Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το αιδοίο έχει κατηγορηθεί ότι σέρνει καράβια και καταστρέφει Αυτοκρατορίες. Συμφωνείτε ή υπερβολή;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Wolverine, στις 12 Ιανουαρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πάρτο, ελεύθερα.. 
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Το αρχέγονο ένστικτο ήταν ο άντρας να κυνηγά για να φέρει τροφή και να προστατεύει καταρχήν την γυναίκα του και εν συνεχεία τα παιδιά του.

    Και λέω καταρχήν την γυναίκα του γιατί ενστικτωδώς ήξερε ότι μόνο μέσω αυτής μπορεί να διαιωνίσει το είδος του.

    Αν η κοινωνία μας είχε παραμείνει σε αυτό το αρχέγονο στάδιο όπου η μοναδική ανάγκη ήταν η επιβίωση και η διαιώνιση του είδους δεν θα έμπαινε καν το ερώτημα αν το μουνί σέρνει κάτι.

    Όταν όμως με το πέρασμα των χρόνων οι ομάδες των ανθρώπων γίνονταν πολυπληθέστερες οι ανθρώπινες κοινωνίες από αναρχικές άρχισαν να αποκτούν μια οργάνωση με ιεραρχίες. Όμως το αρχέγονο ένστικτο της προστασίας της γυναίκας είχε χαραχθεί καλά μέσα στο DNAκαι όταν άρχισε να υπάρχει διεκδίκηση ανώτερων αξιωμάτων στην ιεραρχία αυτό έγινε ακόμα πιο έντονο…γιατί τότε έσφαζαν για το παραμικρό.

    Ενδεχομένως τότε να αναπτύχθηκε και η ζήλια (μετάλλαξη του αισθήματος επιβίωσης της ίδιας της γυναίκας…πχ γιατί η γυναίκα του αρχηγού να έχει καλύτερη ποιότητα ζωής η οποία βοηθά να μακραίνει το προσδόκιμο ζωής και να κάνει περισσότερα παιδιά). Η ζήλεια λοιπόν ή το ενστικτο επιβίωσης στις γυναίκες τότε εκφραζόταν ως «κρεβατομουρμούρα» καθώς η θέση της ήταν αποκλειστικά μέσα στο σπίτι.

    Η «κρεβατομουρμούρα» είναι της πάσης γνωστόν ότι έχει τη «μαγική» ιδιότητα να «καταστρέφει» λογικές σκέψεις στον εγκέφαλο του άντρα και να εναποθέτει μέσα στο μυαλό του στόχους και την αίσθηση ότι τις έχει δημιουργήσει ο ίδιος.

    Με αποτέλεσμα το άλλο πρωί ο άντρας να ξυπνάει και με το μαχαίρι στο χέρι να πηγαίνει να σφάζει τον αρχηγό και να παίρνει την αρχηγία του χωριού ή να βρίσκεται σφαγμένος και κρεμασμένος στην πλατεία.

    Όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα τελικά το μουνι (γυναίκα) έσυρε το καράβι (άντρα) είτε σε ήρεμα νερά (αν πήρε την αρχηγεία) είτε στα βράχια (αν βρέθηκε να κοιτάει τα ραπανάκια ανάποδα).

    Και αυτό συνεχίζει να ισχύει μέχρι σήμερα (και ακόμα πιο ευκολο για την γυναίκα) οπου η γυναίκα εκτός της «κρεβατομουρμούρας» απέκτησε κι «τροχαλία» για να τραβήξει το καράβι…όπου «τροχαλία» βλέπε την απενεχοποίηση του σεξ.

    Καλημέρα
     
  3. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Να φανταστω ησουν φαινομενο ε; Ολες οι υπολοιπες ειχανε;
     
  4. Και τώρα ωραία θα ήσουν με ξυρισμένο το κεφάλι  
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Νομίζω πως το αιδοίο είναι όπως η πυρηνική ενέργεια. Ικανό για τα πάντα.

    Μπορεί να σε απογειώσει... κυριολεκτικά και μεταφορικά. Αν σε απογειώσει με την πρώτη του μορφή, σε οδηγεί στην καταστροφή. Με τη δεύτερη σου χαρίζει μαγικές στιγμές. Σε ανεβάζει στα ουράνια και μετά προσγειώνεσαι ξανά πάνω του...ή μέσα του... ουπςςςς!!!

