Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το γάντι στις Κυρίαρχες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Νοεμβρίου 2006.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    εγώ τώρα γιατί βλέπω έναν παραλληρισμό των σημερινών Κυριαρχικών Γυναικών με τις φεμινίστριες του '80? ε?
     
  2. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Φυσικά παραβλέπομε το γεγονός πως οι κοινωνίες αποτελούνται από αθρώπους και συνεπώς η διάρθρωσή ντων εξυπηρετεί τις ανάγκες του συνόλου. Αρεσκόμεθα δε να υπογραμμίζομε την καταπίεση που έχουσιν επιβάλει οι φαλλοκράτες ανά τους αιώνες στο ασθενές φίλο. Ωσάν να πρόκειται για έξωθεν επιβληθείσα συνθήκη, εξορκίζομε την επάρατο πατριαρχία.

    Εκειά αναφερόμουν με την παραπομπή στη Σκληρή Πραγματικότητα. Ήτοι, δεν ήντο απότοκο κάποιου θαύματος γή θεϊκής παρέμβασης η πατριαρχία. Ακόμη κι αν-ε δεχθώ τον φαιδρό ισχυρισμό περί μετάβασης σε αυτήν από μητριαρχία, ο νόμος της εξέλιξης είναι καταδικαστικότατος για τις υμέτερες φαντασιώσεις περί ανωτερότητας ή έστω ισότητας.

    Εν πάσει περιπτώσει, το θέμα κρίνεται εξόχως βαρετό και μόνο η είσοδος στο θαυμαστό κόσμο του σουρρεαλισμού (ναι, στις απόψεις σας αναφέρομαι) δικαιολογεί την παρέμβασή μου. Κοινώς, κάμω σεϊρι, κόβω τζόγο, με τις αιτιάσεις αμφοτέρων.
     
  3. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Υποννοείτε, dear, πως είναι εξίσου ντεκαυλέ;
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    και εγω απορω μαζι σου γιατι κ που βλεπεις τον παραληρισμό..
    εκτός αν δεν παρακολούθησες από την αρχή στο πως φτάσαμε σ αυτη την ερωτηση..
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Δεν καταλαβαίνω την απαξίωση φίλτατε ... πολιτισμένο διάλογο κάνουμε κ εναποθέτουμε απόψεις έκαστος αν δεν σε ενδιαφερει το θέμα ασχολήσου με άλλα νήματα.
    Να είσαι πάντα καλα ..  
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Δεν περιμένω να με καταλαβαίνουν- απαιτώ να με υπακούν.
    Δεν κάμω πολιτισμένο διάλογο παρά μονόλογο.

    Είμαι ο Ιανός κι εδά θωρρείς το άσχημο πρόσωπό μου.
    Απαξίωση, μισαλλοδοξία και ακραία υπεροψία με εκφράζουν.

    Ως κι αν διαβαίνουν οι καιροί, κατέχω και δε χάνω
    με το καλό γή το κακό το θέλημά μου κάνω!

    Trully yours,
    Arrogant Bastard

    ΥΓ1: Δεν έχεις άδικο, άλλως τε εγώ έκαμα quote όσα έγραψες.
    ΥΓ2: Αν πρόσεξες κόβω τζόγο. Το άλλο πρόσωπο εκδηλώνεται πλια συχνά.
     
  7. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    ααα, δεν ξέρω αν είναι ντεκαυλέ... αλλά είδαμε που κατέληξε το φεμινιστικό κίνημα...

    μια χαρά το παρακολουθώ από την αρχή... γι' αυτό και είπα ό,τι είπα
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2006
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες


    Μήπως επειδή σου θυμίζει κάτι που έχεις διαβάσει πρόσφατα; π.χ.:

