Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι τελικως ειναι το BDSM?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος NobodyKP, στις 19 Μαρτίου 2021.

  1. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

  2. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Έχω ξαναγράψει πως είναι ένα δέντρο γεμάτο με διαφορετικά φρούτα. Άλλοι επιλέγουν ένα φρούτο και σε άλλους αρέσουν και άλλα . Τα τρώμε με τα χέρια , με μαχαιροπίρουνο τα κάνουμε χυμό, φρουτοσαλάτα, κομπόστα, μαρμελάδα, πάνω από το γιαούρτι. Ότι αρέσει στον καθένα. Βρίσκουμε ανθρώπους με τα ίδια γούστα να κολατσίσουν μαζί μας και δεν κρίνουμε όσους προτιμούν το κάτι διαφορετικό. Κοιτάμε το δέντρο από χαμηλά για να δούμε την ομορφιά του και δεν βάζουμε κανόνες με το ζόρι. Αν βρεθούν άτομα με τα ίδια γούστα με τα δικά μας, απολαμβάνουμε. Μια συνταγή δεν υπάρχει. (Ντόρος, μεγάλος, έχει γίνει για αυτό το τελευταίο).
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Πολύ καλά και βολικά φαίνονται αυτά που γράφετε.
    Παραλείπετε μια βασική παράμετρο όμως.
    Για κάποιους δεν είναι απλά ένα "κολατσιό", αλλά τρόπος ζωής.
     
  4. dkbdsm

    dkbdsm Regular Member

    Πραγματικά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την @Freja.in . Και ελιναι τόσο μεγάλο το δέντρο, και τόσο πολλά τα φρούτα, πο τελικά θα έλεγα ότι...
    BDSM είναι ότι ΔΕΝ είναι Vanilla
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Τώρα για εμένα, με την σκέψη «κουκιά μετρημένα είναι»...

    Bdsm ειναι απλές λέξεις:

    Bondage, σου αρέσει να δενεις η να σε δένουν.

    Discipline, σου αρέσει να ασκείς πειθαρχία

    Dominance σου αρέσει να κυριαρχείς

    Submission σου αρέσει να υποτάσσεσαι

    Sadism σου αρέσει να προκαλείς πόνο

    Masochism σου αρέσει να εισπρατεις πόνο.

    Όλα τα υπόλοιπα βίτσια (παραφιλιες), είναι τέλεια, και αγαπάμε και εφαρμόζουμε. Το ότι εμένα με φτιάχνει να πηδάω την λάμπα, είναι γούστο, αλλά δεν είναι bdsm.

    Τώρα ποσο συχνά, σε τι ένταση και με τι μορφή (αν δένεις με σκοινια και κόμπους η αν δένεις με σακούλες και αλυσίδες), αν ο πόνος είναι σωματικός η ψυχολογικός, είναι θέμα προσωπικού γούστου και επιθυμίας, καυλας, χωροχρόνου και έμπνευσης από τον έτερο.

    Αλλά είναι αρκετά ξεκάθαρα στο δικό μου μυαλό τι τελικά είναι bdsm
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όχι! Αυτό είναι το φως το αληθινό!!
     
  7. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Διαστροφη ειναι!
    Δεν υπαρχει συναινεση απο την λαμπα.
     
  8. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Νομίζω ένα bossακι σε κάποιο παιχνίδι είναι
     
  9. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Συμφωνώ.
    Όσο για το βολικά δεν ξέρω τι εννοείτε, αλλά μην ξεχνάτε πως είμαστε όλοι διαφορετικοί και θέλουμε διαφορετικά πράγματα.
     
  10. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Δεν διαφωνώ. Ο τρόπος όμως που μπορείς να κυριαρχήσεις, να υποταχτείς, ποιος πόνος σε φτιάχνει, πως προκαλείται κλπ είναι τα φρούτα στα οποία αναφέρομαι.
    Υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλία, που όταν συνδυάζεται με σύνεση, τότε αρχίζει η μαγεία.
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Επέτρεψε μου μια συμπλήρωση
    Σου αρέσει να σε πειθαρχούν
     
  12. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Ο εκλεπτυσμένος, εκπολιτισμένος, νόμιμος τρόπος ικανοποιήσης άγριων ενστίκτων!!