Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Όλοι λένε συχνά πυκνά εδώ μέσα
    πως οι Κυριαρχοι/ες είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού.
    Θα συμφωνήσω ως προς Τους Μαστερ και τις σκλάβες γιαυτο.
    Αλλά για τους Dom και τις sub δεν το δέχομαι.
    Κατά την δική Σ/σας άποψη που υποστηρίζετε το παραπάνω όλοι οι υπόλοιποι τι είναι? Βανίλια?
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Απλα Μπερδεμένοι... στα πρεπει, στα απαγορευτικα, στα θελω τους, στις επιθυμιες τους, στα status τους κλπ
     
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φαιδρότης είναι αγαπητέ Mavrobasilis να επιμένεις να μας πείσεις ότι δεν υπάρχουν Κυρίαρχοι οι οποίοι δεν μπορούν να αντισταθούν μπροστά σε μία Κυρία.
    Μόνος σου τα λες, μόνος σου τα ακούς πιστεψέ με  
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    MindMaster πάντα μιλάω μέσα από εμπειρίες μου και πράγματα που έχω βιώσει.
    Όταν ρώτησα κάποιον από τους πιο σκληρούς Κυρίαρχους ποιός ήταν ο λόγος που ήθελε να δοκιμάσει το strap-on μου, απάντησε ότι ήταν κάτι που ήθελε να βιώσει και φυσικά το βίωσε  
    Ίσως ήθελε λίγο αλατοπίπερο, δεν ξέρω, ξέρω όμως ότι του άρεσε και ήθελε ξανά και ξανά.
    Ήταν πολύ καλός σαν σκυλάκι   αλλά σαν εραστής πλέον ήταν useless, οπότε πήρε την άγουσαν.
    Είχε πλέον απομυθοποιηθεί για μένα  
    Αυτός ήταν μία περίπτωση, εάν θες να σου δώσω και στοιχεία (σιγά να μην έδινα) για του λόγου το αληθές, αλλά είναι πολλές ακόμα περιπτώσεις.
    Γι αυτό δεν θέλω να το γενικεύεις MindMaster αλλά να μιλάς πάντα επί προσωπικού και μόνο .
     
  5. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Με την ιδια λογικη μπορω κι εγω να υποστηριξω οτι δεν υπαρχει Κυρια που να μπορει να αντισταθει σε εναν Κυριαρχο. Κι οποιος επιμενει για το αντιθετο "λεει φαιδροτητες".
    Χαλαρωστε λιγο...
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    O Mavrobasilis και ο καθε ενας που το υποστηριζει αυτο, ισως να κρινει απο τον εαυτο του.
    Ξεχνα, μηδενιζει και απαξιωνει για αλλη μια φορα θα πω, τους υπολοιπους που πραττουν διαφορετικα.

    Διακρινω ενα αδικαιολογητο πεισμα πανω στο θεμα. Ισως ειναι ο φοβος των αντρων της παραδοχης αυτης της ερωτικης και οχι μονο πραξης.

    Επισης η δικη μου αποψη δεν ειναι οτι δεν μπορουν να αντισταθουν σε μια Κυρια.
    Ειναι οτι πρεπει να ειναι πολυ ΚΥΡΙΑ για να συμβει κατι τετοιο.
    Ετσι τιθετε θεμα ταυτισης, κοινων ποθων και επιθυμιων.

    Παντα στην προσωπικη μου ζωη, σεβαστηκα τις Κυριαρχες προσωπικοτητες, ειτε αυτες με λατρεψαν, ειτε με κρατησαν σε αποσταση αναπνοης (?) απο τον φοβο τους μην τυχον και "ευνουχιστουν"(!)
    Κατι που φυσικα δεν ισχυει οταν σε μια ισοτιμη σχεση Κυριαρχων υπαρχει σεβασμος και αλληλοκατανοηση στα θελω, στα παθη και τις επιθυμιες και οχι ανταγωνισμος για το ποιος απο τους δυο, θα εχει το πανω χερι και τινος ο λογος θα περασει.

