Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Που βασιζεται και απο που προκυπτει αυτη η λογικη?
    Σοβαροι λογοι υποκρισιας ειναι ο ερωτας και το χρημα...
    Δεν θελω να πω οτι αυτα ισχυουν για Σενα απλα... αναφερομαι σε λογους.
    Δηλαδη τον ρωτας "τι θελεις να σου κανω σκλαβε μου ....?
    Η σου κανει λιστα των επιθυμιων του και συ απλα τις εκτελεις αφου θελει ο ερωτας σου?
    Αυτο μας ελειπε δα!

    Τελος παντων Dame, νομιζω χωρις να θελω να σε θιξω οτι για λαθος λογους (αλλα κατα τα αλλα σεβαστους) δηλωνεις Μistress.
    Για μενα απλα δεν εισαι αυτο που λεμε Mistress
    H πραγματικοτητα του status σου ειναι αλλη.
    Domme η Top ισως ναι....Mistress με τιποτε, οσο και με καλη διαθεση το ειδα.
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Last edited by a moderator: 18 Ιανουαρίου 2008
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Τι ακριβώς εννοείς όταν λες σε προχωρημένη ηλικία;
    Πως μπορείς εσύ να ξέρεις πως είμασταν στην σεξουαλική μας ζωή στα 25 που είσαι εσύ τώρα;
    Ποιός σου είπε ότι υπάρχει ηλικία ωρίμανσης μόνο μετά τα 19;;   
    Άνοιξε κανένα βιβλίο αγαπητή, διάβασε, μετά πες μας ότι θέλεις.
    Κανείς δεν μπορεί να σε διδάξει να είσαι Mistress, πόσο μάλλον ένας υποτακτικός, φτάσε τις εμπειρίες μας και μετά έλα να τα συζητήσουμε όλα αυτά γιατί τώρα νομίζω ότι τα λέω σε ένα παιδάκι προσχολικής ηλικίας  
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν μπορω να καταλαβω που οδηγει αυτη η διαπραγματευση της γυναικειας κυριαρχικοτητας .....
    οπως πχ ενα νημα : "Μαστερς και η εμφανιση που τους γοητευει" ..τι οφελος θα ειχε αφου το τι αρεσει στον καθενα ειναι δικη του υποθεση ? ....
    ααα ... και οι αμφισβιτιες .... προσεξτε μην σας φερει η μοιρα στα ποδια καποιας γιατρου , δικηγορου κτλ και η ζωη σας κρεμεται απο τα χειλει και τα χερια της ....
    Επισεις μην ξεχναμε οτι καποιοι μεσα εδω πιστευουν σε Αυτες
     
  5. Nireus

    Nireus Regular Member

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Αγαπητοί φίλοι
    Ας μη συγχέουμε τα πράγματα. Είναι οραίο να πιστεύεις πως έχοντας ισχυρή-επιβλητική προσωπικότητα έχεις τη δύναμη να κυριαρχήσεις τα συναισθήματα οποιουδήποτε ανθρώπου.
    Αυτό λέγεται αυτοπεποίθηση και είναι καλό γιατί βοηθάει κι όλας. Μιά κυρίαρχη προσωπικότητα μπορεί αν θέλει να ξυπνήσει το αίσθημα της ερωτικής υποταγής σε οποιονδήποτε άνθρωπο, ακόμη κι άν αυτό βρίσκεται σε λανθάνουσα κατάσταση.
    Όμως υπάρχει η επιθυμία υποταγής σε όλους τους ανθρώπους?Έστω και σε ελάχιστο βαθμό?
    Νομίζω πως όχι. Και στην περίπτωση που υπάρχει θεωρητικά σε μια κυρίαρχη προσωπικότητα επισκιάζεται σε τέτοιο βαθμό από την επιθυμία κυριαρχίας ,που πρακτικά είναι σα να μην υπάρχει.
    Δύο κυρίαρχα άτομα βρισκόμενα στον ίδιο χώρο θα προσπαθήσουν το ένα να υποτάξει το άλλο. Αποτέλεσμα θα υπάρξει και στο τέλος μένει μόνο ένα. Το κυρίαρχο άτομο που χάνει το παιχνίδι αποχωρεί διότι πολύ απλά δέν ερεθίζεται από την ιδέα της υποταγής.
    Διότι πολύ απλά τα ομόνυμα απωθούνται. Συμβαίνει σε όλο το ζωικό βασίλειο.

    ΥΓ χαιρετίζω την κοινότητα και ελπίζω να βρώ συμφωνία και αντίλογο
    Το νέο μέλος
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Καλώς ήρθες Νηρεα
    δεν θα συμφωνήσω μαζί σου και ξέρω ότι πολλοί δεν θα συμφωνήσουν μαζί μου. Αλλα από προσωπική εμπειρία δυο κυριαρχα ώριμα ατομα μπορούν να συνυπάρξουν κ να κάνουν το τελειο ζευγαρι χωρις κανένας να αλλαξει το στατους του.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Εκδηλώνοντας την κυριαρχία τους προς τρίτους , κλειδούχε μου ;
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eχω την ιδια αποψη επι του θεματος και οχι απλα θεωρητικα αλλα απο εμπειρια.
    ...και μεχρι να σου απαντησει ο "κλειδουχος" σου θα σου απαντησω και Εγω ....ναι προς τριτους παντα σεβομενοι και οι δυο Μας τα ορια της προσωοικης Μας σχεσεις.
    Αν δεν συμβει αυτο ....χμ αλιμονο....
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και μεταξύ σας , Καρδιά μου ;
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το διάβασα Όμορφη , αλλά η ερώτηση μου αναφερόταν στην μεταξύ σας έκφραση . Πλάσματα κυριαρχικά , που δεν μπαίνουν στον πειρασμό να δοκιμάσει να επιβληθεί ο ένας στον άλλο ;
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Αν μπαίνουν λέει! Μπαίνουν και παραμπαίνουν Ηλία μου! Ρώτα εμάς να δεις τι χαστούκια δίνει ο ένας στον άλλον.
    Αλλά πάντα με σεβασμό προς τον κυρίαρχο σύντροφο του. Χωρίς ποτέ να υποτιμάται η αξία του, χωρίς να εξαλείφεται ο θαυμασμός προς το πρόσωπό του. Αναγνώριση των κυριαρχικών χαρακτήρων και των δυο.
    Ίσως φαντάζει λεπτή ισορροπία και μάλλον είναι. Αλλά όχι αδύνατη.