Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    κατα καποιο τροπο οτι μας συμβαινει σημερα (σ'αυτη την ζωη) , πιστευω, οτι το εχουμε ιδη διαπραγματευτει και εχουμε συμφωνησει με αυτο (πιθανως να μας επεισαν) . Αυτο εγινε καπου αναμεσα στο φυσικο θανατο του προηγουμενου σωματος και στην γεννηση του νεου .. στο σημειο εκεινο καποιοι σοφοι εξετασαν την διαδρομη της προηγουμενης ζωης μας , την αξιολογησαν και μας προσεφεραν καποιες επιλογες για την επομενη ζωη αναλογα με τα μπονους που μαζεψαμε στην προηγουμενη

    θεωρησε οτι κατα καποιο τροπο εχεις ιδη επιλεξει αυτο που σου συμβαινει εναντι καποιας αλλης ζωης, καποιων αλλων γεγονοτων και οτι η μοιρα σου βρισκεται ακομη στα χερια σου .. σταματα λοιπον να παραπονιεσαι και αρχισε να δεχεσαι αυτο που συμβαινει διοτι μονο ετσι μαζευονται τα μπονους ... (εκτος αν πας στην Νιγηρια για να βοηθας τα μικρα παιδια.. τοτε μαζευεις πολλα μπονους) ....
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    isnogood όπως έχω πει πάλι, οι απαντήσεις σου είναι Λακωνικές.
    Τι εννοείς προηγούμενη και επόμενη ζωή;
    Υπάρχει παρελθόν και μέλλον.
    Από το παρελθόν μας κρατάμε τα καλά και μόνο, τα άλλα τα πετάμε στον κάλαθο των αχρήστων, και για το μέλλον κάνουμε όνειρα και μόνο.
    Δεν έχει σημασία εάν τα πραγματοποιήσουμε ή όχι, σημασία έχει ότι κάνοντας όνειρα βρίσκεις την δύναμη να προχωρήσεις και προς Θεού!!
    Μην στηρίζετε τα όνειρά σας σε κανέναν.
    Πλάστε τα όπως ο καθένας φαντάζεται και προσπαθήστε να τα κάνετε πραγματικότητα.
    Αυτό θα σας κρατήσει δυνατούς και η ζωή σας θα είναι συνεχώς ένα όνειρο  
    Είναι δοκιμασμένη συνταγή γι αυτό την συνιστώ σε όλους  
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    princess δεν ειμαι λακωνικος αλλα περιληπτικος ..
    παντως εχε εμπιστοσυνη σε αυτα που λεω διοτι καθε τι που κανουμε ή δεν κανουμε , κατα καποιο τροπο το εχουμε ιδη επιλεξει .... κατσε να σου το πω διαφορετικα ..
    φαντασου ενα λεωφορειο οπου η αφετηρια του , το δρομολογιο του και το τερμα του ειναι προκαθορισμενα . Δεν γινεται να ξεκινησει απο αλλου , δεν μπορει να κανει αλλο δρομολογιο , δεν μπορει να παει σε αλλο προορισμο ..... αυτο ειναι το πεπρωμενο μας , ωστοσο ο οδηγος του που ειμαστε εμεις μπορουμε στο δρομολογιο αυτο να ειμαστε ευγενικοι , αδιαφοροι ή αγενεις , μπορει να σταματησουμε το οχημα και να βοηθησουμε εναν συνανθρωπο ή να σωσουμε μια ζωη ή να ειμαστε απροσεκτοι και να χτυπησουμε καποιον , μπορει να μας συμβει ενα ατυχημα και να βριζουμε συνεχως στηνοντας ενα αρνητικο κλιμα ή να δεχθουμε το συμβαν και να αναλογισθουμε τις δικες μονο ευθυνες και αφου δωσουμε και ζητησουμε συγχωρεση να συνεχισουμε το δρομολογιο εχοντας μετατρεψει το λαθος σε εμπειρια ... ολα αυτα ειναι η μοιρα μας .... την οποια την εχουμε στα χερια μας παντα ... την ελεγχουμε με τις αισθησεις μας ... υπαρχει μονο το σωστο σαν επιλογη ,που θα μας εξασφαλισει τα απαραιτητα μπονους για την μεταβαση σε ανωτερο επιπεδο ... το θαυμα ειναι πως αυτο το "σωστο" μπορει να βρισκεται επειτα απο το χειροτερο λαθος ....
     
