Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι φοράμε σε event

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Paladin, στις 24 Μαρτίου 2015.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Νομιζω οτι το βλεπεις λιγο απο την πλευρα του αντρικου σωματος και οργανισμου.
    Αποδεδειγμενα καρντιο βοηθα στην απωλεια βαρους. Μαζι με διατροφη αλλα προσφερει παρα πολυ! 4 φορες τη βδομαδα χαλαρο τρεξιμο 40 λεπτο κανει θαυματα.
    Αυτα ξερω. Αλλα θα μας ενημερωσει ο @seduced mind ;-)
     
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Δυστυχώς δεν μπορούμε να επιλέξουμε εμείς από που ποιο σημείο θα ο οργανισμός θα αρχίζει να καταναλώνει λίπος. Μπορούμε να τον βοηθήσουμε να κάψει, αλλά μέχρι εκεί. Το κάρδιο γραμμώνει αυτό κάνει. Καίει λίπος.... Αν δεν κάνεις σωστή διατροφή όμως και το κάρδιο αρχίζει να καίει περισσότερο από τις θερμίδες συντήρησης τότε ο οργανισμός από κάπου πρέπει να κάψει. Από τους μύες θα κάψει, θα αρχίζουν να συρρικνώνονται.

    Για εμένα το καλύτερο πρόγραμμα για μία γυναίκα είναι βάρη όχι τίποτα το τρομερό, δεν χρειάζεται να σε ακούει ολόκληρο το γυμναστήριο σε κάθε εκπνοή σου και κάρδιο 45 λεπτά. Να ξέρεις πως ο οργανισμός καίει μετά το πρώτο 20 λεπτο καρδιο. Οπότε 25 λεπτά θα καις λίπος. Αλλά τα βάρη είναι μαστ. Ούτως ή άλλως το σώμα χτίζεται σχετικά αργά, αν δεν επέμβει κάποιος με εξωγενείς παράγοντες. Οπότε όταν φτάσεις στο σημείο που θες μετά είναι πολύ απλό να μείνεις σε εκείνο το σημείο. Αλλά αν δεν κάνεις διατροφή όλα αυτά πάνε για βρούβες.

    Σκέτο σπίννιγκ ή σκέτο κάρδιο για εμένα είναι κακό πράγμα... αν δεν είσαι άτομο που υπολογίζει τα πάντα
     
  3. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    Παει για νέο θεμα μου φαίνεται... Βδσμ και γυμναστική τι ρόλο παίζει και αν ειναι χρήσιμη...

    Επίσης βδσμ και διατροφή τι να προτιμας προ σεσσιον (αυτο θα γίνει Χιτ)
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Διατροφη γυμναστικη πανε πακετο. Το ενα βοηθα το αλλο και δουλευουν παρεα. Συμφωνω.
    Ευχαριστω για τις συμβουλες!
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μου αρεσεις! Χαχα
     
  6. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Όχι απαραίτητα. Μιλώ γενικώς και όχι ως ένα άτομο που γνωρίζει τα πάντα επί του συγκεκριμένου θέματος. Το προσεγγίζω από αυτά που έχω ζήσει από τα extreme sports, την Αερόβια Γυμναστική και τις Πολεμικές Τέχνες, πράγμα που σημαίνει ότι σε όλα τα προ-αναφερθέντα είχα έρθει και σε οπτική επαφή με γυναικεία κορμιά.
     
  7. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Σωστή παρατήρηση. Μην ξεχνάμε πως αρκετοί Κυριαρχικοί/Κυριαρχικές ζητούν ειδική διατροφή από τις/τους υποτακτικές/υποτακτικούς τους. Ένα νέο νήμα θα ήτανε χρηστικό.
     
  8. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    Πραγματικά πιστεύω οτι χρειάζεται μια κάποια
    Ενα θα πω....

    75% διατροφή
    25% γυμναστική
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Εξαιρουμένης της κολύμβησης, απεχθάνομαι την γυμναστική!
    Εξασκηθείτε σε κάποια πολεμική τέχνη, κορίτσια. "Χτίζει" πνεύμα και σώμα.
    (Μετά, φάτε άφοβα σοκολάτα   ).
     
  10. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Πιο σωστή δε θα μπορούσες να είσαι.    
     
  11. seduced mind

    seduced mind Guest

    χαχαχαχαχαχαχαχαχα μου αρέσει που ενώ απεχθάνεσαι τη γυμναστική, προτείνεις να ασχοληθούν με πολεμικές τέχνες... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
     
  12. εγώ τόσα χρόνια που κάνω σπίννινγκ, δεν έχω χάσει κιλό, μόνο λαβράκια πιάνω