Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Γιατι ειναι εκτος θεματος η ερωτηση?
    Εσυ κι εγω δεν ανηκουμε στην Ελληνικη και οχι μονο κοινωνια?
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το ρεύμα του φεμινισμού ήταν και μια πολύ καλή ευκαιρία για να μάθουμε τελικά τι κρύβουν αυτά τα όμορφα θηλυκά μυαλά , που σιωπηλά μας κοιτάνε πάντα με αυτό το βλέμμα το διερευνητικό . Μία τεχνική αποκάλυψης , πάντα διαχρονική …
     
  3. female

    female Contributor


    Σειρά μου να κάνω εκτός θέματος ερώτηση - απορία - Stylianos, γιατί θεωρείς (αν ναι) την συνεύρεση μιας κόρης με δύο νεαρούς απαράδεκτη, απορριπτέα ή ανήθικη; Επειδή το ίδιο πιστεύει και η κοινωνία;

    Αληθινά, εκτός από το αξίωμα οτι "μια γυναίκα που συνουσιάζεται με δύο άντρες είναι απαράδεκτη, απορριπτέα ή ανήθικη", πράγμα που γνωρίζω οτι όντως πιστεύει η ελληνική κοινωνία, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω το γιατί, τα επιχειρήματα που το στηρίζουν.

     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2006
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Stylianos μία γυναίκα την θεωρώ ανήθικη όταν πάει ή τα έχει με δύο συγχρόνως όχι γιατί αυτό πιστεύει η κοινωνία, αλλά γιατί το πιστεύω εγώ.
    Ο έρωτας γεννήθηκε για δύο και μόνο και είναι απαράδεκτες κατ'εμέ πάντα, οι παρτούζες και τα συναφή.
    Και για τους άντρες ισχύει φυσικά το ίδιο, μην μπερδευόμαστε.
    Δεν μπορείς να τρέφεις συναισθήματα ταυτόχρονα για δύο άτομα.
    Όταν κάνουμε συνευρέσεις με δύο ή περισσότερα άτομα κατατασσόμαστε στα ζώα γιατί αυτά δεν έχουν αισθήματα και μυαλό.
     
  5. Alucard

    Alucard Regular Member


    Το καταλάβαμε ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ μας. 
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Χαίρομαι όταν γίνομαι κατανοητή  
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eντυπωση Μου κανουν τα περι "ΗΘΙΚΗΣ" σε ενα BDSM (υποθετω) forum.
    H Hθικη, ειναι ενα πιατο, που ο καθενας το απολαυμβανει οπως του αρεσει και τον βολευει, κατα περιπτωση, παντα συμφωνα με τους δικους του κανονες. Φυσικα αυτο ισχυει αν με τους δικους του τροπους η με τις πραξεις του δεν βλαπτει καποιο άλλο ατομο.

    Η πουριτανικη κοινωνια μας μιλα για ηθικη και κανονες περι ηθικης, που εχουν την βαση τους στην θρησκεια.
    Περα αυτης ομως...
    Δεν βρισκω τιποτε το ανηθικο να συνεβρισκονται πανω απο δυο και τρια ατομα μαζι.
    Βρισκω ανηθικο ομως καποιο απο αυτα τα ατομα να εχει πιεστει για να το κανει η να συμμετασχει με την χρηση βιας.
    Δεν βρισκω τιποτε ανηθικο να εχει μια γυναικα δυο αντρες αν αυτοι οι αντρες το γνωριζουν μεταξυ τους και ειναι ολοι μαζι ευτυχισμενοι.
    Σε αντιθετη περιπτωση ναι θα το θεωρουσα ανηθικο απο μια γυναικα να εχει δευτερη σχεση εις βαρος αλλου προσωπου και εν αγνοια του. (Το ιδιο βεβαια ισχυει και για τους αντρες με δυο γυναικες)

    Ας μη ξεχναμε οτι και το BDSM για οσους δεν ξερουν η για οσους ειναι πουριτανοι και δεν ειναι open minded θωρειται ανηθικο (και ας μη πω και τους αλλους χαρακτηρισμους που Μ/μας δινουν)

    Οποτε καλυτερα θα ελεγα να μην μιλαμε πλεον για την ηθικη της υποκρισιας....
    Θα ηταν πιο ενδιαφερον να μιλαμε απλα για την υποκρισια.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2006
  8. H ηθική είναι διαφορετική από άτομο σε άτομο (πιστέυω θρησκείες περιβάλλον κλπ)
    ακόμα και το χειρότερο (κατά κόσμον θρησκευάμενο) ρεμάλι να απαντήσεις μια κάποια δικιά του ηθική η κοσμοθεωρία θα ασπάζεται και θα υπερμάχεται.

