Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει
    γιατι σχεδον ολες οι συνταγες με φρεσκο σολωμο
    στο φουρνο εχουν οποσδηποτε και αλκοολ ?
    συνηθως τζιν η βοτκα ?  

    Επισης , μηπως κανεις γνωριζει καποια συνταγη
    χωρις αλκοολ , στο φουρνο , οχι με μακαρονια ,
    με πατατες και ντοματα κρεμμυδια και σκορδα ,
    αλλα να ειναι καπως ... περιεργη,
    διαφορετικη , ιδιαιτερη , καπως ... γκουρμε ?

    Σοβαρα ρωταω και βιαζομαι κι ολας !

    Help me !

     
     
  2. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    δοκίμασε γκρατινέ - μόνο που η μυρωδιά είναι έντονη, μια και λείπει το αλκοόλ να την μειώσει

    άντε . καλή όρεξη
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    χμ ! γκρατινε κανουμε συνηθως τις πατατες η τα λαχανικα και το μοσχαρακι,
    πως θα ειναι αραγε ο σολωμος ???

    η μυρουδια ειναι δηλαδη ο λογος ...
    ισως τελικα μαλλον να ειναι απαραιτητο το αλκοολ

    θα το σκεφτω !

    Σ ευχαριστω πολυ !!!

     

    Υ.Γ
    Αν ξερεις κανεις καποια συνταγη ας μου γραψει ,
    εχω 2 μερες διορια ...  
     
  4. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Αν δοκιμάσεις σολομό στο φούρνο,συνόδεψέ το απαραιτήτως με θυμάρι ή δεντρολίβανο. Η έντονη μυρωδιά των αρωματικών,θα κάνει καλή δουλειά. Αυτό,αν δεν βάλεις αλκοόλ.

    Σολομός στο φούρνο

    Πατάτες με σολομό στο φούρνο

    Σολομός με φρέσκια κρέμα


    Μας άνοιξες την όρεξη βραδιάτικα.. (αν και προσωπικά θα προτιμούσα μια μακαρονάδα   )
     
  6. MrBatcaver

    MrBatcaver New Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ποσο μικρά είναι κάποια ανθρωπάκια...
     
  7. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    Τα ίδια κι εγώ...   Θα φταίει η μυρωδιά του σολομού μάλλον, που έρχεται από πάνω...  



     
  9. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Στα κάρβουνα θα τον φτιάχνουν...όχι άλλο κάρβουνο!

     
     
  10. Animator

    Animator Regular Member

    Και εδω τα ιδια. Κυριως με το πληθος των ηλιθιων σε αυτην την χωρα (γενικα μιλαω   ).
     
  11. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σκέφτομαι αν τελικά είμαι τόσο χαζή όσο νομίζω, και η βλακεία μου έγκειται στην ευκολοπιστία μου...
    Η Blanche Dubois είχε πει στο Λεωφορείον ο Πόθος ότι βασίζεται στην ευγενή καλοσύνη των ξένων, εγώ όπως φαίνεται βασίζομαι στην ευγενή τους ειλικρίνεια... γι αυτό και μάλλον είμαι μεγάλη ηλίθια.
     
  12. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    οταν λες χωρις αλκοολ εννοεις ουτε καν λιγο λευκο κρασάκι?
    εγω τον ψηνω στο φουρνο με λιγο λευκό κρασί, λιγο νερο και μυρωδικά, και μετά τσιμπάω λίγο από το ζουμακι που εχει μείνει, το ανακατευω με μουστάρδα, μαύρη ζάχαρη και άνιθο (αν παρελπίδα ο σολωμός δεν εχει αρκετό λίπος βαζω και λιγο βουτυρο). Αφηνεις το μιγμα 10 λεπτα να ανακατευτει και το απλωνεις πανω στο σωλομο και τσουπ μερικά λεπτάκια στο γκριλ να κάνει κρουστα ;-)

    Φανταζομαι μπορεις να το κανεις χωρις καθολου κρασι

    ---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 09:55 ----------

    Κι εγώ εκεί βασίζομαι αλλά δεν γκρινιάζω κιόλας όταν δεν δουλέψει η μαγιά λολ. Το να πιστεύεις τους άλλους σου προσφέρει τόσα πλεονεκτήματα (και peace of mind) που ακόμα και όταν δεν δούλευει, οι παρενέργειες αξίζουν τον κόπο.

    Αλλά το βασικό δράμα της Μπλάνς ήταν η άρνηση της να αποδεχθεί πως δεν βρισκόταν πια στα κάντρυ κλαμπς του Μισισιπη, κι όχι η εμπιστοσύνη της στους άλλους ανθρώπους, κι ιδιαίτερα στον λαικό και μπρουτάλ Κοβάλσκυ. Άρα χρησιμοποιούσε την καλοσύνη στην οποια επέμενε, όχι ως μέθοδο επικοινωνίας με τους άλλους, αλλά ως αυτισμό για να μη βλέπει αυτό που την πλήγωνε τόσο πολύ.