Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τοσο δυσκολο ειναι πια να βρεις μια/ εναν κυριαρχη / κυριαρχο ....αφεντρα/αφεντη ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος πιστοςσκυλος, στις 21 Μαρτίου 2018.

  1. Εξοχα!
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εσύ κατά πόσο νομίζεις οτι είσαι έτοιμος για κάτι τέτοιο??
     
  3. Ειναι αρκετα δυσκολο γιατι θα πρεπει να μαθουν πολυ καλα ο ενας τον αλλον και να μπορουν να καταλαβουν τις αναγκες ο ενας του αλλου.Φυσικα τιποτα δεν ειναι και ακατορθωτο.
     
  4. Στην ηλικία των 40 ξερω πια τι θελω, αρα ναι ειμαι ετοιμος
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    είσαι έτοιμος να μάθεις και τι μπορείς δηλαδή  
     
  6. Ξέρω τι μπορω και τι οχι, το εχω ανακαλυψει εδω και χρονια
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κάνεις δηλαδή τέτοιου είδους σχέσεις εδώ και χρόνια?
     
  8. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    12 σελίδες διαβάζω και διαβάζω τα ίδια και αυτονόητα.
    ναι είναι δύσκολο.
    γιατί είναι δύσκολο?
    εδώ οι βανίλα σχέσεις (που δεν έχουν και ιδιαίτερες σεξουαλικές ανησυχίες να καλύψουν)είναι δύσκολες γιατί ως χαρακτήρες είμαστε δύσκολοι. Πόσο μάλλον μια bdsm σχέση που μπαίνουν και ειδικές παράμετροι (εκτός των χαρακτήρων)
    και ερχόμαστε στα δεδομένα.
    διαφορετικά τα δικά σου δεδομένα και διαφορετικά τα δικά μου. Ναι εσύ είσαι Υ και εγώ είμαι Κ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα γούστα μας συμπίπτουν.
    και έρχεται ένα Υ και μου λέει θέλω να υποταχθώ. Οκ να υποταχθείς ... πού όμως?
    και ξεκινά και σου λέει το Υ: θέλω α,β,γ απορρίπτω το δ, ε, ζ, ή, θ
    αυτό είναι υποταγή? οχι Κάλυψη των αναγκών του Υ ειναι και το βαπτίζει όπως θέλει. Έχουμε μπερδέψει λίγο τους όρους. Υποτάσσομαι σημαίνει ότι αφήνω τον άλλον να έχει τον έλεγχο και σκοπός μου είναι να υπηρετώ/ ευχαριστώ τα θέλω τα δικά του και μέσα από αυτά να καλύπτω την ανάγκη μου να ανήκω κάπου και να ολοκληρώνομαι εγώ ως Υ. (λέω γω τώρα και μπορεί να τα λέω και λάθος)
    άρα εκ των πραγμάτων δεν υποτάσσομαι όπου και όπου (βρήκαμε παππά ας θάψουμε 2-3= Κυρίαρχος να ναι, τα γούστα μου να κάνει και οκ είμαστε)
    ψάχνω κάποιον που ταιριάζει/ καλύπτει/ κουμπώνει τα θέλω μου και τις ανάγκες μου.
    Και αν σε έναν βανίλα κόσμο αυτό ήδη είναι δύσκολο, σε ένα κίνκυ είναι ακόμα πιο δύσκολο.
    Καλή τύχη λοιπόν.
     
  9. Oτι πιο ομορφο διαβασα
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δύσκολα τα πράγματα, αλλά να την πέφτετε παιδιά, δεν γίνονται όλα από μόνα τους. ^^ άντε, άντε.  
     
  11. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    ευχαριστώ  
     
  12. Sonam

    Sonam The most inflated egos are often the most fragile.

    Jungle is massive