Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Ποτήρι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 14 Μαϊου 2007.

?

Είσαι αισιόδοξος ή απαισιόδοξος;

  1. Αισιόδοξος κυρίως

    49 vote(s)
    49,0%
  2. 50-50

    25 vote(s)
    25,0%
  3. Απαισιόδοξος κυρίως

    26 vote(s)
    26,0%
  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Black Number 1.

    ή αλλιώς ο απαισιόδοξος είναι ένας πολύ καλά ενημερωμένος αισιόδοξος.
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Καρα-απαισιόδοξος του τρόμου και του πανικού. Ας πούμε:

    "Σκοτάδι, πισσοσκόταδο,
    μαύρο σκοτάδι πίσσα,
    σκοτάδι είσαι σκοτεινό,
    σκοτοσκοτεινιασμένο,
    σκοτάδι κατασκότεινο,
    και βράδυ βραδιασμένο"
    Λάκης Σκουτάρης


    Βέβαια, η απάντηση του Lost boy με έκανε αισοόδοξο για την απαισιοδοξία μου.   Thanks

    P.S. Το "Always look at the bright side of life..." δεν το τραγουδούσαν όντας σταυρωμένοι;
    Δεν ξέρω πόση χαρά η αισιοδοξία μπορεί αυτό να φέρνει σε μια σκλάβα (μάλλον ξέρω, χεχε) αλλά σαν σκέψη για μένα, μπρρρρρρρρρρρ...
     
  3. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Απαισιοδοξη και το παραδεχομαι.......και οντως Master Electro-pain οι Monty Pythons πανω στο σταυρο το τραγουδουσαν  
     
  4. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Το Ποτήρι

    χχμμμμ.. αν δε με ξερει κανεις θα πει οτι ειμαι ο πιο αισιοδοξος ανθρωπος του κοσμου αφου συνηθως συνεχεια γελαω  ειναι μερες που αγαπω ολο τον κοσμο θελω να πω καλημερα απο τον περιπτερα μεχρι την φουρναρισσα, ειμαι βλακωδως χαμογελαστη μεχρι μαλακιας και στον πλανητη happy (η χαπι)-οπως το παρει κανεις-κανεις δεν κλεινει ματι.. ειναι και οι αλλες μερες οι σκοτεινες που μου τη σπανε ολοι και ολα και θελω να τους πυροβολησω ολους   και μου ερχεται στο μυαλο το τραγουδακι του bob geldorf.. ''tell me why i don't like mondays, i wanna shoot the whole day down..'' το ποτηρι αδειαζει, γεμιζει, αδειαζει, γεμιζει και παει λεγοντας.. απο τη μια εχει πλακα να μπορεις να κλαις και να γελας ταυτοχρονα με ολη σου την ψυχη 
     
    Last edited: 19 Μαϊου 2007
  5. vorgias

    vorgias New Member

    Όσες πόλεις και αν δεις, στο τέλος θα πεθάνεις.

    Μια σκέψη που προκαλεί θλίψη (Νίκος Δήμου)
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φυσικά και είμαι αισιόδοξη αλλιώς δεν θα είχα στόχους που τολμώ να πω ότι τους φτάνω, ακόμη και τους τελευταίους μου. Άνθρωπος μη αισιόδοξος είναι για τα σίδερα, όχι της φυλακής, αλλά για το τρελοκομείο  
     
  7. petera

    petera New Member

    Αισιόδοξος γιατί αλλιώς…
     
  8. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Απάντηση: Το Ποτήρι

    Απαισιόδοξος εκ γενετής και με τη βούλα. Α! και αυτοκαταστροφικός....
     
  9. Feng

    Feng Regular Member

    Αισιοδοξη.
    Μεχρι να με πιασουν οι μαυρες μου  
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    θα έλεγα ρεαλιστής και μιας η αλήθεια πονάει ,απαισιόδοξος ,χαίρομε που είστε αισιόδοξοι ,ειλικρινά
    είπα να βάλω 50-50 αλλά τελικά έπεσα πίο χαμηλά ,σαν καλός μαζοχιστής μαρέσει η πτώση χεχεχεχε
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ευδιάθετος σε σημείο που να εκνευρίζω τους πάντες, ο κόσμος να καταστρέφεται γύρω μου θα το αντιμετωπίσω μ' ένα χαμόγελο (ενίοτε ειρωενείας). Κατά βάθος όμως είμαι πολύ απαισιόδοξος. Διχασμένη προσωπικότητα; Δε νομίζω. Απλά κάπου κάπου οι απαισιόδοξες σκέψεις μου διαψεύδονται, κι αυτό μου δίνει δύναμη να συνεχίζω.
     
  12. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Το Ποτήρι

    Αυτό θυμίζει μια φράση από τη ''Μικρή Θεωρία Των Πάντων'' του Dream Master:
    ''Ευτυχώς , κάποτε θα πεθάνουμε''
    Ίσως είναι η άλλη όψη του νομίσματος.