Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    ...άλλωστε στα αυτιά μου ηχούν συνεχώς οι κραυγές τους ότι δεν υπάρχουν άντρες κυρίαρχοι . Αναρωτιέμαι γιατί ... Νόμιζα ότι έψαχναν κάτι στην άλλη κατεύθυνση . Κάνω λάθος θηλυκές γατούλες μου ;  
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Θεά η Shakira... αναρωτιέμαι αν είναι και παρθένα...

    ΥΓ. Το λεμόνι με τη σόδα πιάνει και στα υπόλοιπα όσπρια ή μόνο στη φασολάδα?
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το πιο όμορφο λουλούδι είναι μια θεά . Να το λατρέψεις , να το γευτείς , να το χαϊδέψεις , να νιώσεις όλο του το μέγεθος , στον πόνο , στον οργασμό , στο χαμόγελο , στο δάκρυ . Να αγγίξεις την καρδιά του και να νιώσεις τον σφυγμό του . Να αλλάξεις το ρυθμό αυτό με ένα βλέμμα .
    Να χορέψεις μαζί του , να το σύρεις δεμένο , να σε παρακαλέσει με αυτά τα μάτια που λάμπουν , να γίνεις η καταιγίδα που θα το τρομάξει και η ομπρέλα που θα το σκεπάσει , ο μαέστρος που θα το καθοδηγεί και μετά όταν από το πάθος του παρασυρθεί , το παιδί που θα το χαζέψει .
    Να το οδηγήσεις στο όνειρο σου και γίνει αυτό παιδί που θα γελάει από χαρά και ευτυχία . Να γίνει η ζωντανή σου κούκλα , που όταν τα φώτα σβήνουν σε βρίσκει στα τυφλά και μόνο από την μυρωδιά σου .
    Να χαμογελάσεις από την προσπάθεια του και να ξαπλώσεις στην θάλασσα της θηλυκότητας του . Να νιώσεις την πραγματική γυναίκα , αυτή που εξυφαίνεται στα ανάλαφρα βήματα της παράδοσης της , που ξέρει ότι στην πόλη αυτή που έπλασες δεν θα νιώθει πια ξένη και στη φωτιά αυτή που άναψες η πεταλούδα που πάντα ονειρευόταν τώρα πια είναι .
    Αυτό το πλάσμα είναι θεϊκό , αφού κατάφερε και ζει αυτό που πάντα ονειρευόταν , δίχως να περιορίζεται από τις αλυσίδες του μη αληθινού …
    Αυτή είναι η Θεά , μια υποτακτική , μία σκλάβα που θέλει , νιώθει και καταφέρνει να είναι αυτό που πάντα ήθελε . Μία μαγεμένη γυναίκα…
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Είμαι από αυτούς που νιώθουν ότι το θέλω στην υποταγή ή στην κυριαρχία δεν έχει φύλο . Αλλά η πραγματικότητα με διαψεύδει . Ας βγει λοιπόν μία γυναίκα κυρίαρχη να μου πει ότι όταν μένει μόνη της , δεν ονειρεύεται τον κυρίαρχο άντρα που κάποτε στις φαντασιώσεις της έπλασε ...
     
  5. female

    female Contributor


    Για μένα το πώς ακριβώς (έτσι ή αλλιώς), μπορεί να διαφέρει, όμως δεν έχει σημασία - να είσαι καλά, άλλη μια φορά Ηλία που μας εμπνέεις με το δικό σου, πολύτιμό σου πώς...

     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Μιλάω πάντα μέσα από πραγματικά γεγονότα και όχι αποκυήματα της φαντασίας μου.
    Όσο για το λεμόνι με την σόδα LordDragonal να το πιείς εσύ μπας και χωνέψεις ότι αυτά που λέω τα έχω κάνει κιόλας  
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    όχι Ηλία μου στο έχω ξαναπεί.
    Δεν ονειρεύομαι κανέναν άντρα κυρίαρχο να μου διαφεντεύει την ζωή.
    Περνώ ίσως την πιο καλή φάση της ζωής μου έχοντας μία D/s και έναν άντρα που με λατρεύει και με σέβεται γι αυτό ακριβώς που είμαι  
     