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Γιατί όλα θα πρέπει να έχουν πάντα μια αρχή και ένα τέλος? Επειδή το μυαλό μας κρασάρει στο άπειρο και στο τυχαίο?
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Γιατί όλα θα πρέπει να έχουν πάντα μια αρχή και ένα τέλος? Επειδή το μυαλό μας κρασάρει στο άπειρο και στο τυχαίο?


    το παραδειγμα μου δεν εχει σκοπο να δειξει καποια αρχη και καποιο τελος ... αλλα να φωτογραφισει μια συγκεκριμενη χρονικη περιοδο που συμπιπτει απο την γεννηση ενος φυσικου σωματος εως και τον θανατο του ... Η ευρυτερη εννοια της σκεψης αυτης , αυτο κανει μαλιστα : μελετα το απειρο και αποκλειει το τυχαιο , μιας και τα παντα γυρω μας μεταφραζονται σε αριθμους ...
    Αυτο που εχει σημασια στο παραδειγμα με το λεωφορειο ειναι να καταλαβουμε την σχεση του πεπρωμενου (οπου αυτο "φυγειν αδυνατο") με την μοιρα που καθοριζεται συνεχως απο τις πραξεις μας ... αλλα και οτι απο το παραδειγμα αυτο συνεπαγεται πως μεσα σε 1000 "καλα λεωφορια" , ενα μοναχα "κακο" ειναι αρκετο για να δημιουργησει το χαος ....
     
  6. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    χμμμ τι γινεται οταν ερwτευεσαι.. τον αφεντη σοu ?????????????? ayto kai ponokeφaλiaσa..
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Μου κάνεις την χάρη να το ανοίξεις νήμα με αυτόν ακριβώς τον τίτλο; Είναι καταπληκτικό θέμα για να το αφήσουμε εδώ. Όχι σπάνιο και ανήκουστο αλλά πάντα ενδιαφέρον
     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    σκέφτομαι πως το 24ωρο έπρεπε να είχε τουλάχιστον 36 ώρες (εχμ... τότε δε θα λεγόταν 24ωρο, αλλά 36ωρο) και πως ο οργανισμός μου πρέπει να μάθει να ξεκουράζεται με 4 ώρες ύπνο επιτέλους!
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Την πιθανότητα όλοι οι υπόλοιποι να σε στερούνται για τρείς ώρες παραπάνω την ημέρα ώστε να κοιμάσαι 6-7 την σκέπτεσαι διόλου;

    Αν δε μ έχεις μισήσει ως τώρα, αυτή τη φορά δύσκολα θα το αποφύγεις, αλλά τον ύπνο μου δεν τον στερούμαι για τίποτα και κανέναν.

    Καλή ξεκούραση sapfw  
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood και πάλι διαφωνώ καθότι είμαι πνεύμα αντιλογίας.
    Την μοίρα μας την καθορίζουμε εμείς και μόνο εμείς, κανείς δεν φταίει για τις τυχόν ατυχίες μας παρά μόνο το κεφάλι μας   και όποτε θέλεις θα στο αποδείξω με παραδείγματα
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι εν μέρει έχει δίκιο ο Isnogood. Την καθορίζουμε εμείς. Συμφωνώ, αλλά μέχρι ποιο βαθμό; Μπορείς να τα κανονίσεις όλα, αγαπητή μου Αφέντρα; Μάλλον όχι. Μην είσαι υπερβολική. Καλό είναι να είσαι (υπερ)βολική!! lol. Προς προβληματισμό και αυτό.
     
  12. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    δεν ..ξερw πws ! θα ηθελα ομws πολυ να μαθw...τι γινετε..φευγειs ? μενειs ??