Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 3 Οκτωβρίου 2006.

  1. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Εξαρτάται πολύ απο τον άνθρωπο που έχεις απέναντι σου. Δυστυχώς μου έχει τύχει σε τοξικές σχέσεις και άτομα μηδαμινής εμπιστοσύνης και ειλικρίνειας. Σε αντίθετη περίπτωση μέσα απο επικοινωνία βρίσκεται η λύση.
     
  2. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Οταν "τη βαζεις να γαμηθει με αλλον" λογίζεται κερατωμα;
     
  3. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    Εξαρτάται πόσα πλήρωσε ο άλλος
     
  4. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Αστείο... αλλά αυτό καλείται εκπόρνευση κι αποτελεί κατά περίσταση είτε επάγγελμα είτε άλλο φετίχ .
     
  5. imoaix

    imoaix New Member

    Να φανταστώ είναι δεδομένο ότι ο άλλος θα πρέπει να την πηδάει καλύτερα έτσι;
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

     


    Λειτούργημα  
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2021
  7. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Eίναι ξεκάθαρο mind game και βασίζεται πραγματικά στο πως θα το δειχειριστεί ο άλλος.
     
  8. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Το καταλαβαινω και για αυτό εξηγώ οτι προσωπικά δεν είχα παρτενέρ που να το υποστήριζε σοβαρά.
     
  9. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Γι αυτό κι εξάλλου συμφώνησα μαζί σου  
     
  10. Dumi777

    Dumi777 Regular Member

    Ακομα νομιζω και στο cuckold υπαρχουν "διαβαθμισεις".

    Δεν θελουν ολοι οι αντρες του ζευγαριου που δοκιμαζει κατι με αλλον να μην συμμετεχουν η να " Υποτιμουνται"/ξεφτιλιζονται απο την γυναικα η τον αλλο αντρα.

    Γενικα σε τσοντες που εχω δει, συνηθως ο "συζυγος" ειναι μικροτσουτσουνος παθητικος. Νομιζω στην πραγματικοτητα δεν ειναι καθολου ετσι.

    Ακομα και οταν ενα ζευγαρι αποφασισει να κανει τριο με εναν αλλον αντρα, σιγουρα υοαρχουν στιγμες που ο τριτος ειναι μονος με την γυναικα και ο συζυγος αναγκαστικα δεν συμμετεχει, οποτε ειναι πλεον ατο χερι τιυ συζυγου ποσο θα το αφησει να συμβαινει, αν θα συμμετασχει κτλ

    (Δεν διαβασα ολο το θρεντ να ξερετε )
     
  11. John44

    John44 Regular Member

    Έχεις δίκιο για "τις διαβαθμίσεις". Σίγουρα υπάρχουν. Από το απλούστερο: "μαθαίνω τί γίνεται", στο "είμαι εκεί και βλέπω με τα μάτια μου το τί συμβαίνει" μέχρι το "συμμετέχω με οποιονδήποτε τρόπο μου ζητηθεί". Και προφανώς σε όλα αυτά τα στάδια υπάρχουν πάρα πολλές παραλλαγές και επιθυμίες της συντρόφου ή του εραστή της που πρέπει να ικανοποιηθούν από τον υποτακτικό "κερατά".
    Επομένως διαφωνώ προσωπικά με τη θέση σου ότι ο σύζυγος αποφασίζει διάφορα πράγματα. Ίσως και να συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις. Για μένα το ιδανικό είναι μετά από συζήτηση που φυσικά θα έχει προηγηθεί σχετικά με τις επιθυμίες και τα όρια όλων των εμπλεκομένων, το "πάνω χέρι" να το έχει η σύντροφος ή ακόμη και ο/οι εραστής/ές της.
     
  12. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    και να μη κοστίζει κιόλας