  8. Έγω, αυτό που βλέπω, τόοοσο καιρό είναι μια προσπάθεια ακύρωσης των μεν και των δε, η οποία καταντά ανούσια. Μου θυμίζει, δε, ένα διήγημα επιστημονικής φαντασίας (δεν θυμάμαι τώρα όνομα συγγραφέα), όπου οι γυναίκες υπογείως προσπαθούν να ρίξουνε από το όποιο βάθρο τους άντρες και οι άντρες το αντίθετο....στο τέλος ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, παρά μόνο οι κατσαρίδες, όπου, όπως αναφέρετε στο δίηγημα, θα εξελιχθούνε με νοημοσύνη στο να πολεμάνε το αντίθετο φύλλο τους. Τα ίδια παντελάκη μου, τα ίδια παντελή μου.
    Ο ένας το πάει από θεολογικής πλευράς (12θεο - χριστιανισμός), ο άλλος το πάει από επιστημονικής πλευράς. ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (μα συνέχεια???) η προσπάθεια της ΑΚΥΡΩΣΗΣ, η τόσο απεχθής ΑΞΙΑ-ΑΠΑΞΙΑ. Μου φίλισε κάποιος τα πόδια είναι ΥΠΟ ΜΟΥ (Από που και ως που???), Τηνε Γάμησα την σκύλα και ας ήτανε Κυριαρχική στην ζωή (Ντροπή της της Τσούλας και Μπράβο μου να καμαρώνω σαν κόπανος Ε ΚΑΙ ΤΙ????)
    Αντί να επικεντρωθούμε ο καθένας στο δίπολο που επέλεξε, να το αγαπήσουμε γιατί μας εκφράζει ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΣΟΣ.

    Δεν υπάρχει για μένα κοινότητα εδώ μέσα παρά ένας διαρκής πόλεμος (αναρωτιέμε για ποια τηλεθέαση???). Σχεδόν με κανένα δεν μου έρχεται η ανάγκη να συναντηθώ γιατί τα ίδια που λέμε εδώ μάλλον θα τα πούμε και έξω (ίσως και με μερικές σφαλιάρες για ανταλλαγή). Λίγοι αγγίζουνε το ονειρικό που αποζητώ και θα συνεχίσω να ψάχνω (για αυτό και είμαι ακόμα εδω). Οι υπόλοιποι είσθε κάτι σαραντάρηδες που (ντροπή σας ) αντί να συμπεριφέρεστε ανάλογα, κάνετε είτε κύρηγμα με θέσφατα (του ΔΙΚΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΥΑΛΟΥ), με σωστή (μη μας πέσει ο κώλος) ορθογραφία.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μην σκιάζεσαι Όμορφε   , αυτή τη φορά το βλέπω σαν ένα πονηρό και τρυφερό παιχνίδι αποπλάνησης . Τίποτα πιότερο...
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Sweet_Distress υπάρχουμε στην κοινότητα για να εκφέρουμε τις απόψεις μας.
    Δεν νομίζω να υπάρχει μίσος και γιατί έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;;
    Ούτε πόλεμος υπάρχει.
    Ο καθένας μας υποστηρίζει αυτό που πιστεύει ο ΙΔΙΟΣ σωστό και προσπαθεί να το τεκμηριώσει με διάφορα επιχειρήματα.
    Το ότι ανήκω στην γενιά των 40ρηδων πρέπει να είναι ντροπή;
    Εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις.
    Είναι προτιμότερο να χαϊδεύουμε ο ένας τα αυτιά του άλλου και να λέμε: σωστά τα λες ή να εκφέρουμε τις απόψεις μας;;;
    Όχι Sweet_Distress.
    Δεν είμαι εδώ να χαϊδέψω τα αυτιά κανενός.
    Είμαι εδώ για να υποστηρίζω αυτά που πιστεύω εγώ σωστά για ΜΕΝΑ!!!
     
  11. Princess_of_Pain
    Kαι εγώ ΟΜΟΙΩΣ λέω απλά την γνώμη Μου, όπως άλλωστε όλοι.
    Σαφώς και δεν έχω problem με την ηλικία των 40...απλά το ανέφερα ενδεικτικά.

    Hλίας
    Ονειρικά να γράφεις (όπως πάντα) και Ονειρικά να αποπλανείς  
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ενδεικτικά ως προς τι;;
    Οι κατασταλαγμένοι άνθρωποι δεν έχουν ηλικία.
    Μπορεί να δεις κάποιον/α να είναι 60 και μυαλό να μην έχει, να μην ξέρει τι θέλει και για να ευλογήσουμε και τα γένεια μας.......η κόρη μου είναι στα 21, αλλά το μυαλό της δεν το έχουν ούτε 50αρες γυναίκες   γιατί για άντρες δεν το συζητώ καν !!