    Όπως λέει και ο ΧΑΣΑΠΗΣ της ταινίας Μόνος Εναντίων Όλων (Seul Contre Tous-1998) του Gaspar Noel: O ANΘΡΩΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΖΩΟ ΗΘΙΚΟ (παρεπιπτώντος δείτε αυτή την ταινία αν την βρείτε ... λέει κάτι για την Αντρική ΟΡΓΗ σχεδόν μια σπουδή επάνω της)
     
  9. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Νομιζω οτι για να δωσω απαντηση στο θεμα πρεπει να ξεκινησει μια μακρα διαδικασια αναλυσης κυριως απο βιολογικης πλευρας, η οποια νομιζω οτι ξεφευγει οχι μονο απο τα πλαισια του παροντος thread αλλα και απο τα πλαισια της κοινοτητας. Θεωρω προσωπικα και περα απο τα πιστευω της κοινωνιας, απορριπτεο το γεγονος της συνευρεσης μιας κορης με δυο ανδρες. Αν καποιος αλλος εχει αλλη αποψη και νοιωσει περηφανος/η για το οτι η κορη του κανει παρτουζες θα ηθελα να το δηλωσει. Εν κατακλειδι, οποιος θεωρει οτι ο ερωτας ειναι το ιδιο πραγμα για τον ανδρα και την γυναικα, αφ'ενος εθελοτυφλει, αφ'ετερου τα ισοπεδωνει ολα εν ονοματι της "ισοτητας". Στο προηγουμενο μου ποστ επι του θεματος, που παρεμπιπτοντως δεν μπηκε κανεις στον κοπο να το σχολιασεο, αναφερομαι εκτενως στην αποψη μου περι ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ισοτητας. Ο ερωτας εχει να κανει πιο πολυ με την βιολογια μας ομως, παρα με την κοινωνια.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Stylianos η αποψη σου σεβαστη αλλα εγω διαφωνω....
    Περηφανη γιατι να νοιωσω? Επειδη η κορη μου συμμετειχε σε παρτουζα.
    Ντροπη επισης γιατι? Επειδη περασε καλα σε παρτουζα?
    Δεν θα το γραψω στην τοπικη εφημεριδα φυσικα αλλα ουτε κρυο μου κανει ουτε ζεστη.
    Δεν το βλεπω και σαν κατορθωμα... αλλα και ουτε σαν καταντια.
    Κανενος η "ηθικη" δεν θιχτηκε και ο χαρακτηρας δεν αλλαξε επειδη πηρε μερος σε μια καλη παρτουζα.

    Δηλωνω οτι, δεν θα με ενοχλουσε.
    Οπως επισης δεν θα με ενοχλουσε και με τον γιο μου αν το μαθαινα.

    Θα με ενοχλουσε αφανταστα ομως αν επαιρναν μερος σε παρτουζα και μετα το μετανιωναν επειδη θα ειχαν τυψεις. (εκτος αν το μετανοιωναν επειδη εξελιχτηκε σε κακη)

    Τα μονα που συμβουλευω παντα τα παιδια Μου, οτι κανουν, να ξερουν το γιατι το κανουν, με ποιον η ποιους το κανουν, να ξερουν να παιρνουν και να δινουν αναλογα, να μην χαριζονται, να ειναι επιλεκτικα και φυσικα να προσεχουν την υγεια τους παιρνοντας παντα τις απαραιτητες προφυλαξεις.

    Ο καθενας μεγαλωνει τα παιδια του οπως εκεινος νομιζει σωστα.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2006
  11. ορθότατο Sm_Art_Lady....έτσι ακριβώς!!!
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Θεωρείς Στυλιανέ ότι βιολογικά για τους άντρες ειναι αποδεκτό ή μάλλον λειτουργούν διαφορετικα βιολογικα στο σεξ, ενώ οι γυναίκες όχι... ??
    Αν καταλαβα καλά.. ή κάνω λάθος?