    Ειμαι ευτυχισμενη και τυχερη, που εξησα σε γεματες αξιοπρεπεια, τετοιου ειδους σχεσεις M/D η D/M (παρτε οπως θελετε το τιμονι)!
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Πιστεύω ότι μίλησα απόλυτα προσωπικά, και ότι τα ελληνικά μου βοηθούν στην αποφυγή παρερμηνειών:

    Παρ' όλ' αυτά, μη μπορώντας βέβαια να εισχωρήσω στα μύχια της ψυχής οποιουδήποτε, καθ' όσον δεν με χαρακτηρίζουν τηλεπαθητικές ικανότητες, και ως εκ τούτου αδυνατώντας να βάλω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν άλλο πέραν εμού, δεν θα εγκαταλείψω αδιαμαρτύρητα τη δυνατότητα να πιστεύω ή να ελπίζω τουλάχιστον, ότι όπως εγώ ξέρω που πατάω και που βρίσκομαι έτσι το ξέρουν και κάποιοι άλλοι, ιδίως δε, ότι μ' αυτούς πατάμε και βρισκόμαστε κάπου κοντά.

    Εν κατακλείδει, θεωρώ ότι εάν "γενικεύσεις" του τύπου "αλλά και όποιον άλλον πιθανώς έχει τις ίδιες απόψεις, τις ίδιες τάσεις και την ίδια ψυχολογία με μένα" θεωρούνται κατακριτέες και ότι δεν προάγουν το διάλογο, τότε γενικεύσεις του τύπου "γι αυτό λέω ότι όλοι οι άντρες ανεξαιρέτως, κρύβουν έναν σκλάβο μέσα τους ο οποίος δεν μπορεί να αντισταθεί στην Θεϊκή μας δύναμη" (όπως εσύ έγραψες) θα πρέπει προφανώς να αντιμετωπίζονται ως βδελύγματα και να ρίπτονται στο πυρ το εξώτερον άνευ ουδεμίας περαιτέρω συζητήσεως...

    Αλλ' όμως, βρισκόμαστε εδώ όχι μόνο για να βρούμε αυτό που ψάχνουμε (όσοι τουλάχιστον ομολογούμε ότι ψάχνουμε), αλλά και για να συζητάμε, έτσι δεν είναι...; Έτσι νόμιζα τουλάχιστον...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ειναι συμβουλη αυτη που εδωσες, το "χαλαρωστε λιγο".

    Το θεμα Styliane δεν το εθεσες σωστα.
    Δεν υπαρχει αντισταση εν προκειμενω.
    Για να μην καταντα φαιδρο το θεμα, ειναι οτι μεταξυ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ Κυριαρχων, δεν τιθεται θεμα ανταγωνισμου.
    Ετσι απλα.
    Εσκυψα...εσκυψες, εδωσα, εδωσες κλπ ειναι απαραδεκτα να τα συζηταμε αφου πρεπει να ειναι και ανυπαρκτα.

    Εδω ομως το θεμα ηταν αλλο.
    Καποιοι-ες Κυριαρχοι-ες "υποτασσονται" σε Ανωτερο απο αυτους συντροφο Κυριαρχο-η.
    Αυτο γιατι πρεπει να ειναι κατακριτεο απο τους υπολοιπους?
    Γιατι θα πρεπει να χλευαζουν τις αποκλισεις?
     
  9. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Τιποτα δεν ειναι κατακριτεο φυσικα αλλα εχω διαβασει τις τελευταιες μερες μια σειρα απο posts τα οποια θετουν το θεμα σε απολυτο βαθμο, σαν δηλαδη οι γυναικες να ειναι superior οντα. Φυσικα και επιμενω στο "χαλαρωστε λιγο". Κανενας δεν ειναι το κεντρο του κοσμου ουτε νομιμοποιειται να αναφερεται προσβλητικα συλληβδην στο ανδρικο ή στο γυναικειο φυλο.
    Εγω εχω γονατισει σε Κυρια, Κυρια εχει γονατισει και σε μενα επισης αλλα δικαιουμαι να λεω οτι ΟΛΕΣ οι Κυριες θα γονατισουν μπροστα στην ανωτεροτητα μου και οτι ολες οι γυναικες, Κυριες ή μη βραζουν στο ιδιο καζανι?
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Προς τι τα περί "πονηρών μυαλών"; Από τα συμφραζόμενα συνάγεται ότι μάλλον κυριολεκτικά και όχι μεταφορικά μιλάμε.  
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    εσυ μαλλον στα δευτερα συγκαταλεγεσαι..γιατι εμενα δεν πηγε εκει το μυαλο μου αλλα στην κυριολεξια της προτασης..

    ΥΓ. στον εαυτο μου

    τελικα μια προταση μενει η ιδια..αλλαζει μονο η γωνια που την κοιτας..
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    ... και στη συγκεκριμένη περίπτωση, πρόκειται αναμφισβήτητα περί οξείας (για να μην πώ οξύτατης) γωνίας.