    Σίγουρα είναι ένα υπέροχο δώρο. Που οφείλουμε να σεβόμαστε αλλά και να το φροντίζουμε πολύ-πολύ!! Να το αγαπάμε και κυρίως να το δείχνουμε.
     
  6. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Φιλε με καθε ειλικρινεια αλλος ηθικολογουσε τοσα χρονια εδω μεσα με αρθρακια απο κοσμοπολιταν τυπου οσες πανε με πολλους ειναι "γκομενακια" = πουτανακια. Το οτι η φιλεναδα σου ξαφνικα την ειδε απελευθερωτρια του μουνιου δεν αναιρει το γεγονος οτι καποτε ηταν υπερμαχος του μικροαστικης ηθικης. Η πλειονοτητα των ποστ της ηταν τετοια.

    Μπραβο παντως που εκανε την υπερβαση αλλα ελεος με το υφακι και το "παθος" υπερασπισης της ελευθερογαμιας. Ειπαμε τα γραπτα μενουν.
     
  7. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    ...Τώρα εσύ
    ξεκίνησες να μιλάς για το αιδοίο,
    μα καταλήγεις να αναφέρεσαι
    στο υπόλοιπο πακέτο από συναισθήματα και ανασφάλειες
    που συνήθως το κουβαλάει μαζί
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Καταρχήν σε ευχαριστώ για την προσήλωσή σου στα γραφόμενά μου, τα οποία όπως βλέπω τα διαβάζεις με πάθος και ευλάβεια.
    2) Τα μοναδικά όντα σ' αυτόν τον πλανήτη που φορούν παρωπίδες είναι τα άλογα, ενίοτε και τα... μουλάρια.
    3) Δεν είμαι πουτανάκι, είμαι καργιόλα
    . Αυτό είναι πασιφανές θα έλεγα, αφού η πουτάνα με 20 ευρώ θα πήγαινε ακόμα και με τύπους σαν εσένα, η καργιόλα όμως γαμιέται για την ευχαρίστησή της. Στο εξηγώ ωστόσο και δεύτερη φορά, γιατί δεν βλέπω να πιάνεις και "πουλιά στον αέρα". Το πουτανάκι πηγαίνει με όλους, ενώ η καργιόλα με όλους, εκτός από σένα. Τα απωθημένα... σκοτώνουν, οπότε να προσέχεις.


    Τους θερμούς χαιρετισμούς μου στον μικρόκοσμό σου.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτο με τα γραπτα που μενουν πια... και τη συνεπεια αποψεων κλπ... χεστηκαμε κι αν μενουν κι αν δεν μενουν. ο καθενας μπορει να αλλαξει γνωμη οποτε γουσταρει και για οποιο λογο γουσταρει.

    δεν ειναι προσωπικο το ποστ, αφορμη πηρα απλα.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κι εγω ειμαι της γνωμης οτι η γυναικα ειναι γονιδιακα survivor. ασχετα αν τρωω κραξημο οποτε τα λεω...
     
  11. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Αγαπητε εγραψα οτι μπραβο της που εκανε την υπερβαση. Αληθεια το ειδες;
    Και ναι ολοι μας αλλαζουμε. Δεν αντιλεγω.

    Η απαντηση στον Σειριο αφορουσε τη σποντα που πεταξε για ηθικολογια οσο αφορα στο γραπτο μου που δεν υπηρχε καν. Απλα σχολιασα το παιχνιδι εντυπωσεων που παιζουν.



    @Madeleine Rk
    Που εντοπιζεις το απωθημενο δεν καταλαβαινω. Αν ετσι ομως σε βολευει συνεχισε να το πιστευεις.
    Παρεπιπτωντως ειμαι θηλυκο και στρειτ.
    Τα γραπτα σου τα θυμαμαι γιατι βρισκονταν στον αντιποδα με το σκεπτικο μου και ξεχωριζαν κατα πολυ σε σχεση με αλλους συνομιλητες. Τοσο απλα...

    Τωρα για τους χαρακτηρισμους σου και τις λοιπες φαιδροτητες λυπαμαι πολυ αλλα δεν συμμετεχω.
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Εντυπωσιάστηκα. Τόσα χρόνια κουβαλώ τέτοιο πολυεργαλείο και ασχολούμαι μόνο με καραβάκια και αυτοκρατοριούλες;;;

    Τα φώτα σου, παρακαλώ. Εξήγησέ μου.