Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Παλι δεν μου απαντησες....δεν ειδα να σχολιαζεις με την ιδια ενταση τα posts που αναφερουν οτι οι ανδρες ειναι κατωτεροι. Παρ'ολα αυτα, χωρις καμμια αφορμη σχολιασες καποιους ανδρες (δεν ξερω ποιο ηταν το εναυσμα σου, αφου δεν ειδα αντιστοιχο post εδω) που θεωρουν τις γυναικες κατωτερες. Συγγνωμη αγαπητη zinnia αλλα η απαντηση σου ηταν γενικολογη
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Δεν μ αρεσει να κανουμε το φορουμ τσατ..ουτε κραταω σημειωσεις μ αυτα που λεω.. Παντως θυμαμαι πως κατα καιρους εχω πει να μη βαζουμε ολους κι ολες στο ιδιο καζανι..(το ενα αφορουσε σε απαντηση του σουιτ ντιστρες και το αλλο σε απαντηση της πρινσες)..

    ΥΓ. Πως δεν ειδες..ετσι στο ξεκουδουνο απαντησα; Απαντησα στο θεμα που εβαλε ακριβως απο πανω η φιμειλ..

    ΥΓ. .. μπας και εχουμε γινει υπερβολικα μυγιαγγιχτοι;
     
  3. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Τα τελευταια posts βριθουν απο προσβολες για το ανδρικο φυλο, μεχρι και thread "Ειμαστε ανωτερες πως να το κανουμε" ειδα και παρ'ολα αυτα αν τολμησουμε να μιλησουμε ειμαστε και μυγιαγγιχτοι! ΟΚ δεν θα μιλαμε λοιπον και ουτε προκειται να δωσω συνεχεια στο εν λογω θεμα. Ας τα λετε και ας τα ακουτε μονες σας.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    χμ.. δεν νομιζω εκεινο το θρεντ να φερει την υπογραφη μου.. και το τελευταιο υστερογραφο ηταν φωναχτη σκεψη μου οχι σ εσενα αλλα σε ολους μας..

    Ισως κανει καλο να ηρεμισουμε .. δεν απολογουμαι γιατι δεν βλεπω να διεπραξα καποιο "αδικημα", δεν εβαλα -κι εσυ θα επρεπε να το ξερεις γιατι εισαι παληο μελος- ολους ανεξαιρετως στο ιδιο καζανι, δεν τιμησα ουτε ενεκρινα υστερικες φωνες και τσουβαλιασματα, ισως με αδικεις παραπανω απ οσο μου πρεπει..
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αυτο το thread Stylianε ειναι επινοηση και αφθαιρεσια της tender lilly.
    Δεν το εβαλε καμια Κυριαρχος.
    Χρησιμοποιησε μια εκφραση απο μια διενεξη που ειχες με την Princess και το ποσταρισε.

    Προσωπικα δεν με βρηκε συμφωνη και για του λογου μου το αληθες ...διεγραψα οτι ποστ ειχα γραψει απο κατω, διοτι την υπογραφη μου δεν θα την βαλει κανενας εκει που νομιζει.

    Κακως λοιπον κρινεις οτι Μας αντιπροσωπευει Ολες τις Γυναικες αυτη η προταση.

    Για αλλη μια φορα θα πρεπει να καταλαβει η MOD tender lilly, το τι προβλημα δημιουργησε με αυτη της την αυθαιρετη ενεργεια της.
     
  6. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Δεν ειμαι απο αυτους που βαζουν στο ιδιο καζανι τους ανθρωπους - γυναικες και μη - συνεπως νομιζω οτι αυτες που ειναι συμφωνες με την εν λογω αποψη ξερουν καλα ποιες ειναι και σαφως σε αυτες αναφερομαι. Γνωριζω πολυ καλα οτι εσυ δεν ανηκεις εκει.
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το θέμα όμως Styliane είναι ότι εσύ και κάποιοι άλλοι γνωρίζουν.
    Πολλοί όμως δεν γνωρίζουν .
    Και με ενοχλεί να δημιουργούνται εντυπώσεις επειδή κάποια Ο/όποια-ος κρίνει ότι έτσι πρέπει γιατί έτσι του αρέσει..
    Δεν συνηθίζω στην ζωή Μου να χορεύω όπου μου βαράνε παλαμάκια.
    Είναι κάτι που πολλοί από Ε/εμάς φυσικά δεν το κάνουν και ευτυχώς.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Ειλικρινά διαβάζοντας τις πρώτες δημοσιεύσεις αρνούμαι να διαβάσω τις υπόλοιπες..

    Μια παρατήρηση μόνο.Η ανωτερότητα ήταν πάντα σεβαστή ,όταν σύναδει με σεμνότητα..

    Το να σαι ανώτερος σε ραγιάδες είναι εύκολο...
     
