιπόν ένας αντρικός χορός δημόσιου αυτοεξευτελισμού... Ίσως και κάθαρσης. Με ολίγον bdsm μέσα. Ο Μάστορας ( of ceremonies ) κραδαίνει δερμάτινη ζώνη!




     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    α οι αποριες μου επικεντρωνονται σε σενα σημερα..

    Τι εννοεις στο παραπάνω ποστ?
    ακουγεται κάπως.. !!!!