    και

    και

    Originally Posted by SM_Art_Lady
    Θα Σ/σου- Σ/σας ομολογήσω προς έκπληξη Ο/όλων ίσως, ότι την εικόνα αυτή που περιγράφεις. της "Γυναίκας Αφέντρας" εδώ και χρόνια, δεν την έκτισαν και ούτε την κτίζουν οι υποτακτικοί έτσι όπως πολλοί θέλετε να πιστεύετε.
    Στο απόλυτο θηλυκό μπροστά, γονατίζουν όλοι οι Α/άντρες, ανεξάρτητα του status που δηλώνουν και ανεξάρτητα της ψυχοσύνθεσης Τ/τους.
    Ναι, αυτοί όλοι οι Α/άντρες είναι φορτισμένοι από απελπισία που έχει προέρθει από την έλλειψη και την εξαφάνιση αυτού του είδους που απλά, την ονομάζουμε Γυναίκα!
    Άρα κάποιοι, δεν γονατίζουν μπροστά Της από την ανάγκη τους μόνο για υποταγή, αλλά περισσότερο αυτό συμβαίνει, από την ανάγκη Τ/τους, να λατρέψουν σε όλη της την μεγαλοπρέπεια, αυτό που ολόψυχα θαυμάζουν, αυτό που τους λείπει,... Την Γυναίκα....την Γυναίκα Θεά...το απόλυτο Θηλυκό αυτό που πραγματικά ξεχωρίζει!

    και

    Originally Posted by Princess_of_PainΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ οι άντρες ανεξαιρέτως SM_Art_Lady.

    Πόσες φορές κάποιος που δήλωνε Κυρίαρχος δεν έσκυψε να σου φιλήσει τα πόδια;;;

    Πόσες φορές ένας άντρας δυναμικός δεν γονάτισε γιατί δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην γοητεία που εκπέμπεις;;

    Μου έχει τύχει πολλές φορές και σε μένα SM_Art_Lady, γι αυτό λέω ότι όλοι οι άντρες ανεξαιρέτως, κρύβουν έναν σκλάβο μέσα τους ο οποίος δεν μπορεί να αντισταθεί στην Θεϊκή μας δύναμη.

    Δεν μπορεί εάν αντικρύσει ένα ζευγάρι όμορφα και σέξυ πόδια να αντισταθεί.

    Δεν είναι κακό, απλά μερικοί ντρέπονται να το παραδεχτούν, εμείς ξέρουμε όμως SM_Art_Lady την αδυναμία όλων των αντρών

    και

    Πάμε, πάμε, όλο στα ίδια κλωθογυρνάμε...
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    MindMaster και εσύ δεν κάνεις τίποτα περισσότερο από το να αναμασάς τα ίδια.

    Ξέρουμε πολύ καλά τι έχουμε γράψει, δεν είναι ανάγκη να τα επαναλαμβάνεις.

    Λανθάνω;;
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    οκ το πιασα το υπονοουμενο.. το εχετε εξαντλησει παλιοτερα το θέμα...
    Μαιντ περιμενω ενα ολοφρεσκο δικό σου λοιπον αστραφτερο κ αφόρετο ..

    Μαυροβασιλη .. ομορφο το ποιημα σου.. και εσυ όσο πας ομορφαινεις ολο κ περισοτερο  

    Σαπφω θα μείνεις με την απορία τελικα.. λυπάμαι
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Φυσικά.

    Αλλά επειδή δεν έχω χρόνο να το αναπτύξω αυτή τη στιγμή, επιφυλάσσομαι γιά την προσεχή μου επίσκεψη στο forum. Δεν θα χαθούμε.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Σεβαστοί moderators, εδώ προφανώς η SM_Art_Lady κάνει λάθος και αντιστρέφει το nickname μου, αλλά εννοεί εμένα. Καταλαβαίνω λοιπόν, ότι κάπου υπήρξε μιά απάντηση σε δικό μου post, η οποία διαγράφηκε, χωρίς να μου δοθεί η ευκαιρία να τη διαβάσω, να την κρίνω και πιθανώς να ανταπαντήσω. Επειδή θεωρώ ότι άδικούμαι και θίγομαι από το εν λόγω γεγονός, θα παρακαλέσω είτε να αποκατασταθεί το post, είτε, στην περίπτωση που θεωρείτε ότι το περιεχόμενό του αντιβαίνει στους κανόνες του community, να μου αποσταλεί τουλάχιστον μέσω pm, εφόσον αναμφισβήτητα με αφορά.

    Ευχαριστώ.