  9. Προς Sm_Art_Lady
    έξοχη η αναφορά σου στο ζεϊμπέκικο με άγγιξε ειλικρινά (για προσωπικούς λογους)
    αν και διαφωνώ σε πολλά μαζί σου (Κράτα γερά!!! πάλι ειλικρινά μιλάω)

    Προς ΜindMaster θα δεις πολλά στο φόρουμ που θα σε παραξενέψουν (μη σταθείς στις βαρυσήμαντες δηλώσεις Mεν και Δεν και αντίστοιχα - εγώ παύω να απορώ συνήθισα- μόνο με μια δεύτερη ματιά κοίτα το κοινό καλό - θα καταλάβεις συν το χρόνο τι ενοώ  )
    (τπτ δεν έχω personal με 40άρηδες επιβεβαιώνω με τα κόμικς θα το δούμε γιατί τρέχω εδώ και καιρό σόρρυ Ηλία σόρρυ Σμαρτ, μέσω πι μι λοιπον  )

    Τελική μου άποψη. Με λίγα λόγια. Ο καθένας και κάθεμια εκπροσωπεί την πλευρά του. Μόνο ένα με χαλάει ΤΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΥΤΑ. Όπως είσαι άντρας είσαι γουρούνι (ΟΛΟΙ). Είσαι γυναίκα είσαι ΑΝΩΤΕΡΗ από τους άντρες σαν είδος (Ποιός τόπε αυτό) Ίσως στο Φεμντομ να συνηθίζεται να τονίζεται αυτό το στοιχείο της γυναίκας θεάς σαν φαντασίωση και μόνο (και πάλι δεν ξέρω). Από την άλλη και μια sub μπορεί να είναι τέλεια σώμα και ψυχή μια θεά στο βωμό του Αφέντης της και το δίπολο παναγία/πουτάνα (και Κυριάρχη στης απόψεις της απέναντι σε άλλους πλυν του Αφέντη της). Επίσης διέκρυνα ΑΤΟΠΗ προσπάθεια μείωσης του άλλου μόνο και μόνο από σωματικό - οπτικό ερεθισμό ή απόλαυση (πόδια κλπ τι διάλο επειδή είμαι Ντομ τι πάει να πει δεν θα γουστάρω και δεν θα απολαμβάνω το σώμα που κυριάρχησα???) . Το κάνουνε μερικές Αφέντρες κυρίως τσιμπάνε οι Κυρίαρχοι αρχίζουνε και αυτοί τα Θέσφατά τους και τέλος δεν έχει. Χαλαρώστε ΟΛΟΙ ΕΛΕΟΣ (Που λέει και μια γνωστή).
     
  10. Alucard

    Alucard Regular Member


    Τεχνικό νοκ άουτ  




    * (Τεχνικό νοκ άουτ: απόφαση με την οποία ο διαιτητής διακόπτει την αναμέτρηση,
    γιατί κρίνει ότι ένας πυγμάχος δέχεται περισσότερα χτυπήματα απ’ όσα μπορεί να
    αντέξει και ο αντίπαλός του ανακηρύσσεται νικητής.
    Πηγή:Hellenic Boxing Federation)
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Νοκ άουτ;;;      

    Νόμιζα ότι είμαστε μεγάλα παιδιά, τώρα εάν βλέπετε σαν ρινγκ το φόρουμ........ τι να πω;;;

    Θα ρίζω πολύ το επίπεδό μου  
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Ας πάω στην αρχη…

    «Τι έχεις να πεις για την άποψη ότι την εικόνα της γυναίκας αφέντρας την χτίζει η εικόνα των αντρών υποτακτικών?»

    Έχω να πω ότι είναι μια άποψη..… όχι η μόνη και σίγουρα όχι η επικρατέστερη

    Έχω να πω και μια άλλη άποψη.. την εικόνα της γυναίκας αφέντρας την χτίζει η κάθε αφέντρα.

    Έχω να πω και μια ακόμη άποψη.. η εικόνα της γυναίκας αφέντρας δεν χτίστηκε.. προϋπήρχε δεδομένου ότι οι πρώτες κοινωνίες ήταν μητριαρχικές.

    Έχω να πω και μια άλλη άποψη σε σχέση με τον ρόλο θηλυκού αρσενικού στο ζωικό βασίλειο για μια αράχνη που σκοτώνει τον αρσενικό μόλις πάψει να της είναι χρήσιμος.. να μην την πω αυτή καλύτερα … να πω για τα περισσότερα θηλυκά που διώχνουν τα αρσενικά εκτός αγέλης λόγω μη χρησιμότητας και λόγω δικής τους αυτάρκειας χμμμ ας μη το πω κ αυτό...

    Υπάρχουν κυρίαρχα θηλυκά που το δείχνουν και το πρεσβεύουν.

    Υπάρχουν και πιο τεμπέλικα θηλυκά που δρουν πιο υπόγεια έχοντας ως ταμπέλα την υπακοή αλλά τελικά αυτές είναι που καθορίζουν την πορεία των καταστάσεων.

    Έχω να πω όμως και μια ακόμη άποψη ότι εικόνα του άντρα κυρίαρχου χτίστηκε κυρίως από τον Χριστιανισμό και το μετέπειτα κοινωνικοπολιτικό σύστημα με τις ευλογίες πάντα της Εκκλησίας.

    Έχω να πω και άλλη άποψη… η κυριαρχία δεν είναι θέμα φύλλου είναι θέμα προσωπικότητας, χαρακτήρα και επιλογής.